FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3318 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Przegapienie terminu zapłaty składki OC 
[powiadom znajomego]    
Autor "Przegapienie terminu zapłaty składki OC"   

smuk
 Wysłana - 8 lipiec 2010 22:39        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam. Bbyłem kilka tygodniu za granicą, w tym czasie otrzymałem blankiety do wpłaty na kolejny rok za OC na skutera [ubezpieczalnia PZU]. Dzisiaj wróciłem i zauważyłem że termin zapłaty dzisiaj minął. Jutro rano zrobię odrazu przelew na ich konto, ale podejrzewam że pieniądzę zaksięgują najprędzej w poniedziałek. Czy mam się czego bać za te kilka dni zwłoki ?

SaMmAeL
 Wysłana - 8 lipiec 2010 22:44      [zgłoszenie naruszenia]

Gdyby to byla kazda inna normalna firma a nie pzu nic by nie bylo. Zreszta skoro to nastepny rok, to Ci sie automatycznie przedluzylo, wiec teoretycznie masz kupe czasu zeby to uregulowac, ale to juz zalezy od polityki firmy

As long as we are flying, all this world ain't got no end

smuk
 Wysłana - 8 lipiec 2010 22:46      [zgłoszenie naruszenia]

To że się przedłużyło to już wiem, tylko teraz boję się żeby mi nie dowalili jakichś kosmicznych odsetek za te 3 dni zwłoki ;-/

mc88
 Wysłana - 8 lipiec 2010 22:54      [zgłoszenie naruszenia]

myślę, że nie masz się czego bać.
ile masz zapłacić? OC za skuter to jakieś 100zł/rok, prawda?

smuk
 Wysłana - 8 lipiec 2010 22:55      [zgłoszenie naruszenia]

OC+NNW razem 155zł [jestem młody i krótko mam tego skutera dlatego mało zniżek].

mc88
 Wysłana - 8 lipiec 2010 23:04      [zgłoszenie naruszenia]

przejrzałem pobieżnie ogólne warunki ubezpieczenia (OWU), i nie było mowy o karach za zwłokę, ale mogłem czegoś nie zauważyć.
pamiętaj, że odsetki ustawowe to w tej chwili (chyba) 13% w skali ROKU, czyli mogą (jeśli to zrobią) naliczyć jakieś 20gr :)
ale ekspertem nie jestem. najlepiej zadzwoń i spytaj :)
pzdr

smuk
 Wysłana - 8 lipiec 2010 23:07      [zgłoszenie naruszenia]

No to mnie uspokoiles ;D
Dzieki, sog wszedł
Mogą mi naliczyć nawet 50gr nie pogniewam się

SaMmAeL
 Wysłana - 9 lipiec 2010 06:01      [zgłoszenie naruszenia]

tam bodajze jakbys sie nie zglosil do nastepnego okresu rozliczeniowego to wtedecy by sie procedura windykacyjna uruchomila. a jak to jest dopiero poczatek nastepnego roku to raczej no problem

As long as we are flying, all this world ain't got no end

Tiger_KK
 Wysłana - 9 lipiec 2010 09:04      [zgłoszenie naruszenia]

Żadnych odsetek nie będziesz miał, i gratuluje komuś tam wyżej kto znalazł ogólne warunki do OC

smuk
 Wysłana - 9 lipiec 2010 09:24       [zgłoszenie naruszenia]

Dzieki za pomoc. Sogi powchodziły

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Przegapienie terminu zapłaty składki OC

Warto przeczytać: Wziałem czekoladke, Czy musze placic za całe pudełko? | przesylki reklamowe do domu. | Własny sklep internetowy | Obrona własna ? | mandat z fotoradaru | czy mineło przedawnienie roszczeń? | Zwolnienie z pracy | UMOWA KUPNA - SPRZEDAZY | Rewizja mieszkania | grozba | karany czy nie? | plagiat / strona internetowa | pytanie o spadek | NIP - podanie | Prawnicy w ABW | Pytanie odnośnie stażu pracy... | lordoza | wirus | wilder | nie wie nikt | anna matysiak | gear | zmuszanie | Crowley | gary go cinema | forumowe w 11 | auta z kratką | polo 12 q7 | leasing | bluza jakości | posumowanie 2015 | nasa | rewolwer | gracz losuje | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.