FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 5581 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Prawo sportowe - ? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Prawo sportowe - ?"   

INSOMNIA
 Wysłana - 5 listopad 2003 22:08        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Czesc.Mam pytanie.Znacie moze jakies dobre ksiazki,podreczniki dotyczace prawa sportowego ? Nie podaje szczegolow odnosnie tytulow poniewaz narazie chce sie zorientowac w temacie :) To a propos pracy mgr.
Pozdrawiam

Amazone
 Wysłana - 6 listopad 2003 13:38      [zgłoszenie naruszenia]

Niestety, nie spotkałam się dotychczas z żadnym opracowaniem na ten temat... Oczywiście jest zbiorek "Prawo sportowe" (segregator), jednak jest to tylko zbiór aktów prawnych (i to nieaktualny ). Jest kilka pozycji dotyczących zarządzania w sporcie, zahaczających o prawo:
"Zarządzanie firmą sportową" K. Perechudy, czy "Organizacja imprez sportowych" B. Ryby, jednak informacje o prawie trzeba wyławiać
Z opracowań typowo prawniczych : "Sport w UE - osoby niepełnosprawne - uregulowania prawne" M. Pacok. Niestety więcej nie znam :-/
I byłabym bardzo wdzieczna, gdybyś pisał nam o swoich badaniach w tym zakresie
Pozdrawiam
Amazone

ps. mój kolega pisał pracę magisterską z prawa pracy w klubach piłkarskich - transfery zawodników itd, niestety nie mogę odnaleźć kontaktu... Będę jeszcze próbować, ale wydaje mi się że namiary znikły mi bezpowrotne razem z wszystkimi danymi na HDD...

"Kulturysci maja nasrane od tych odżywek i świnst różnych i na pewno nie maja takiego umysłu zdrowego i trzexwego jak normalni , tzn tacu którzy nie cwicza"
---------------------------------------------------------------------------------------
kawoszka === modka działu fitness === sympatyk-mafia.suple.hardcor.pl
=================== zamiast dawać mi soga kliknij: [http://www.pajacyk.pl]

Znawca -

INSOMNIA
 Wysłana - 6 listopad 2003 20:22      [zgłoszenie naruszenia]

Dziekuje za odpowiedz.Oczywiscie bede dawal znac o tym jak przebiegaja moje poszukiwania.Jak narazie jest dosc marnie,zobaczymy moze bedzie nieco lepiej po przeswietleniu biblioteki AWF-u

To jedna pozycja jaka znalazlem-ale na oczy jej jeszcze nie widzialem :)
"Karnoprawne funkcje regul sportowych" A.Szwarc Rok 1977 (data troche martwiaca ale od czegos trzeba zaczac)
Pozdrawiam

Amazone
 Wysłana - 7 listopad 2003 13:14      [zgłoszenie naruszenia]

No tak, tylko te opracowanie dotyczy wyłącznie kontratypu ryzyka sportowego... czyste prawo karne :) chyba że zamierzasz pisać z prawa karnego...
Natomiast data wydania w tym konkretnym przypadku nie ma żadnego znaczenia :)

A bibliotekę WPiA i BUW juz przegrzebałeś?

"Kulturysci maja nasrane od tych odżywek i świnst różnych i na pewno nie maja takiego umysłu zdrowego i trzexwego jak normalni , tzn tacu którzy nie cwicza"
---------------------------------------------------------------------------------------

Znawca -

INSOMNIA
 Wysłana - 7 listopad 2003 16:01      [zgłoszenie naruszenia]

Biblioteki zostawilem sobie na deser ;)
A znasz jakies pozycje z prawa karnego sportowego ? - umownie je tak nazwijmy ;)
Pozdrawiam

Amazone
 Wysłana - 7 listopad 2003 16:18      [zgłoszenie naruszenia]

A zamierzasz zająć się właśnie karnym? Bo nie jest to moja ulubiona tematyka, ale w razie czego się zainteresuję i popytam znajomych z tej dziedziny Tylko nie chcę tracić czasu jeśli masz nie skorzystać

Może kilka pytań dodatkowych (albo jedno, tylko w różnych aspektach )
Czy wiesz już, u kogo będziesz pisał?
Czy masz sprecyzowaną choć w nieznacznym stopniu dziedzinę?
Czy wybrałeś prawo sportowe ze względu na swoje zainteresowania, a jeśli tak, to jakie? (inne zagadnienia dotyczyć będą kulturystów, inne biegaczy, inne piłkarzy) Czy też interesuje cię 'sport' jako całość?

