FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4921 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nasze Szkoły
Prezentacja - ustny polski 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Prezentacja - ustny polski"   

pasik0nik
 Wysłana - 10 maj 2014 19:05        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

1. Czy te 15 minut na prezentacje jest liczone od momentu wejścia do sali?

tzn jak trenuje to zajmuje mi to ok 13 minut. Ale jeszcze przeciez muszę wejsc podlaczyc pendrive zoabczyc czy dziala wszystko itp. to dadzą mi dodatkowy czas na takie rzeczy? czy to już wliczyć w te 15 minut.

2. Będą głośniki? mam dużo filmików

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 11 maj 2014 11:32      [zgłoszenie naruszenia]

1. Liczone jest od momentu jak Ci każą zacząć - jak wchodzisz na salę to tam zawsze każą dowód pokazać, dają chwilę na przygotowanie się i jak zgłaszasz gotowość lub oni Ci każą już zaczynać to wtedy masz 15 minut.

2. Jak zadeklarowałeś zapotrzebowanie na jakiś sprzęt to będą, jak nie to lepiej weź swoje. Wszystkie rzeczy, jakie ma Ci udostępnić szkoła trzeba zgłosić - u mnie to trzeba było zaznaczyć w konspekcie. Jak nie zaznaczyłeś to nic nie dostaniesz poza tym co standardowo jest na sali.

Zresztą - nie przywiązuj się do tego, że w domu Ci wychodzi 13 minut, bo jak tam zaczniesz mówić to i tak Ci inaczej wyjdzie - zerkaj po prostu co jakiś czas na zegarek na ścianie/laptopie, żebyś zdążył z wnioskami i podsumowaniem po prostu.

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2014-05-11 11:42:36

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

michoHGJLB
 Wysłana - 12 maj 2014 03:42      [zgłoszenie naruszenia]

I lepiej zebys mowil to czego nie ma w prezentacji tj. w filmie itp, bo jak bedziesz im klepal to co widza, to punkty leca w dol.

Zmieniony przez - michoHGJLB w dniu 2014-05-12 03:44:59

Reakcja
 Wysłana - 13 maj 2014 07:18      [zgłoszenie naruszenia]

Jeżeli oddałem plan ramowy, to muszę się trzymać kolejności. Wiem, że lektury trzeba omawiać po kolei, ale chodzi mi o myślniki. Czy, jeżeli zapisałem jakąś informację jako pierwszą do danej lektury, a chcę przedstawić ją jako ostatnią, mogę tak zrobić?

Fat_Cap
 Wysłana - 13 maj 2014 10:45      [zgłoszenie naruszenia]

Ja wziąłem tylko jeden plan ramowy i egzaminujący nie wiedzieli kolejności argumentów, nie licząc lektur i było spoko

Jak wychodzi ci 13 minut to zerkaj na czas - ja prezentację miałem niby na 16, mówiąc skróciłem wiele, a i tak nie zdążyłem powiedzieć wszystkiego

Fat Cap

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 13 maj 2014 14:00      [zgłoszenie naruszenia]

Plan ramowy jest dla Ciebie i nie jest w 100% wiążący - chronologię omawianych pozycji warto zachować, ale co w ramach omawiania danej książki powiesz najpierw a co potem jest nieistotne, byle to miało ręce i nogi, w sensie żebyś nie zaczynał od wniosków np.

Właściwie kolejność można sobie zmieniać dowolnie, jedynie związany jesteś tym, że musisz omówić te pozycje, które zadeklarowałeś.

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2014-05-13 14:01:24

Veni, Vidi, Banni!%-)

Ekspert -

pasik0nik
 Wysłana - 15 maj 2014 11:40      [zgłoszenie naruszenia]

prezentacja dobrze mi poszła,

na pytanie jakie znasz tryby, nie wiedziałem co to jest

a doczepiła się jedna, że trochę się minąłem z tematem i za mało tego tematu było a za dużo ogólnego.

50%

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 15 maj 2014 12:19      [zgłoszenie naruszenia]

Pytanie o tryby to jest przecież na poziomie szkoły podstawowej - ja bym Ci po takim czymś nawet 50% nie dał

Veni, Vidi, Banni!%-)

Ekspert -

Fat_Cap
 Wysłana - 16 maj 2014 10:22      [zgłoszenie naruszenia]

75% ja miałem, tyle procent ile zdążyłem prezentacji powiedzieć

Pytanie dostałem jedno do tego, czego nie zdążyłem, jedno do bibliografii, a jedno
" dlaczego polscy impresjoniści tak chętnie opisywali krajobraz górski? "

To jej mówię, że góry ładne, piękne, byłem, widziałem, co tu w PL mają opisywać?

