FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4644 razy ¬
 
ROZRYWKA | Języki Obce
Prośba o ocenę pracy z ang. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Prośba o ocenę pracy z ang."   
 
Doom-ek
 Wysłana - 23 marzec 2014 13:20        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam.

Chciałem prosić o rzucenie okiem na tekst poniżej - czy jest napisany poprawnie.

My favorite ways of spending free timeI like free time, but I don't have it much, especially recently. When I have spare time I try to spend it with my family. We often go on trips around the country, recently we are able to go to Kazimierz Dolny, Pisz or Zakopane for a few days. Then I have a time to explore and shows sea, lake, mountains and some monuments to my son. He is 2 years old and loves a car trips. When I do not have that much time I like swim in pool or ride a bike with my family. Sometimes I like listening to music and reading fantasy books. Therefore i am not bored and I was allways spending a good time.

Zmieniony przez - Doom-ek w dniu 2014-03-23 13:21:42

 
P4tr1ck
 Wysłana - 25 marzec 2014 01:27      [zgłoszenie naruszenia]

Postarałem się zrobić na szybko, nie zmieniając za dużo. Zaznaczam, że jest spora szansa, że nie jest to poprawne w 100% i dobrze, żeby ktoś inny na to zerknął.

I like to have free time, however I do not have much of it, especially recently. When I do, I try to spend it with my family. Our favourite way of doing this is going for a trip around the country. Last time we went to Kazimiesz Dolny, Pisz and Zakopane. During that time we visited lakes, mountains and monuments. My son was very excited about that. He is 2 years old and loves car trips. When I don't have much spare time I like to swim in a pool or ride a bike, also with my family. Sometimes I like listening to music or reading fantasy books. Therefore I am not bored and I always have a good time.

Mam nadzieje, że lepsza pomoca taka niż żadna
_______________________________
 
Nie umiesz szczęścia zauważyć?
Może za wysoko patrzysz.

Specjalista -
 
npp
 Wysłana - 26 marzec 2014 11:58       [zgłoszenie naruszenia]

kolega wyzej ok

Zmieniony przez - npp w dniu 2014-03-26 12:00:03

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.] 
Przegląd tygodnia

Prośba o ocenę pracy z ang.