FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1167 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Prośba o pomoc w zrozumieniu Kawkaza. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Prośba o pomoc w zrozumieniu Kawkaza."   

Tadeknorek
 Wysłana - 12 sierpień 2010 20:26        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

UWAGA! Proszę wszystkich o pomoc w zrozumieniu posta Kawkaza z działu polityka, ponieważ nie jestem w stanie zrozumieć, skąd u niego bierze się coś takiego jak "czysty ateizm" w dodatku przez niego rozumiany jako zachęta do bezeceństw wszelakich, traktowanie demokracji jako tyrani większości i wiele innych, które niżej sobie można doczytać.

Chcą ludzie, to niech dają pieniądze na kościół, Rydzyka czy jeszcze kogoś innego. To są ich pieniądze i guzik mi do tego.
Taka krytyka jak Twoja, jest nieuzasadniona i bezpodstawna.
To jest ich świadomy wybór czy chodzą do kościoła czy nie.

To są słowa Kawkaza z którymi chyba każdy się zgodzi. Nic nam do tego i nie wiem, gdzie napisałem coś co by temu przeczyło. Natomiast polecam skonsumować te... słowa:

Ja sam nie jestem osobą wierzącą, ale szanuje to, że ktoś sobie w coś wierzy. Skoro jest 90 procent katolików to niech sobie stawiają krzyże. Jest demokracja, mają zdecydowaną większość i już. Jeśli mnie nie chcą ukrzyżować, ani zrobić mi drogi krzyżowej to spoko. Trochę tam o różnych religiach sobie czytałem, żadna nie jest doskonała. Jednak religie dają pewne wartości/wyznaczniki moralne, czego nie ma np ateizm. Jest jeszcze jedna forma ateizmu pod postacią pseudoreligii ale... No i czysty ateizm ma pewne wady i sam by zaprowadził nie wiadomo gdzie. A no np ateizm zezwala na aborcję, eutanazję, klonowanie a być może nawet w przyszłości na hodowlę ludzi dla organów. A to już są sprawy delikatnie ujmując... kontrowersyjne. A porównywanie ciebie do obrońców krzyża jest w pełni uzasadnione. Postępujesz identycznie.
Zacząłeś walczyć w imię "jedynej słusznej idei" i tak naprawdę tak już się w to wkręciłeś i zaplątałeś, że nie wiadomo o co Ci chodzi.

Jeśli chodzi o podkreślone zdanie- Kawkazie- w tym rzecz, że ta nie jedyna, ale słuszna idea, to świeckość.

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 12 sierpień 2010 20:35      [zgłoszenie naruszenia]

Ateizm na nic nie zezwala i nie ma sam w sobie żadnej moralności. Ateizm to tylko niewiara.

Sam osobiście nie widzę żadnej przewagi religii nad ateizmem i świecką etyką.

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Tadeknorek
 Wysłana - 12 sierpień 2010 21:06      [zgłoszenie naruszenia]

No właśnie, niewiara to przecież nie jest żaden wielki zestaw paradygmatów. Nie wiem jak tak może twierdzić człowiek, który jak sam mówi, jest ateistą

Ekspert -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 12 sierpień 2010 21:08      [zgłoszenie naruszenia]

Braki w wykształceniu.

[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Tadeknorek
 Wysłana - 12 sierpień 2010 21:11      [zgłoszenie naruszenia]

Moim zdaniem szeroko rozumiana ignorancja, ale może jeszcze się sam Kawkaz odezwie?

Ekspert -

szowar
 Wysłana - 12 sierpień 2010 21:18      [zgłoszenie naruszenia]

Tam kawkaz niech ktoś ogarnie kasownicka

Wolę umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach

melvinmilk
 Wysłana - 12 sierpień 2010 21:20      [zgłoszenie naruszenia]

Bijcie się.

ddd

Akacjowy
 Wysłana - 12 sierpień 2010 21:28      [zgłoszenie naruszenia]

Chodzi o to,że panuje powszechny pogląd,że tam gdzie religia tam dobroć,prawo i ptaszki ćwierkają,a ateizm to burdel,zatracenie wartości,zezwierzęcenie...

przecież nie śpię...

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 12 sierpień 2010 23:28      [zgłoszenie naruszenia]

Kasownicka się nie ogarnia, ja jego po prostu nie czytam...

[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

SgrA
 Wysłana - 12 sierpień 2010 23:52      [zgłoszenie naruszenia]

Ludzie ateizmowi przypisują niestworzone rzeczy i tutaj jest pies pogrzebany. Religie owszem dają wyznaczniki i nakazy moralne. Znajdują się tam też takie nakazy jak bić niewolnika, kamieniować ludzi w szabat czy zabijać apostatów. Większość ludzi ich jednak nie akceptuje bo dokonuje dokładnie takich samych wyborów jak ateiści.

"Biorąc do ręki jakiś tom, traktujący np. o teologii albo szkolnej metafizyce, zapytujemy:
Czy zawiera jakieś rozumowanie abstrakcyjne dotyczące wielkości lub liczby? Nie. Czy zawiera jakieś
oparte na doświadczeniu rozumowanie dotyczące faktów i istnienia? Nie. A więc w ogień z nim,
albowiem nie może zawierać nic prócz sofisterii i złudzeń!"

Znawca -

kasownick
 Wysłana - 13 sierpień 2010 10:21      [zgłoszenie naruszenia]

Sam osobiście nie widzę żadnej przewagi religii nad ateizmem i świecką etyką.

różnice pewnie kiedyś istniały w systemie motywowania do działania.ale w dzisiejszych czasach, gdzie za sprawą Russela i innych, udowadnia się przypadkowość, to znaczy brak związku skutku z jakąś przyczyną, to faktycznie nie ma żadnej przewagi.Albo żaden z tych systemów nie ma niczego, co mógłby zaoferować- czyli tak zwanej marchewki.
przypadek, czyli jak to pisał Seneka- bożyszcze motłochu.

Zmieniony przez - kasownick w dniu 2010-08-13 10:24:38

flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Prośba o pomoc w zrozumieniu Kawkaza.

Strony: 1 2

Warto przeczytać: konkretne argument ateistów/deistów | Powaga-poważna sprawa | Dobry psycholog | autorytety | Antysemityzm | problem z spaniem | Objawienia w Sprawie Dla Reportera | Jak ja kocham się męczyć! | skąd ten bóg???? | Mój PROBLEM - NIENAWIDZĘ SIEBIE ;(;(;( | Ludzie powiedzcie co jest ze mną nie tak do cholery jasnej? | techniki relaksacyjne | Papież - co to wogóle ma być? | Gestalt | Big Mind | potomek JEZUSA | smoleńsku | Immortal Technique | aldona orman | analiza techniczna | analiza | smolensk | sons of anarchy | prezent | SOCHA | Fin | wszystko | blitz | Badoo | playboy ckm | sex | co ostatnio sobie | co ostatnio sobie kupiliście | lipdub | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.