FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1498 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
Prezentacja maturalna z j.polskiego 
[powiadom znajomego]    
Autor "Prezentacja maturalna z j.polskiego"   

farr
 Wysłana - 8 luty 2009 15:41        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam wszystkich.

Mam zrobić prezentacje mat. temat: "Sceny batalistyczne w literaturze i malarstwie polskim - omawiając zagadnienie odwołaj się do wybranych przez siebie przykładów."

Co do materiałów myślę, że będą to z lit. opis Bitwy pod Grunwaldem z Krzyżaków, obrona Jasnej Góry z Potopu oraz jakiś obraz prawdopodobnie Panorama Racławicka..

Problem polega w tym, że nie wiem za bardzo co przedstawić w treści tej prezentacji.. Opis działań? Tło historyczne? Przebieg tych bitew? Konsekwencje? I co zawrzeć w podsumowaniu.. Ogólnie mówiąc, wiem co ale nie wiem jak.. ;/ Mam nadzieję, że ktoś okaże się tak dobry i mi pomoże..

PS. Jeśli ktoś ma pomysł na inny, trochę prostszy obraz do omówienia w prezentacji niech poda tytuł i autora.

Z góry dzięki za wszystko.

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 8 luty 2009 15:51      [zgłoszenie naruszenia]

Najlepiej będzie jak porównasz ze sobą opisy tych bitew, czyli opisy historyków i to co masz w książkach czy na obrazie i na tej podstawie pokażesz podobieństwa, różnice i wykażesz o czym świadczy występowanie rozbierzności w opisach. Np. w "Potopie" opis bitwy mocno różni się od rzeczywistości, to samo w "Krzyżakach", ponieważ te książki Sienkiewicz pisał "ku pokrzepieniu serc" Polaków, którzy w tym czasie żyli pod zaborami, czyli mocno koloryzował itd.

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

farr
 Wysłana - 8 luty 2009 16:21      [zgłoszenie naruszenia]

A czy powinienem streszczać cały utwór na wstępie czy wystarczy, że ograniczę się do opisów bitew? Bo w sumie to one są głównym tematem pracy..

Czyli mam zawrzeć i porównać opis danej bitwy na podst. lektury a następnie pokazać, że tak naprawdę nie było aż tak kolorowo opierając się na tekście jakiegoś historyka? :)

I jeszcze jedno. Opisy historyków mam zamieścić do literatury przedmiotu tak? I gdzie ich szukać. Może znasz np. jedną stronę internetową, w której znajdę materiały do wszystkich mych przykładów?

Dzięki za trafne wskazówki :)

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 8 luty 2009 16:25      [zgłoszenie naruszenia]

Opisów historycznych nie musisz zamieszczać, wystarczy, że tekst literacki skonfrontujesz z rzeczywistością. Ale jak Ci zależy to do literatury przedmiotu możesz wpisać jak coś ciekawego jak znajdziesz. A co do strony to lepiej jakbyś książek w bibliotece na ten temat poszukał.

Co do streszczeń utworu to wystarczy tylko zarys fabuły, bez gadania o całości.

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

farr
 Wysłana - 8 luty 2009 16:31       [zgłoszenie naruszenia]

W takim razie co umieścić w lit. przedmiotu ?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Prezentacja maturalna z j.polskiego

Warto przeczytać: Zwyczajna Apokalipsa<-Andrzej Werner/w której księgarni internetowej jest ta książka? | Ziemia obiecana - skad wziasc streszczenie? | Do Mecenasa- Horacy | daty z wosu | Test humanistyczny 2007 | Ramowy plan wypowiedzi [motyw arkadii] | referat na prawo | pomożecie?? z gory dzieki | Dzieje A.Kmicica | Sodoma i Gomora | Prośba.... | Charakterystyka współczesnej reklamy - potrzebny 1 punkt tylko | ramowy plan wypowiedzi | nie umiem znalesc streszczenia... | matura | historia technologii przemysłowej | obojczyk | elektra | siasia | Soundtropolis 2005 | Soundtropolis 2005 Tracklisty | rodzice nago sloneczko | pomóżcie | pomóżcie szczęściu | co byście zrobili | czujnik klockow | wywiady playboy | dziewczyna z brazylji | sprawa jest kurevvska bambo | iwona | weronika marczug pazura | A może by tak aktorki polskie | Gadzety | małgorzata kosik playboy | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.