FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 7896 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Praca
Praktyki są płatne czy nie ? 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Praktyki są płatne czy nie ?"   

maFiozo90
 Wysłana - 24 styczeń 2008 20:25        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Mam pytanie odnośnie praktyk własnie czy są one płatne ?
Załatwiałem je sam i praktykuje w większym sklepie Handlowym haruje jak wół po 7 godzin i nawet niewiem czy dostane za to honorową złotówke.. kumple/koleżanki pozałatwiali takie że popracują sobie 2h i do domu, a ja sie udałem do czegoś takiego..
Niepytałem ich wcześniej o płace gdzyż myślalem ze wogóle nie przyjmują..
Może ktoś miał takie praktyki lub orientuje sie w tych sprawach ?

Visca El Barca!! Barca na drodze do mistrza Hiszpanii i zdobycia Champions League :)

matihh
 Wysłana - 25 styczeń 2008 09:59      [zgłoszenie naruszenia]

hej.
Ale jaka praktyke, ze szkoły???

kubabagi
 Wysłana - 25 styczeń 2008 21:53      [zgłoszenie naruszenia]

a umowy nie podpisywales? jak to wyglada - sam poszedles do marketu dorobic ale tam warunek byl taki ze robisz jako praktykant czy szkola cie wyslala?

bo jak nie podpisales nawet umowy to krzyz na droge

Zmieniony przez - kubabagi w dniu 2008-01-25 21:54:09

Mowie nie ale nie powiem nikomu %-)

ziomekkk
hooligans
 Wysłana - 25 styczeń 2008 22:51      [zgłoszenie naruszenia]

jak jesteś w zawodówce i podpisałeś umowę z pracodawcą np w CECHu to dostaniesz co miesiąc wynagrodzenie głownie są to psie pieniądze dostaniesz ok 100zł za przepracowane 130godzin jak masz podpisana umowę z tylu masz napisany % wynagrodzenia w pierwszej klasie jest to CHYBA 1.25 w drugiej kasie 1,75% a w trzeciej 2%

Nie liczy się też ile masz w łapie ważne jest to że jesteś wariatem.

Znawca -

kubabagi
 Wysłana - 25 styczeń 2008 22:55      [zgłoszenie naruszenia]

kumpel robil w restauracji (kucharz) na poczatku ciagle obieral ziemniaki i pucowal talerze

wyplata- 70zl

Mowie nie ale nie powiem nikomu %-)

aadidas
 Wysłana - 25 styczeń 2008 23:01      [zgłoszenie naruszenia]

Te z technikum na papierze są niepłatne.
Ale chyba wszyscy w klasie oprócz nas (kilku osób w innej firmie) ma płacone.
Co prawda przez większość dni g... robimy ale zdarzało się zapierdzielać regulaminowe 5h .

Zmieniony przez - aadidas w dniu 2008-01-25 23:01:34

ziomekkk
hooligans
 Wysłana - 26 styczeń 2008 00:34      [zgłoszenie naruszenia]

jeżeli jesteś w technikum teraz chyba jest jeden obowiązkowy miesiąc praktyk prawda (?) wiem ze kiedyś był jeden dzień w tygodniu przez cały rok to wyplata zależy od twojego szefa jak da to wporzo gość ale wtedy NIE MA obowiązku wypłacić ci wynagrodzenia

btw jeżeli jesteś uczniem/praktykantem w jakiejś firmie to NIGDY NIE WYGRASZ Z PRACODAWCA mazdy przepis jest po stronie pracodawcy nie ważne czy masz 16 lat i robisz 10 godzin czy dźwigasz XX kg nie ma to znaczenia..podpisałeś umowę co za tym idzie zapoznałeś się z regulaminem pracodawcy ;)

Zmieniony przez - ziomekkk w dniu 2008-01-26 00:36:59

Znawca -

maFiozo90
 Wysłana - 26 styczeń 2008 07:18      [zgłoszenie naruszenia]

No tak zgadza sie umowa to umowa..
Tak te praktyki załatwiałem sam bo nie chciałem żeby mnie szkoła wysłała na jakieś zadupie. Chodze do technikum i własnie tam jest 1 obowiązkowy miesiąc pracy.
Mam w pon iśc po te dzienniczki praktyk to wtedy sie dowiem może coś rzuca
A teraz mam kaca bo zakończyłem tą robote i oblac trzeba było %pzdr

Visca El Barca!! Barca na drodze do mistrza Hiszpanii i zdobycia Champions League :)

ziomekkk
hooligans
 Wysłana - 26 styczeń 2008 11:57      [zgłoszenie naruszenia]

no to jak jesteś w technikum i masz jeden obowiązkowy miesiąc to może ci coś sypnąć to już będzie jego wola ;) bo nigdzie nie jest napisane że za ten miesiąc ma ci wypłacić wynagrodzenie

Znawca -

aadidas
 Wysłana - 26 styczeń 2008 12:59      [zgłoszenie naruszenia]

Tak te praktyki załatwiałem sam bo nie chciałem żeby mnie szkoła wysłała na jakieś zadupie.

Tak, też miałem taki tok myślenia. Jestem na kierunku budownictwo, a poszedłem do firmy bardziej związanej z drogownictwem (bo w tym kierunku chcę się kształcić) noi oczyszczamy chodniki, wynosimy popiół i układamy kostkę na chodniku .

Dwóm kumplom załatwiła szkoła, mają płacone i dostali ubrania robocze (my musieliśmy załatwić we własnym zakresie).

Więc wiesz

Aha, jestem w drugiej klasie i mamy raz w tygodniu niepłatne. W trzeciej klasie są miesięczne, ale pewnie też niepłatne (ale liczę że mnie kumpel wkręci do przyzwoitej firmy gdzie on teraz robi).

Sweet69
 Wysłana - 26 styczeń 2008 13:19      [zgłoszenie naruszenia]

zależy jak sie ugadasz z pracodawcą, a jak się nie ugadasz to zapierdzielasz i masz nadzieje, że coś ci da

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Praktyki są płatne czy nie ?

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Praca na Plaży | Salon Plusa - jakie opinie? | Drukarze | Pracownik produkcyjny | 17 lat - Gdzie moge znaleźć zatrudnienie, oraz kilka pytań. | Praca nad morzem przy sprzedawaniu latawcow- oplacalne? | CV | sprzedaz roz nad morzem? pracowal ktos? | problem | Praca | Każdy może zostać dziennikarzem | Ratownik medyczny - opinie i czy to ma sens | Szef mnie oszukał | http://retourware24.pl/ <- zna ktos? | ZAŚWIADCZENIE!!!!! o niekaralności | zarabianie w necie, emaile | ponczochy | ponczoch | przedstawiciel handlowy | wwwshowuptvzmyslowasunia | agh | poznam chlopaka | skracanie napletka | caligula | alfa romeo 147 | klasyk polskiej motoryzacji | polacy | bejsbol wka | szale czaki | mariannap1101@wppl | obracanie filmA3w | WrA3A bta Maciej | dj_tiesto | tata | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.