FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 778 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Proszę o pomoc w sprawie rozwodu! 
[powiadom znajomego]    
Autor "Proszę o pomoc w sprawie rozwodu!"   

Verona1984
 Wysłana - 9 czerwiec 2009 21:27        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam wszystkich forumowiczów!
Mam na imię Dorota,mam 25 lat. Szukam jakiejkolwiek pomocy w mojej sprawie...
Otóż za niedługo bo jeszcze w tym roku rozwodzę się. Z jeszcze obecnym mężem mamy 18 miesięczną córeczkę Gabrysię. Kocham ją całym sercem,dałabym jej wszystko,wiem że nawet ją rozpieszczam ale jest dla mnie wszystkim co mam. Mąż postanowił się ze mną rozwieść bo jak powiedział nigdy mnie nie kochał i był ze mną ze względu na dziecko... Kiedyś jak mieszkaliśmy jeszcze razem,zaprosiłam siostrę do mnie do domu,męża nie było a my długo się nie widziałyśmy...fakt,nie obyło się bez paru piwek ale wiedziałam co robię,nigdy bym nie skrzywdziła dziecka. Od tego zajścia mąż za parę dni poleciał do Sądu z papierami rozwodowymi...
Zawsze byłam mu wierna,byłam z nim na dobre i na złe nawet jak jeszcze nie byliśmy małżeństwem(odsiadywał wyrok 4 miesiące-tylko ja jeździłam na widzenia,ja mu dawałam kasę na wszystko) zawsze go kochałam i tak samo dałabym mu wszystko...no ale trudno...
W obecnej chwili mieszkam z córcią u taty w moim rodzinnym domu,mamy pokój dla siebie(w sumie w domu są trzy pokoje) jakoś daję radę...ale mąż dzisiaj wtargnął do mnie do domu,nadział się na mojego ojca,myślałam że się pobiją(tata nie chce go oglądać,zresztą ja też nie)...zagroził że mi odbierze dziecko!
Mąż ma poważne problemy psychiczne.mówił że wczoraj chciał się otruć bo kasy nie ma a musi opłacać mieszkanie,pożyczkę,media...
Ja też nie mam najlepiej finansowo...mąż płaci na dziecko 300 zł miesięcznie,w tym miesiącu nie wiem czy dostanę pieniądze bo jak powiedział nie ma pieniędzy(gnój!)
Ja szukam pracy,w moim mieście jest jeden żłobek w dodatku przepełniony ale chodzę się pytać co chwilę,jak ją przyjmą to w końcu zarobię trochę grosza bo już mam dość tych jego "ochłapów"
I w tej sprawie mam pytania:
Czy mam się go bać? Czy może mi odebrać dziecko skoro sam jest nieodpowiedzialny(a "koleżanek" ma więcej jak włosów na głowie}
Czy ma prawo widywać się z dzieckiem kiedy tylko chce i robić mi wjazd na chatę skoro Sąd jeszcze nie zadecydował nic w tej sprawie?
I kurcze jak go mogę zgasić jakimś kruczkiem prawnym?
Boję się rozprawy,nie wiem co mnie czeka i tego że serio mi odbierze dziecko...
Proszę o pomoc.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Nguyen
 Wysłana - 9 czerwiec 2009 21:31      [zgłoszenie naruszenia]

"Mąż ma poważne problemy psychiczne.mówił że wczoraj chciał się otruć bo kasy nie ma a musi opłacać mieszkanie,pożyczkę,media..." - powiedz to sędziemu. Dobrze jakbyś zdobyła jakieś dowody. Powiedz, że dziecko tym bardziej córka powinna wychowywać się przy matce, a ojciec będzie mógł ją odwiedzać. Wiem jak to jest być wychowywaną przez ojca, bo moi rodzice też się kiedyś rozwiedli. To była inna sprawa Także powiedz, że to twój sens życia i bardzo ją kochasz...

"Ani czas, ani mądrość nie zmieniają człowieka,
bo odmienić istotę ludzką zdolna jest wyłącznie miłość."Paulo Coelho

PanMarcin
 Wysłana - 9 czerwiec 2009 21:39      [zgłoszenie naruszenia]

Czyma prawo widywać się z dzieckiem kiedy tylko chce i robić mi wjazd na chatę skoro Sąd jeszcze nie zadecydował nic w tej sprawie?

Dopóki sąd nie ograniczy mu władzy rodzicielskiej to nie możesz zabronić mu widywać się z dzieckiem.

Specjalista -

anc_kozak
 Wysłana - 9 czerwiec 2009 21:41      [zgłoszenie naruszenia]

W tym chorym kraju w 94% sądy powierzają opiekę po rozwodzie matce, czym się przejmujesz.

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Ekspert -

shefox
 Wysłana - 10 czerwiec 2009 00:36     
 Usunięta przez mlkv za naruszenie Pkt4 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

mlkv
 Wysłana - 10 czerwiec 2009 11:14       [zgłoszenie naruszenia]

Dlatego nie ruszam spraw rodzinnych. Syf z majerankiem i obrzucanie się gównem. Jeden się "truje" i "ma koleżanki", druga "nie chce pracować" i "jest puszczalska".

shefox - jak nie masz nic do powiedzenia to się nie odzywaj.

Autorko - Pisz mniej chaotycznie.

"zgasić się kruczkiem prawnym" możesz się sama.

Na chwilę obecną macie wspólną władzę rodzicielską nad dziećmi bez ograniczeń. Oznacza to że mąż ma prawo widywać się z dzieckiem, co więcej sytuacja czy ty możesz po prostu mu je zabrać, uniemożliwić dostęp do niego i gdzieś ( do rodziców ) wywieźć jest mocno dyskusyjna. Co będzie po rozprawie - nie wiadomo, jak się rozryczysz na sali że kochasz dziecko a mąż to tępy chvj to pewnie sędzia płci żeńskiej przyzna ci władzę rodzicielską a mężowi odwiedziny.

Na razie do tego nie doszło. W szczególności nie ma jakiegokolwiek orzeczenia ( nawet wstępnego ) sądu które zmieniałoby sposób sprawowania tej władzy. W związku z tym mąż ma conajmniej prawo widywać się z dzieckiem i musisz mu to umożliwić. Jeżeli tego nie zrobisz to ma on środki prawne ( głównie kodeks karny ) którymi może się posłużyć żeby ten stan bezprawia jakoś zaleczyć.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Proszę o pomoc w sprawie rozwodu!

Warto przeczytać: Lokata | PYTANIE PROSZE O POMOC | kurs złotego | anc_kozak - dożywotni ban | spółka cicha | Śmierdząca rzeka | fałszywe zeznania w sądzie. | sprawa o pobicie | Opodatkowanie wygranych w teleturniejach | promile | Zapytanie o L-4 | Reklamacja telefonu w Orange | zatajenie przy kupnie mieszkania | Spowodowanie wypadku | Najemca , elektrownia i gazownia | Pilne, aukcja allegro smieszne pieniadze;d | campamerica | worktravel | usa | łyżwy | przedwczesny wytrysk | Naly | marcinx66 | urolog legnica | konto bank | gra na giełdzie | antidral | m-angelo | przeszłość dziewczyny | inwestowanie | gra na gieldzie | odchudzanie | aborcja | czy moja błona pekła | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.