FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 5433 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Prawo rodzinne/Alimenty - pyt. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Prawo rodzinne/Alimenty - pyt."   

aniolek85
 Wysłana - 3 październik 2005 13:02        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Czy ktoś się orientuje czy alimenty od rodzica przyznane przez sąd przyslugują w dalszym ciagu osobie ktora poszla na roczne studium, lecz ta szkola nie ma uprawnien szkoly publicznej poniewaz jest to Towarzystwo Edukacji Bankowej, jednak ta osoba uczy sie w trybie dziennym ?

. .

lolbol1
 Wysłana - 4 październik 2005 11:28      [zgłoszenie naruszenia]

o ile sie nie myle to alimety przysługuja do momentu ukończenia szkoły.

Dusia ma racje a January blefuje?

VLAD.IV
 Wysłana - 4 październik 2005 11:42      [zgłoszenie naruszenia]

Zgodnie z KRO to przysługują do momentu gdy może się samo utrzymać... nie wiem jakie są szczegółowe interpretacje... moze jutro wezmę KRO z komentarzem i zobaczę czy jest tam to jakos zinterpretowane...

Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

Znawca -

bargoo
 Wysłana - 4 październik 2005 12:44      [zgłoszenie naruszenia]

Vlad prawnikiem? No nie.... teraz wydaje sie oczywistym Twój wybór na presidio hehe. Mówił dzis w radiu tak: kiedy inni rozpoczynali swoją karierę polityczną, ja studiowałem prawo na Uniwersytecie w Nowym Jorku. Kiedy ci sami zmieniali frakcje i partie polityczne, ja studiowałem prawo na Uniwersytecie w Nowym Jorku. Ten gośc nie ma żadnych szans. Chyba wiesz dlaczego?

Kiedy pomyślę jak mało znaczę-przestaję myśleć.

VLAD.IV
 Wysłana - 4 październik 2005 14:57      [zgłoszenie naruszenia]

Hehe.. nie ma szans, ale jako jedyny z tych "folklorystycznych" kandydatów nie gada az takich głupot...
Tak wogole to zagłosuję chyba na Tuska
A co do prawników to nienawidzę wiekszosci swego środowiska

Zmieniony przez - VLAD.IV w dniu 2005-10-04 14:58:22

Open Valhalla's Door
Hail Gods Of War

Znawca -

Niusia_81
 Wysłana - 4 październik 2005 19:46      [zgłoszenie naruszenia]

hehe.. Vlad nie lubisz srodowiska prawniczego :) chyba dlatego, ze mnie nie poznales jeszcze ... to zart naturalnie :)
Co do alimentow, to chyba jest jednak napisane, ze do skonczenia szkoly i do momentu, kiedy mozna sie samemu utrzymac. Chyba nie jest to wazne, jaki to rodzaj szkoly mi sie wydaje.
Pozdrawiam.

Zostać prokuratorem...oto jest zadanie :)

aniolek85
 Wysłana - 4 październik 2005 20:04      [zgłoszenie naruszenia]

Niusia nie chodzi mi tutaj o gdybanie tylko o konkretna odpowiedz.
Napisalam wyraznie ze jest to Towarzystwo Edukacji Bankowej, niby tryb dzienny ale to nie ma uprawnien szkoly publicznej, nie wiem czy to ma w ogole uprawnienia szkoly skoro jest "towarzystwem" choc na 2 letnim studium wydaja dyplom technika, a to studium o ktorym ja pisze jest jednoroczne i tu jest wlasnie moje pytanie, przysluguja alimenty czy nie?
W sekretariacie nie wiedza, kazali sie dowiedziec w ZUSIE a ja pytam tutaj, bo moze ktos mial z tym stycznosc i wie a nie gdyba.

"Art. 132. Obowiązek alimentacyjny zobowiązanego w dalszej kolejności powstaje dopiero wtedy, gdy nie ma osoby zobowiązanej w bliższej kolejności albo gdy osoba ta nie jest w stanie uczynić zadość swemu obowiązkowi lub gdy uzyskanie od niej na czas potrzebnych uprawnionemu środków utrzymania jest niemożliwe lub połączone z nadmiernymi trudnościami.
Art. 133. § 1. Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania.
§ 2. Poza powyższym wypadkiem uprawniony do świadczeń alimentacyjnych jest tylko ten, kto znajduje się w niedostatku.
Art. 134. W stosunku do rodzeństwa zobowiązany może uchylić się od świadczeń alimentacyjnych, jeżeli są one połączone z nadmiernym uszczerbkiem dla niego lub dla jego najbliższej rodziny.
Art. 135. § 1. Zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego."

