FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 715 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Motoryzacja
Problem rozładowywania aku 
[powiadom znajomego]    
Autor "Problem rozładowywania aku"   

_Pavelo_18
 Wysłana - 31 grudzień 2010 15:22        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam!
Mam taki problem w Vectrze B (1,7TD isuzu)
Mianowicie akumulator rozładowywuje sie na postoju. Nieregularnie tzn ładuje go sam, odłaczam jezdze 2 tyg i rip badz tez tydzien i to samo

Jakiś czas temu pytając sie znajomego mechanika o przyczynę skoków wszystkich liczników oraz przygasanie i miganie świateł mijania wskazał mi regulator napięcia.
Pisze o tym,gdyz problemy samoczynnie ustały i go nie wymieniałem a na jakimś innym forum zobaczylem wskazanie mojej usterki padająca na regulator.

Cytuje: "Jak ktoś ma alternator DELCO REMY, to tam jest typowa usterka regulatora napięcia - pada wzbudzenie i prąd upływa przez diodę w regulatorze; kontrolka na desce zachowuje się wówczas normalnie. Zazwyczaj po odpaleniu silnika ładowanie jest na poziomie 11 V, dopiero po przekroczeniu ok. 1000 rpm zaczyna ładować normalnie. Regulator kosztuje ok. 30 zł i trzeba go wlutować."

"może i olega ma racje...bo na wolyn obtorach to troche jakby podświetlenie przygasa a na awaryjnych mruga...po dodaniu gazu jest oki.chyba zaczne szukać w alternatorze probemu"

Wszystko z tego forum wskazuję na podobienstwo z moja sytuacja.
Aku ma 10 miesiecy firmy LOXA.

Jak coś jeszce bd potrzebne to pytajcie:D
Będą sogi;) Nie obrażę sie jak odpowiecie za rok

kulikuluku
 Wysłana - 31 grudzień 2010 16:06      [zgłoszenie naruszenia]

No tak, a gdzie jest pytanie?
Tez bym obstawial na problemy z alternatorem, i to b. prawdopodobne ze to regulator, bo gdyby bylo cos wiecej, to przy wlaczonych swiatlach, jakims radyjku akumulator nie pociagnal by 1 tygodnia.

Najpierw to sprawdź wszystkie klemy itp. choć skoro napisałeś, że auto jakiś czas chodzi to nie powinna byc ich wina, ale tak jak mowie wez je dobrze wyczysc.
Obserwuj ladowanie akumulatora i lampki na desce rozdzielczej. Jak masz miernik to zobacz jakie ma napiecie przed odpalaniem, jakie po odpaleniu i pochodzeniu na nie wysokich obrotach, a jakie na wysokich. Ew. sprawdzanie parametrow alternatora.
Z gory jednak zakladam ze ostatnich dwoch rzeczy nie zrobisz, wiec kup ten regulator, wymontuj alternator, wywal stary regulator (jak obejrzysz altek, to powinienes sie skapnac ktore to) - najprawdopodobniej bedzie gdzies na obudowie altka, wymien go na nowy i lukaj czy hula.

prezes508
 Wysłana - 8 styczeń 2011 20:27       [zgłoszenie naruszenia]

Regulator na 100%

Turn on Your fire!!

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Problem rozładowywania aku

Warto przeczytać: wymiana płynu hamulcowego | Akumulator padl i nydyrydy | problem z lakierem | mercedes sprinter 313cdi,się pitoli. | Waga opon | Czy sa tu zawodowi kierowcy ? :)) | Renault Clio Vs Pegueot 206 and,,,, | Problem z turbiną... | zarowka 6v | CHRYSLER PT CRUISER - polecacie? | Audi A6 C6 2.0 tdi - Chip | Co wybrać? | srodek na rysy szyby z allegro+pytanie | Jakie opony 205/50/r15 za ~300zł | Laguna II | hyundai coupe | Warszawa 2015 | paznokci | natasza | Mazda cx7 | Suzuki gsx | azjatka | graniczna | kasia moś | ciapate wesele | cyganskie wesele | sylwia tyton | wychodek | mama opowiadanie erotyczne | gadu gadu | symetria | m jak miłość 2036 | Magda molek | Marta barczok | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.