A nauczycielka do mnie, żebym to porównał z inną nazwą epoki modernizmu, mianowicie neoromantyzm

To się skapnąłem, że chodzi o te dwie improwizacje i jeszcze parę zdań powiedziałem

Ale za chój bym na takie coś nie wpadł

Fat Cap

Cheetos5
 Wysłana - 18 maj 2014 13:01      [zgłoszenie naruszenia]

Ja natomiast nie rozumiem jak można się zmieścić w 15 minutach. Przecież to jest mega mało czasu.

Na przyszłość dla wszystkich: Polecam pisać pracę samemu, bo się wie o czym mówi i rozmowa przebiega płynnie, merytorycznie a nie recytowana bezmyślnie z pamięci, a na pytanie o trybach pojawia się : O

Ja miałem 95% ale to chyba dlatego, że coś mi się w prezentacji posypało.

z zasady nie pije na trzezwo,
z reguły nie sypiam bezsennie...

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 18 maj 2014 13:17      [zgłoszenie naruszenia]

Jak się nie umie opracować tematu to i się nie idzie zmieścić O to chodzi w tej prezentacji przede wszystkim, żeby podczas pisania/planowania przeprowadzić taką syntezę informacji, żeby zaprezentować i pokrótce omówić najważniejsze kwestie dla danego tematu, a nie wyklepać wszystko to, co się wie i co się znalazło.

Jeśli coś w ogóle ten egzamin w takiej formie sprawdza to właśnie to, czy przez te 12 lat człowiek się nauczył krytycznego podejścia do materiału, a więc takiego, które pozwala na wyodrębnienie z niego rzeczy ważnych, mniej ważnych, mało ważnych i nieważnych w kontekście jakiegoś tematu. No a jak ktoś w 15 minutowej prezentacji uważa, że koniecznym jest opowiadanie fabuł wszystkich książek (i daniu np. 8 książek, gdzie tak naprawdę wystarczyłyby 3, bo chodzi o pokazanie różnic, ewolucji motywu a w pozostałych powtarzają się pewne schematy i de facto omawia się po raz kolejny to samo), wymienianie wszystkich informacji o epoce, podanie 30 definicji motywu i dopiero po tym przejście do omawiania samego tematu i przedstawienia wniosków to nic dziwnego, że się w 15 minutach nie mieści, bo z takim podejściem to można się i w 5 latach studiów na polonistyce nie zmieścić

Takie bezmyślne podejście widać zresztą potem w pracach na studiach, gdzie na wąski temat, który rzetelnie i wyczerpująco można opracować na 10 stron, ludzie oddają prace, które mają stron 50-60 i więcej, bo naj.ebią tam wszystko co znajdą, najlepiej to by tam w ogóle treści wszystkich książek i opracowań, które nawet lekko zahaczają o temat dali, byle tylko było wszystko i mogli powiedzieć sobie w myślach, że dałem/dałam tam wszystko co jest i niech się odpjer.dolą ode mnie

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2014-05-18 13:25:45

Veni, Vidi, Banni!%-)

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Prezentacja - ustny polski

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: AWF | KREDYT STUDENCKI | Co wybrac? | Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej - Wrocław | szkoły wojskowe | publicystyka ekonomiczna i public relations Akademia Ekonomiczna Poznań | Italianistyka w WSSM w Łodzi | rozmowa kwalifkacyjna na studia II stopnia, jak wyglada? | rezygnacja ze studiów | Kilka pytań odnośnie studiów informatycznych | bezpieczeństwo narodowe | szkolne zachowania | Szkoła | PROFIL LOGISTYCZNY! | Konkurs "Tydzień dla Oszczędzania" Bierze ktoś udział ? | zdrowie publiczne | mamy kurwe | jelonek | brook | JVC | giżycko | dupa muchy | samosieja | zona dala sie wymacac | dj ryba | stodoły | stodole | damme van damme | mick jagger | stare zdjęcia rock | LPC | mi sie widzi taki Testo | biedzie | słabiej | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2017 SFD S.A.