Problem w tym ze tu chodzi o osobe dorosla a nie dziecko a tam pisza caly czas o dziecku.
Jako osoba dorosla mozna sie ubiegac, jesli sie nie uczy i jest sie zarejestrowanym w urzedzie pracy jako bezrobotny, ale to jest kolejne zakladanie spraw i klocenie sie jesli sie ma ojca kretyna.
A ja nie wiem czy to Towarzystwo jest traktowane wlasnie w formie skzoly czy nie.

To jest str tego towarzystwa

[www.teb.pl]

ale to jakie oni maja uprawnienia, ja z tego bynajmniej nic nie rozumiem.

. .

jakryc
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 4 październik 2005 20:13      [zgłoszenie naruszenia]

obowiązek alimentacyjny dotyczy nie tylko rodzica/rodziców wobec zstępnych, ale także odwrotnie (dzieci na rodziców itd.), nie musi to być powiązane z dalszą edukacją, ale z brakiem środków do życia.

polecam lekturę KRO (dostępne np. na stronie [www.sejm.gov.pl] zakładka prawo, wyszukiwarka).

Znawca -

Niusia_81
 Wysłana - 4 październik 2005 20:14      [zgłoszenie naruszenia]

z tego co widze na tej stronie, to zalozycielem jest Towarzystwo, ale ich oddzialy sa prowadzone w formie szkoly, lub studium nawet widzialam tam jakies Uczelnie Wyzsze.
Sadze wiec, ze jest to bez roznicy, bo tak czy siak jest to szkola policealna czy jakas tam inna, ale szkola.
Art. 133. § 1. Z tego art, wynika ze jezeli sama sie nie utrzymujesz i nie jestes w stanie, to masz prawo pobierac dalej alimenty, tak jak dotychczas, chyba ze chcesz znalezsc prace, to tata ci moze szybko udowodnic, ze jestes w stanie sama na siebie zapracowac.
Przejze jeszcze u siebie czy mam cos na ten temat, jak bede miala to jeszcze napisze.
Pozdrawiam.

Niusia_81
 Wysłana - 4 październik 2005 20:39      [zgłoszenie naruszenia]

Z tego co przyczytalam, to przynaje racje Jakrycowi. Szkola wiec moim zdaniem nie ma tutaj znaczenia, czy jest panstwowa czy prywatna, najwazniejsze zebys nie mogla sie sama utrzymywac, to do tego momentu zawsze bedziesz dostawac alimenty ... choc moge sie mylic, bo ja troche inna specjalizaje wybralam :/
No, ale jak moglam tak sie staralam pomoc,
Pozdrowienia

VLAD.IV
 Wysłana - 5 październik 2005 09:39      [zgłoszenie naruszenia]

Nie no to jest oczywiste, że szkoła nie ma nic wspólnego...
znaczenie ma brak możliwości samodzielnego utrzymania się - tylko mnie chodziło o interpretację takiego braku możliwości... bo czy np. nauka w szkole, podczas której to nauki mozna podjąc pracę jest braiem mozliwosci czy nie? A może Aniołek posiada jakiś majątek, z którego może się utrzymywać... dlatego zawsze nasze wypowiedzi będą tutaj gdybaniem... bo ostatecznie zadecydować może wysoki Sąd.. który np. zgodnie z cytowanymi przepisami KRO, wnioskując a contrario, może uznać, że obowiązek alimentacyjny może równiez nie przysługiwać, jezleli majątek uprawnionego został celowo uszczuplony... (choć raczej taka sytuacja dotyczy zobowiązanego)...
Prosta odpowiedź jest taka, że jezeli szkoła, czy tam jakiś system bankowości nie pozwala na samodzielne utrzymanie się, to oczywiście obowiązek ten przysługuje.. o reszcie zdecyduje Sąd

Ps a co Niusia - taka z Ciebie kocica?

Zmieniony przez - VLAD.IV w dniu 2005-10-05 09:39:57

Open Valhalla's Door
Hail Gods Of War

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Prawo rodzinne/Alimenty - pyt.

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Reklamacja | UK, podatek, dochody i stypendium | sprawa cywilna | Prosze o pomoc!!! | Pomocyyyyy | Wgląd na konto | POBICE-czy mozna sie dogadac !? | Brak wynagrodzenia za okres wypowiedzenia umowy ? | Staż | Rozwód - zameldowanie u moich rodziców | mandat pkp-machanie przez otwarte drzwi-POMOZCIE | pobicie z rozcięciem łuku brwiowego | Powolanie do czynnej sluzby wojskowej | najlepsze konto bankowe, | dwa razy zapłaciłem za ten sam rachunek | Składanie papierów- studia. | alicja wisz | alicja wiszka | modelka alicja wisz | peugeot 107 | jak postępować z kobietami poradnik dla desperata | jak postępować z kobietami poradnik dla desperata | Antybiotyk | Bakterie | glinka playboy | katarzyna glinka | kononowicz w raju 2 | wakacje historia | wakacje historia seks | ciocia i kuzynki prysznic | robienie minety cioci | malolaty | nowakowska | pępek | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.