FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2358 razy ¬

ROZRYWKA | Języki Obce
Present Perfect 
[powiadom znajomego]    
Autor "Present Perfect"   

Skalar.
 Wysłana - 3 luty 2007 11:38        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Kiedy się w zdaniu pisze already a kiedy yet?
Obydwa słowka znaczą "już"

pakk
 Wysłana - 3 luty 2007 11:47      [zgłoszenie naruszenia]

Already zdania twierdzące i pytające, a yet pytające i przeczące.
PS. Yet to także jeszcze.

Ain't nobody do it like I do it %-)

reViVer
 Wysłana - 3 luty 2007 11:55      [zgłoszenie naruszenia]

Stosując przysłówki already - 'już' lub yet - 'już/jeszcze' można określić, czy dana czynność została dokonana z pewnym skutkiem do chwili obecnej. Przysłówek already jest stosowany w pytaniach i twierdzeniach, zaś przysłówek yet występuje w pytaniach i przeczeniach np.
Have you packed your suitcase yet? No. I haven't packed it yet. Has she done the shopping yet? Yes, she has already done it.

Already oznacza 'już' i jest używane w zdaniu twierdzącym po operatorze HAVE/HAS.
Yet oznacza 'już' lub 'jeszcze' i jest używane w pytaniach i przeczeniach na końcu zdania.

Moderator na KFD

Skalar.
 Wysłana - 3 luty 2007 13:14      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki. A jak jest w czasie Past Simple z czasownika regularnymi - Chdozi mi o to czy dodac +ed Czasownika zakończone na spółgłoskę po pojedyńczje samogłosce mają podwojona wtedy spółgłoskę? Czy takie coś występuje tlyko w czasie present Continuous?

Skalar.
 Wysłana - 3 luty 2007 13:25      [zgłoszenie naruszenia]

A słówko 'Lately'? Oznacza w ostatnim czasie - Czy jest jakaś zasadnicza różnica w zastosowaniu go w zdaniu zamiast 'already' lub 'yet'. Ja właśnie nei widze ale pytam dlatego bo znam jednoćwiczenie w necie (uczse sie online) gdzie trzeba w poszczególne miejsca wstawić: lately, already, yet.

pakk
 Wysłana - 3 luty 2007 13:41      [zgłoszenie naruszenia]

Lately albo recently to ostatnio, występuje zwykle w Present Perfect, na końcu zdania.

Dzięki. A jak jest w czasie Past Simple z czasownika regularnymi - Chdozi mi o to czy dodac +ed Czasownika zakończone na spółgłoskę po pojedyńczje samogłosce mają podwojona wtedy spółgłoskę? Czy takie coś występuje tlyko w czasie present Continuous?

Dość pokrętnie napisałeś, ale chyba złapałem sens, wyjaśnię na przykładzie: jeśli w drugiej formie submit jest submitted to w trzeciej też. Tak samo jest ze wszystkimi tego typu czasownikami np. transmit, permit etc.

PS. To moje wyjaśnienie jest prawdziwe jeśli zamiast pogrubionych wyrazów byś napisał kolejno: Present Perfect; Past Simple

Zmieniony przez - pakk w dniu 2007-02-03 13:42:33

Ain't nobody do it like I do it %-)

Skalar.
 Wysłana - 3 luty 2007 14:42       [zgłoszenie naruszenia]

Pakk dzięki abrdzo mi pomogłeś

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Present Perfect