FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 8128 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
Prezentacja - bohater negatywny 
[powiadom znajomego]    
Autor "Prezentacja - bohater negatywny"   

Eoghan
 Wysłana - 22 marzec 2009 17:09        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Mój temat na prezentację z polskiego to w skrócie "kreacja bohatera negatywny w różnych epokach". Mam jednak lekki problem w doborze książek i chciałbym, żebyście mi coś doradzili.
moje propozycje to:

Antygona / Król Edyp
Makbet (tu Makbet i Lady Makbet), ew. coś innego z Szekspira
Zbrodnia i Kara, Dostojewskiego
Ojciec Goriot, Balzaca

Tu moje pytanie, czy 4 książki wystarczą do prezentacji? Fajnie jak byście mi zaproponowali jeszcze jakąś książkę, najlepiej spoza kanonu lektur, no i nie wiem, może coś bardziej współczesnego wybrać? Harry Potter czy coś :P

Dzięki i pozdrawiam.

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 22 marzec 2009 18:38      [zgłoszenie naruszenia]

4 książki wystaczą jeśli je prawidłowo opiszesz. Te co podałeś mogą być-zresztą, co byś nie wybrał to będzie dobrze, w praktycznie każdej książce jest bohater negatywny. Jak chcesz coś brać spoza kanonu to daruj sobie książki typu Harry Potter i wybierz poważną literaturę.

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

Eoghan
 Wysłana - 22 marzec 2009 19:31      [zgłoszenie naruszenia]

Spoza kanonu mam właśnie Ojca Goriot, chodzi mi głównie o książki gdzie jest wyraźna postać negatywna, tak jak w tym przypadku Vautrin, żeby mi to było łatwo zestawić.
Jakby ktoś miał jakieś propozycje przede wszystkim ciekawych książek, które lekko się czyta, to prosiłbym o wpisanie się :)

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 22 marzec 2009 19:37      [zgłoszenie naruszenia]

Ojciec Goriot jest w kanonie z tego co mi wiadomo

No ale jak chcesz-mogę Ci jeszcze podać "Świętoszka", "Otella", "Granicę", "Rozmowy z katem", "Dziady cz.III". Tam są wyraziści neagtywni bohaterowie, no i krótkie to<poza "Granicą"> i szybko się czyta.

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2009-03-22 19:38:16

Veni, Vidi, Banni!%-)

Ekspert -

Eoghan
 Wysłana - 22 marzec 2009 20:03      [zgłoszenie naruszenia]

Świętoszek, Granica i Dziady są w kanonie ;P Ojca Goriot już nie, zobaczę te rozmowy z katem, granicę czytałem i też się zastanawiałem, żeby Ziembiewicza opisać.
Dzięki. Pozdrawiam.

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 22 marzec 2009 21:37      [zgłoszenie naruszenia]

Wiem, że są w kanonie, oprócz "Otella" wszystkie są, ale podobno Ojca Goriot już masz spoza kanonu, więc Ci takie podałem

Veni, Vidi, Banni!%-)

Ekspert -

Lunar
 Wysłana - 22 marzec 2009 21:43      [zgłoszenie naruszenia]

Aż dziwi mnie, że nie wziąłeś Kurza o wyjątkowo bogatej osobowości, z lektury Jądra Ciemności. Możesz jeszcze się zainspirować nowocześniejszą interpretacją antywojennego Czasu Apokalipsy (film, obie części). To w sumie jedyna negatywna z wymienionych postać, która ma w sobie wiele szlachetnych, acz ostatecznie wypaczonych wartości.

taki Nowosilcow z Dziadów to od początku do końca nudne wcielone zło.. nie wart więcej niż wspomnienia w dwóch zdaniach; podobnie reszta

Zmieniony przez - Lunar w dniu 2009-03-22 21:44:50

"Pieprzyć to ja się chcę z tysiącem kobiet, ale kochać tylko z tobą."
[www.alterkino.org] - kino ludzi myślących

Eoghan
 Wysłana - 24 marzec 2009 15:52      [zgłoszenie naruszenia]

w sumie kurtz też będzie dobry, dzięki :)
Mam jeszcze pytanie co do literatury przedmiotu, mam tam po prostu wpisywac opracowania? Co jeszcze można uwzględnić w bibliografii, bo mam jeszcze 2 tygodnie na jej zrobienie, a tak się zastanawiam i strasznie mało w sumie tego wyjdzie.

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 24 marzec 2009 16:20      [zgłoszenie naruszenia]

Jak masz jakieś naukowe<pisane przez literaturoznawców, akademickich nauczycieli itd.> opracowania to wpisuj Ale jak masz opracowania typu te co robi GREG czy tam Zielona Sowa czy inne tego typ wydawnictwo, albo jakieś Bryki, ściągi czy **** wie co to nie wpisuj

Do przedmiotu możesz wpisać jeszcze słownik motywów literackich, leksykon literacki, leksykon postacii literackich.

W literaturze podmiotu masz już wystarczającą liczbę pozycji

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2009-03-24 16:21:00

Veni, Vidi, Banni!%-)

Ekspert -

Filoy
 Wysłana - 30 marzec 2009 23:16      [zgłoszenie naruszenia]

Witam! mam dokładnie taki sam temat prezentacji. Wybrałam już książki ale chciałabym dołożyć coś z literatury współczesnej (niekoniecznie lektury z kanonu:P). Doradźcie mi, podpowiedzcie jakieś książki w których jest wyraźny bohater negatywny. bardzo proszę o pomoc...:)

Filoy
 Wysłana - 31 marzec 2009 19:55      [zgłoszenie naruszenia]

bardzo proszę o pomoc z tymi książkami... moim kolejnym problemem jest literatura przedmiotu... nie mam pojęcia co mogę tam wpisać do tego tematu...mam słowniki ale nie wiem czy to wyatarczy

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Prezentacja - bohater negatywny

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Wojna Trojańska | Postawa outsidera na maturze | Jaki Temat wybrać? Waszym zdaniem>> | Potop!!! | WOS prawa drugiej generacji | wypracowanie z Polskiego | Co tu napisać ?? | Pomozcie Mi Wybrać Temat Prezentacji | O nieodmienności nazwisk | archaizm określający chleb | funkcja impresywna w jezyku reklam | [pol]tłumaczenie na język współczesny | REFERAT | "Proroctwa niewinnosci" | bardzo wazna praca z tekstem z polskiego! | Kto ma podobny temat na maturze ust z języka polskiego ??? | zajęta dziewczyna | dziewczyna w związku | dietetyk | Eurokody | squash | metro 2033 | transformers | akupresura | złoto | przestępczość | Brzydota demokracji | cytrynówka | jesteś bogiem | hamskie | iwona scymalla | everr | moda damska | bieżnikowane | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.