Jak już zapewne wspominałam, cieszę się że ktoś chce napisać pracę z tego zakresu I mam nadzieję, że będzie mi dane widzieć jak powstaje Zwłaszcza, że mam w planach większe opracowanie na ten temat

Znawca -

INSOMNIA
 Wysłana - 8 listopad 2003 17:30      [zgłoszenie naruszenia]

Czy wiesz już, u kogo będziesz pisał?
-promotora niestety jeszcze nie znam,bo to VII semestr
Czy masz sprecyzowaną choć w nieznacznym stopniu dziedzinę?
-bedzie to jednak prawo karne
Czy wybrałeś prawo sportowe ze względu na swoje zainteresowania, a jeśli tak, to jakie? (inne zagadnienia dotyczyć będą kulturystów, inne biegaczy, inne piłkarzy) Czy też interesuje cię 'sport' jako całość?
-prawo sportowe wybralem poniewaz sam aktywnie uprawiam pilke nozna,a ze mozna polaczyc przyjemne z pozytecznym to czemu nie.Tymbardziej ze prowadzacy proseminarium powiedzial ze to moze byc bardzo ciekawa praca.

Dzieki za wsparcie :)
P.S Na 12 XII mam stworzyc taka mini prace mgr na proseminarium...8-10 stron tekstu.Zobaczymy jak to bedzie
Pozdrawiam

Amazone
 Wysłana - 8 listopad 2003 21:32      [zgłoszenie naruszenia]

Ok, to wiemy już na czym stoimy Jeśli zabrałeś się za prawo karne, to będziesz się poruszał w zasadzie po takich problemach:
- kontratyp wyłączający bezprawność,
- łapówkarstwo,
- doping
- ew. wpływ popełnienia przestępstwa przez piłkaza na dalszą karierę sportową (reakcja klubu, post. dyscyplinarne itd.) ale to raczej w ramach kryminologii.

Nie wiem, czy coś więcej... Z klubami piłkarskimi łączy się oczywiście więcej problemów, ale nie w zakresie prawa karnego.

> Na 12 XII mam stworzyc taka mini prace mgr na proseminarium
Czyli promotora masz

Jak będziesz miał jakieś tezy, plan itp. daj znać

Znawca -

INSOMNIA
 Wysłana - 9 listopad 2003 16:46      [zgłoszenie naruszenia]

Promotora jeszcze nie mam :) Ten gosciu od proseminarium prowadzi zajecia ogolne,niemal z kazdej dziedziny prawa.W przyszlym semstrze wyjasni sie dokladnie po czyim okiem bede tworzyl ;)

P.S Jeszcze raz dzieki za odp !
Pozdrawiam

INSOMNIA
 Wysłana - 14 listopad 2003 00:20      [zgłoszenie naruszenia]

Hmm a co myslisz zeby jeszcze podlaczyc problem apartheid-u
Jest taka ladna Miedzynarodowa Konwencja ratyfikowana przez Polske w 1987 roku.
Pozdrawiam

Ciekawa pozycja ktora musze zdobyc:
"Trybunal Arbitrazowy ds Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim"
no i "Prawo Sportowe" - J.Sobczak

Amazone
 Wysłana - 14 listopad 2003 17:33      [zgłoszenie naruszenia]

Do prawa sportowego?? Napisz może jak, bo nie bardzo to wiedzę Ale może masz jakiś dobry koncept

A na temat apartheid'u mam nawet sporo materiałów... i w ogóle sporo możliwości badawczych...

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Prawo sportowe - ?

Strony: 1 2

Warto przeczytać: wypowiedzenie umowy Orange (błąd w aneksie) | Problem z ojcem.Wazne | meldunek tymczasowy a wynajem mieszkania | spółdzielnia - wywóz śmieci | wyrobienie NIP, a brak pieczątki | badanie alkomatem | stały meldunek w prywatnej kamienicy | Mandat w PKP | Lekkie pobicie | Bilet kredytowy PKP!!! Czy mogą mi odmówić sprzedaży??? | Praca u konkurencji | PILNE!!! Pensja netto a L4 | czy mogę odliczyć studia od podatku | Jaka kara za... | Udzial w pobiciu | Pobieraczek.pl problem | zmęczenie | mamuska | motyw przyrody | domówka | kokoban | kokonut nutrition | ile powinien trwać seks | skyn | ile powinien trwać seks | bambochaaa | jmns | mleqs | sylwia gruchała | BF3 | battlefield 3 | my size | wach | oczyszczanie | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.