FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1086 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Prawo pocztowe 
[powiadom znajomego]    
Autor "Prawo pocztowe"   

tomekbar
 Wysłana - 4 listopad 2005 16:55        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Na wstępie chciałbym się przywitać, gdyż jestem nowym użytkownikiem tego forum, czytam je już ok. roku ale jakoś niemogłem sie zebrać żeby zarejestrować, ale jak to zwykle bywa powstał problem który mnie do tego zmusił, Poczta Polska.

Otóż, szukałem wszędzie ale nieznalazłem - żeby nie było.

Od jakiegoś czasu zajmuje sie sprzedażą oryginalnych paneli do tel. kom na allegro. Wszystko dobrze są zyski ale nie o to chodzi. Zawsze wysyłam panele w kopertach bąbelkowych dobrze zabezpieczone i zawsze dochodzą całe i zdrowe. Jednak na poczcie gdzie wysyłam pojawiła się nowa pani i dzisiaj prawie nie przyjęła mi listów bo takie rzeczy trzeba w paczki pakować. Oczywiście koszt 2x większe - nie o to chodzi. Ciekawi mnie czy istnieje takie prawo na poczcie które zabrania wysyłania przedmiotów listami, dla mnie to jej gadanie jest głupie i tak też jej oświadczyłem, pomarudziła i przyjęła listy ale chciałbym wiedzieć czy na drugi raz kłucąc się moge mieć w zanadrzu jakiś paragraf z prawa pocztowego, ew. gdzie jest ono dostępne bo na stronie pp niemoge znaleźć. Z góry dzięki za odpowiedź.

jakryc
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 4 listopad 2005 17:07      [zgłoszenie naruszenia]

Znawca -

tomekbar
 Wysłana - 4 listopad 2005 17:10      [zgłoszenie naruszenia]

No faktycznie twoja odpowiedź mi pomogła, tą strone przejrzałem wzdłuż i wszerz. Ale tam niema info co mozna wysyłać a co nie.

jakryc
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 4 listopad 2005 17:16      [zgłoszenie naruszenia]

Strona główna > Usługi > Dla Ciebie > Paczki

regulamin (pdf).

poza tym: Infolinia 0 801 333 444 --> chyba nie ma nic bardziej prostego.

Zmieniony przez - jakryc w dniu 2005-11-04 17:17:21

Znawca -

tomekbar
 Wysłana - 4 listopad 2005 17:31      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki, sam sie dziwie że wcześniej tego nie znalazłe, oczywiście SOG :). Ale tak konkretnie to też niejeste tam wytłumaczone.

Niusia_81
 Wysłana - 4 listopad 2005 20:09      [zgłoszenie naruszenia]

Tez akurat zainteresowal mnie ten temat.
W art. 11 tego regulaminu, o ktorym pisal Jakryc, jest napsiane, ze mozna wysylac w kopercie do masy 2 kg.
Mysle wiec, ze na poczcie musza przyjac taka "paczke" w kopercie, pomimo ze nie chca tego robic, aby byla tylko dobrze zamknieta i oznaczona.
Pozdrowienia.

Zostać prokuratorem...oto jest zadanie :)

tomekbar
 Wysłana - 4 listopad 2005 20:43      [zgłoszenie naruszenia]

Też tak myślałem. Zapakowane sa super, to nie problem, dzięki za pomoc, to chyba jedyny akt którym moge się podeprzeć w ew. negocjacjach. A propos, ta baba gada że w razie zaginięcia to pracownik poczty płaci? To nie mój problem ale ciekawi mnie czy to prawda? Jak tak to ładnie ich doją, myślałem że ubezpieczenie jest w cenie listu/paczki.

Niusia_81
 Wysłana - 4 listopad 2005 21:04      [zgłoszenie naruszenia]

To ciekawe z ta zaplata.. bo ja wysylalam juz kilka razy listy, miedzy Polska, a Niemcami i jakos mi nikt nigdy nic nie zwrocil, a paczki i listy ginely !!
Pewnie mysleli, ze milion EURO przesylam
Tez nie sylaszalam o tym, chyba ze paczka jest wartosciowa, to wtedy moze i zwracaja, ale na pewno nie jakas konkretna pani siedzaca przy okienku, ktora ledwo wie co sie dzieje
Ciekawe jak oni by doszli, ktory konkretnie pracowanik odpowiada za zaginiecie paczki??

Zostać prokuratorem...oto jest zadanie :)

Cronos
 Wysłana - 9 listopad 2005 22:14      [zgłoszenie naruszenia]

Ubezpieczenie jest w cenie, ale do kwoty bodajże 140zł. Powyżej trzeba dopłacać do przesyłki. Za zaginięcie płaci Poczta Polska a nie pracownik.

Kiedy rozum śpi budzą się Kaczory..

tomekbar
 Wysłana - 10 listopad 2005 07:03      [zgłoszenie naruszenia]

Do 140zł mówisz? A mojemu kumplowi przyznali 66zł jak zaginęła paczka. Dziwne troche, chyba że oni to rozumieją tak że 140zł ubezpieczenia ale 45% zwracają bo to gdzieś tyle wyjdzie.

INSOMNIA
 Wysłana - 23 listopad 2005 21:38       [zgłoszenie naruszenia]

jakies glupoty gada :D zawsze wysylam w lisatch to co sie do nich miesci bo jest taniej i nikt nigdy enima problemow :) wysylaj ile chcesz :)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Prawo pocztowe

Warto przeczytać: Art. 291 § 1 KK | Zmiana nazwiska | zwrot zakupów | Przedawnienie a koszty egzekucji administracyjnej | Praca Licencjacka | Potrącona przez motocyklistę. Co dalej?? | KRK czy w nim figiruje za to co zrobilem | Wyjazd do Tajlandi na paszporcie tymczasowym ? | Przebudowa budynku gospodarczego na cele mieszkalne | milion zlotych | Dotacje | Prawo pierwokupu - problem? | Podatek? | studia prawnicze | Progi podatkowe i kwota wolna od podatku | Zezwolenie na ściganie | powiedziała jestem jak brat | malarzy flamandzkich | zepsul | siwiec playboy | manny | zdjęcia laski | wojewodzki przykoksil | nagie fotki | urbańska | jak odróżnić metanol od etanolu | łazienka | anita zaboros | saab 9 3 | dla mnie | papierosy dla mnie | nie jestem taka | wpadli film | Wspomnienia gracza | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.