FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 13606 razy ¬


ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

 
ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Prośba o interpretacj - pałka teleskopowa 
[powiadom znajomego]    
Autor "Prośba o interpretacj - pałka teleskopowa"   
 
jakryc
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 2 grudzień 2003 11:40        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Z powodu częstych pytań i dyskucji na ten temat, np. [http://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=105364]

proszę znawców o interpretację przepisów prawa.
Czy wolno posiadać (zaznaczam "posiadać", a nie uzywac, stwarzać zagrożenie) palkę teleskopową?

Moderator w dziale MMA.
SI VIS PACEM, PARA BELLUM

Znawca -
 
mlkv
 Wysłana - 3 grudzień 2003 20:57       [zgłoszenie naruszenia]

Niestety, wydaje mi się, że muszę odpowiedzieć negatywnie. Co więcej, przepisy prawa ( ustawa o broni i amunicji z 21 maja 1999 roku, na którą zresztą powołujesz się w dyskusji o teleskopach, toczącej się na combacie ) stanowią o tym wprost. Po pierwsze, pałka teleskopowa została przez ustawodawcę zakwalifikowana jako broń - art 4, ust 1), podpunkt 4a) -broń biała, w postaci "pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału". Teleskopy które widziałem spełniają podane wyżej kryterium. Po drugie, ustawodawca NIE wymienia pałki teleskopowej w artykule 11 ustawy ( nie będę go tu przytaczał bo jest długi ), który przewiduje możliwość posiadania broni BEZ zezwolenia w pewnych przypadkach lub w odniesieniu do konkretnych rodzajów broni. I wreszcie, po trzecie, art 9 ust. 2 tejże ustawy stwierdza wprost, że: "Broń pneumatyczną, miotacze gazu obezwładniającego oraz narzędzia i urządzenia, o których mowa w art. 4 ust. 1 pkt 4 ( czyli właśnie między innymi "pałki posiadające zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierające wkładki z takiego materiału" - czyli to pod co podpada teleskop ) można posiadać na podstawie POZWOLENIA na broń wydanego przez właściwego ze względu na miejsce zamieszkania zainteresowanej osoby lub siedzibę zainteresowanego podmiotu komendanta powiatowego Policji..."
Reasumując ustawodawca a) uznaje teleskop za broń b) w dodatku za taką na którą wymagane jest zezwolenie, gdyż nie wskazuje go w przepisie stanowiącym wyjątek od zasady że broń tylko za pozwoleniem. Też nieszczególnie mi się podoba to uregulowanie - tym bardziej że jedyną reakcją na wystąpienie do komendanta policji o pozwolenie na teleskop będzie najprawdopodobniej salwa śmiechu. Nie słyszałem o osobie posiadającej teleskop za pozwoleniem. Pozdrawiam,

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]



 
Przegląd tygodnia

Prośba o interpretacj - pałka teleskopowa

Warto przeczytać: Żyrinowski - droga smoka... | Nazisci w Polsce | mieszkanie | Pismo do US-kto chetny? | Prawko | Rolety | BANKI | CIEZKI STAN PAPIEZA !!!! | wyslana paczka | Pogryzienie przez psa | biznes plan - potrzebne na wczoraj | JAN PAWEŁ II WIELKI odszedł do Boga | BGŻ | Mam prze*** rady najlepiej policjanta | kazus :) | pytanko :P | 'Edyta Gorniak' | Kayah | Edyta Gorniak | pomysły na firmę | untergang | vincent | wielka encyklopedia chamów | verdin | praca bez wykształcenia | Porter?wka | czy moja b?ona pek?a | pierwsza mi?o?? | uk ad zamkni ty | ch opaki do wzi cia | czy ona jest w ci zy | lekkoatletyka dla niepe nosprawnych | zdjecia nago | potwór z loch ness | Biznes

 
Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi


Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.
 
Powered by Pazdan ForKat 4.0