FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2129 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Problem z przyszłością po studiach 
[powiadom znajomego]    
Autor "Problem z przyszłością po studiach"   

nieuk_85
 Wysłana - 20 luty 2010 18:21       

Przeniesiona przez Pan Śmierć z działu 'NASZE SZKOŁY'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam. Mam dziwny problem, dla niektórych zupełnie nie zrozumiały ale jednak on mnie trapi. Mianowicie boje się poważnej, odpowiedzialnej pracy. Nie lubiłem nigdy pracować ale jak musiałem to trudno. Kończę właśnie bardzo trudne i wymagające studia po których mam tytuł inżyniera, świetną, dobrze płatną pracę. No właśnie, ale praca to już poważne zajęcie które szufladkuje mnie jako dorosłego. A ja jestem przecież "biedny student"! Już teraz planuje, żeby iść na jakąś magisterkę i na przysłowiowy "zmywak", żeby zarobić tylko na studia i utrzymanie, chcę się cieszyć tym beztroskim życiem. Czuję, że jestem uzależniony od szkoły choć nie cierpię się uczyć! I to żebym był dobrym studentem, a tu mam problemy prawie co semestr hehe, ale bez warunku jeszcze. Mam te 25 lat, ludzie w moim wieku już pracują, zakładają powoli rodziny, mają dzieci a ja się czuje jak dziecko w lesie. Był ktoś w mojej sytuacji? Nie wiem czy brnąć dalej w naukę czy brać życie za rogi i na głęboką wodę ruszyć. Był ktoś w takiej sytuacji jak ja?

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 20 luty 2010 18:55      [zgłoszenie naruszenia]

Przenoszę, bo to jest raczej problem psychologiczny niż związany z edukacją

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Specjalista -

szczypek90
 Wysłana - 20 luty 2010 18:56      [zgłoszenie naruszenia]

zostaw, jestem ciekawy po jakim kierunku, ledwo co sie przeslizgujac i nie pracujac na studiach w branzy czeka "świetna, dobrze płatna praca"

[http://www.szort.pl/ankieta11]

INSOMNIA
 Wysłana - 20 luty 2010 19:34      [zgłoszenie naruszenia]

Nie bój się dorosnąć.
Jeśli godziłbyś się na pracę na zmywaku i chciałbyś dalej studiować, to skoro masz możliwość to przyjmij tą świetną, dobrze płatną pracę. Możesz mieć dobrą pracę i dalej studiować sobie ale nie brnij dalej w naukę to będziesz miał więcej tej swojej beztroski - chyba, że ta świetna, dobrze płatna praca tak Cię zaabsorbuje, że nie będziesz miał za dużo wolnego czasu - wtedy zastanowiłbym się z określaniem takiej pracy jako 'świetna'.
Skoro nie cierpisz się uczyć to być może nie jesteś uzależniony od szkoły a od samego otoczenia młodych studentów i studentek - imprezy studenckie itd.

Też jestem ciekaw co to za kierunek.

Zmieniony przez - Przymszyk w dniu 2010-02-20 19:35:41

sith69
 Wysłana - 20 luty 2010 19:36      [zgłoszenie naruszenia]

Sam się utrzymujesz?

I shot a man in Reno,
Just to watch him die,
When I hear that whistle blowin',
I hang my head and cry.

nieuk_85
 Wysłana - 20 luty 2010 20:48      [zgłoszenie naruszenia]

Studiuje na oficera kadr morskich :) w tym roku kończę. Praca jest naprawdę dobra jako oficer pokładowy, zarobki dużo większe niż przeciętne.
Może racja, nie jestem uzależniony od szkoły a od całej jej otoczki. Ja nie tyle, że ledwo się utrzymuję na studiach co mając problem z motywacją do jakiejkolwiek nauki a zaliczam jak leci.
Pracować trochę już pracowałem, byłem w rejsie 5miesięcy, kilka drobnych kilka tygodniowych ale to wszystko jak wakacje, bez żadnej odpowiedzialności.
Nie chcę się uczyć a chcę zostać studentem :D chyba jednak pójdę na tego magistra
Utrzymuję się częściowo sam, I stopień studiów to rodzice pomagają, dzienne to dzienne jednak

INSOMNIA
 Wysłana - 20 luty 2010 21:05      [zgłoszenie naruszenia]

Nie bój się nowych wyzwań - nawet jeśli będą się wiązały z odpowiedzialnością. W pracy, z czasem jak się przyzwyczaisz, też może się zrobić fajna otoczka, która pozwoli Ci zapomnieć o tęsknocie za byciem studentem.

obcinacz
 Wysłana - 21 luty 2010 04:09      [zgłoszenie naruszenia]

masz 25lat i zrzekasz się zarabiania niezłego hajsu w zamian za życie studenckie i zmywak... Na pewno jesteś człowiekiem zadowolonym z życia

...

nieuk_85
 Wysłana - 21 luty 2010 13:10      [zgłoszenie naruszenia]

Jasne, że jestem zadowolony ale to nie jest takie życie studenta jak na filmach :) jestem normalnym, biednym studentem :D Odpowiada mi stan rzeczy jaki jest teraz czyli mała odpowiedzialność, niewiele stresów, brak problemów. Jak pomyśle sobie o pracy, domu, rutynie i nudzie to naprawdę mnie to przeraża. Takie rzeczy jak płacenie podatków to dla mnie schody! Ale za to przysłowiową "różniczkę" to rozklepię w sekundę hehe

szowar
 Wysłana - 21 luty 2010 14:03      [zgłoszenie naruszenia]

Pomyśl ile jest studentów którzy tak samo myślą jak ty.
Pomyśl teraz ile jest studentów którzy ukończyli gówniane kierunki i przyszłość im się maluje jako sprzedawca na kasie w supermarkecie

Prawda że od razu lepiej się robi

Wolę umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach

nieuk_85
 Wysłana - 21 luty 2010 14:15      [zgłoszenie naruszenia]

No pewnie, ze lepiej jest hehe. Niektórzy nie mają wyboru, muszą zacząć poważna pracę, dorosnąć. Ja mam możliwość zostania studentem jeszcze jakiś czas, te 1.5roku. Nie muszę utrzymywać domu, dziecka, żony. Studia to dla mnie przedłużenie tej beztroski, gdzie odpowiadasz tylko za siebie a czasem nawet nie. Mam do wyboru, praca vs. nauka, chyba jednak przedłużę swój kontrakt ze szkołą :D
P.S na studia magisterskie chcę zmienić miasto :P jakieś 400km dalej hehe

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Problem z przyszłością po studiach

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Poszukuje info na temat "Muzea Psychologi w internecie" | pytanie-najlepiej do księdza | Czyżby deja vu? | Skąd się wzięły religie | Jasna gora - 9/10.11.07 - czowanie | Rozmowa z lustrem. | Mind & Life Institute | Brak siły przebicia - powody? | Izolacja. Niechęć do towarzystwa. | Czy poczucie honoru jest nadal aktualne? | Leczenie głodem | EARTHLING | Zaburzenia świadomości ? | Nie moge normalnie funkcjonować ;/ Pomóżcie ! | Jezus jako postać historyczna. | Pierwszy rok studiów - moje obawy | pewność siebie | bmw 1 | gdzie vin w q7 | toastmasters | atraktor | gospel | wesele toast | meska | opowiadania sex kobiety z koniem | oasis | gey | iga | jak tańczyć na dyskotece | jan old nostradamus atraktor | motyw buntu | opowiadanie erotyczne zlapala mnie | ida | wredna suka | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.