FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 7676 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Problem z wymeldowaniem osoby 
[powiadom znajomego]    
Autor "Problem z wymeldowaniem osoby"   

WILLHELM
 Wysłana - 7 lipiec 2007 10:11        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

hej!
kupuję mieszkanie od pewnej kobiety (jest ona jedynym właścicielem),podczas spisywania umowy przedwstępnej (u notariusza) okazało się, że w mieszkaniu zameldowany jest jeszcze zięć tej kobiety, który wyjechał do Szkocji czy Irlandii i nie zostawił adresu. W związku z tym kobieta złożyła w urzędzie miasta papierki o wymeldowanie faceta w drodze decyzji administracyjnej, urząd przesłał papiery do sądu, który w związku z tym, że nie jest znane dokładne miejsce jego pobytu ma ustanowić dla niego kuratora, który ma go reprezentować. Moje pytanie jest nastepujące: czy ktoś orientuje się jak długo może trwać ta cała sprawa i czy ja mogę przystąpić do spisywania aktu notarialnego i zakupić to mieszkanie pomimo tego, że sprawa sądowa jest w toku i czy w którymś momencie koleś nie stanie w drzwiach i z uśmiechem oznajmi, że on tu też mieszka...

DORADCA W SUPLEMENTACJI
lame-hunter-mafia.suple.hardcor.pl

_TrS_
 Wysłana - 7 lipiec 2007 11:40      [zgłoszenie naruszenia]

mój znajomy kupił taki mieszkanie z zameldowaną osobą, babka jakaś, która nie chce sie wyprowadzić, sprawa jest w sądzie, szkoda zdrowia na takie mieszkanie.

ewab
 Wysłana - 7 lipiec 2007 15:38      [zgłoszenie naruszenia]

jeżeli dana osoba, zameldowana w lokalu nie przebywa w nim przynajmniej pół roku to bez problemu da się ją wymeldować (normalnie w biurze meldunkowym w Urzędzie Miasta)
Potrzebne są oczywiście poświadczenia świadków, sąsiadów...

Bóg dał - Bóg wziął...a kto daje i odbiera...!

Termitek
Little boy
 Wysłana - 9 lipiec 2007 01:52      [zgłoszenie naruszenia]

ja bym sobie darowal to mieszkanie... Nawet jesli go wymelduja to nie zamyka mu drogi odwolawczej od decyzji i sprawa moze sie ciagnac latami...

...

ziemon
LADY
 Wysłana - 9 lipiec 2007 12:14      [zgłoszenie naruszenia]

termitek - dlaczego? meldunek nie stanowi zadnej przeslanki do wlasnosci, jesli mieszkanie jest wlasnoscia tej kobiety to decyzja sadu moze on zostac wymeldowany

natomiast ja zaczekalabym do tego momentu - az bedzie decyzja sadu

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

Termitek
Little boy
 Wysłana - 9 lipiec 2007 12:47      [zgłoszenie naruszenia]

owszem, lecz jak juz willhelm napisal tamata osoba moze sie pluc o to ze nagle nie ma dachu nad glowa

...

ewab
 Wysłana - 9 lipiec 2007 17:29      [zgłoszenie naruszenia]

ale to juz nie jest sprawa nabywcy ale tej kobiety...to ona ma się zatroszczyć o lokal zastępczy dla zieńcia jeżeli by tem miał ewentualnie jakieś roszczenia...

w takich sprawach wymeldowanie to w zasadzie rutynowa sprawa...czasy PRL-u w brew pozorom minęły i nie może być już tak jak to miało miejsce w "poszukiwana, poszukiwany" (pamiętacie film)...choć wiele z czasów socjal-biurokracji niestety pozostało:-/

Bóg dał - Bóg wziął...a kto daje i odbiera...!

Skarbowy
 Wysłana - 11 lipiec 2007 11:33       [zgłoszenie naruszenia]

Cała kwestia posiadania uprawnień do przebywania w lokalu straciła
swoja specyfikę z mocy wyroku TK z 19 czerwca 2002 r. który stwierdził
niezgodnosc z konstytucja art. 9 ust. 2 ustawy meldunkowej, ktory wowczas
brzmiał tak:

"Przy zameldowaniu na pobyt stały lub czasowy trwający ponad 2 miesiące
należy przedstawić potwierdzenie uprawnienia do przebywania w lokalu
(pomieszczeniu), w którym ma nastąpić zameldowanie."

teraz natomiast nalezy:

"Przy zameldowaniu na pobyt stały lub czasowy trwający ponad 2 miesiące
należy przedstawić potwierdzenie pobytu w lokalu osoby zgłaszającej pobyt
stały lub czasowy trwający ponad 2 miesiące, dokonane przez właściciela lub
inny podmiot dysponujący tytułem prawnym do lokalu, oraz, do wglądu, dokument potwierdzający tytuł prawny do lokalu tego podmiotu. Dokumentem
potwierdzającym tytuł prawny do lokalu może być umowa cywilno-prawna, wypis z księgi wieczystej, decyzja administracyjna, orzeczenie sądu lub inny dokument poświadczający tytuł prawny do lokalu" (art. 9 ust. 2a)

I dla wyraznego już określenia charakteru czynności meldunkowych został
dodany ust. 2b: "Zameldowanie w lokalu służy wyłącznie celom ewidencyjnym i
ma na celu potwierdzenie faktu pobytu w tym lokalu"

Tak więc w zasadzie to ona powinna zatroszczyć się o czysty meldunek przed sprzedażą mieszkania, ale nie ma już takiej sytuacji, że on nagle wróci i wejdzie z policją: "dzień dobry ja tu mieszkam bo mam meldunek." - to jest opinia od bardziej zorientowanych w temacie. Czynność wymeldowania trwa około pół roku.

Ciężko być zaje*istym, ale staram się to znosić z podniesionym czołem.

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Problem z wymeldowaniem osoby

Warto przeczytać: prosze o szybką odpowiedź, chcą ze mnie ściągnąć hajs?? | Galerianka tfu węglanka!! | Jak ominąć znak do 2,5t jeśli na ulicy mamy firmę? | studencka karta kredytowa mbank euro<26 | pobicie pomocy | KZK GOP-potwierdzenie fałszywych danych swoim nazwiskiem | Prawa I rzędu | Kiedy można zwrócić prezent i towar do sklepu | ALIMENTY - czy muszę? | umowa zlecenie a wyzysk | kontrola konta przez US | za niewinność... | Stłuczka nie stłuczka. | Potrzebna porada, jak najszybciej! | Pozyczka | kupno telefonu, telefon uszkodzony co zrobic? | zlydtyk | zlydotyk | złydotyk | [httpwwwfacebookcomprofilephp=743264506123123] | pozycja na pieska | Urjasz | ksiezyc | darq13 | madafaka7 | show | norweski | biomechanical | bareq | motywacja | opóźniony wytrysk | drb | RÓWNONOC | inicjowanie | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.