FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 915 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Prosze o pomoc!!! 
[powiadom znajomego]    
Autor "Prosze o pomoc!!!"   

pati21
 Wysłana - 5 czerwiec 2008 22:46        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Prosze o rade te osoby, ktore znaja polskie prawo...

Moj bliski znajomy jakis czas temu zostal skazany za "pobicie" (a raczej lekkie popchniecie ale to szczegol) na 4 miesiace w zawiasach na 3 lata. Po kilku miesiacach od tego wyroku policja zlapala go jak jechal autem pod wplywem alkoholu. Dostal zakaz prowadzenia na rok i 600zl grzywny. Kurator sadowy powiedzial mu, ze jedna sprawa do drugiej ma sie nijak, wiec zawiasy nie zejda.... A dzisiaj dostal wezwanie do sadu na sprawe gdzie maja orzec wykonanie kary (czy cos w tym sensie). I teraz mam pytanie...

-Czy jest to mozliwe ze moga mu sciagnac zawiasy i wsadzic go mimo tego, iz jedna sprawa z druga nie ma ze soba nic wspolnego?

- A jesli jest to mozliwe, to co musi zrobic, aby sad to umozyl (?) (tzn. chodzi o jakies zaswiadczenia ze szkoly itp itd.)

Bardzo prosze o porade, jest to dla mnie naprawde wazne:(:(:(

Maniek87
 Wysłana - 5 czerwiec 2008 23:03      [zgłoszenie naruszenia]

zaswiadczenia ze szkoly itp itd.)

SFD TEAM.. !!

mlkv
 Wysłana - 6 czerwiec 2008 07:18      [zgłoszenie naruszenia]

Zawiasy na 3 lata za popchnięcie, "bliski znajomy" - nie wciskaj oczywistych bzdur.

Kurator nie ma do końca racji.

Obowiązek zarządzenia wykonania kary zawieszonej ( czyli jej "odwieszenie" ) występuje tylko w razie popełnienia "podobnego przestępstwa umyślnego". Pobicie i jazda po pijaku to NIE SĄ podobne przestępstwa.

Natomiast art 75 KK który reguluje kwestię odwieszania zawiera w par. 2 przesłanki "nieostre" gdzie sąd może zarządzić wykonanie kary zawieszonej w różnych wypadkach, także kiedy "sprawca popełnił inne przestępstwo niż podobne umyślne".

Czyli jak będą chcieli to mu odwieszą. W praktyce raczej wątpię.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

Jaroch
 Wysłana - 6 czerwiec 2008 22:50      [zgłoszenie naruszenia]

a jak ktos jechal po pijaku i bez uprawnien i ma za to zawiasy, a potem jedzie nie po pijaku ale bez uprawnien to to jest podobne przestepstwo?? i nastepuje odwieszenie?? nie wiem jak to dziala...

from my rotting body Shrooms shall grow and I am in them and That is the Eternity

PanMarcin
 Wysłana - 6 czerwiec 2008 23:00       [zgłoszenie naruszenia]

jaroch IMO w tym przypadku w gre wchodzi tutaj art. 244 KK czyli naruszenie zakazu sądowego

sama jazda bez uprawnień to wykroczenie a nie przestępstwo

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Prosze o pomoc!!!

Warto przeczytać: ile mozna dostac za psoiadanie nielegalnego oprogramowania ?? :) | Co potrzeba by otworzyć własny klub!! | Praca - mity i fakty | KURS $ | Ciekawy Biznes;) | Oszukany na allegro | Czegoś tu nie rozumiem... | co mi grozi ?? pomocy | NIP - chce otrzymać | praca w niemczech | DO ZNAWCÓW PRAWA:Renta-Alimenty | Praca,swoj biznes | Ile do zusu | Ranny Judoka-potrzebna pilna pomoc !!!!!!!!! | dużżżżżżzo kasy | Pytanie | krew | ckd | mem | nokia n8 | czostkowy | thecrims | wodnik007 | garnitur | domachowska | parody | muppety | drogówka | Klejcun- | natalia | zakład pogrzebowy | Mike | Mike Mo | Klejcun | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.