FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3776 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Przepisanie ziemi 
[powiadom znajomego]    
Autor "Przepisanie ziemi"   

lotr35
 Wysłana - 13 kwiecień 2009 12:40        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam.
Mam następujący problem. Wspólnie z matką odziedziczyłem po nieżyjącym ojcu po 1/2 z 2h ziemi. Chciałbym sie dowiedzieć czy i jak mogę to przepisac na 1 osobę(1 właściciel). I czy jeżeli moja mama w przyszłym roku kończy 60 lat to czy mogę przepisać tą ziemie na nią aby pozniej mogła pobierać emeryturę.
Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

PanMarcin
 Wysłana - 13 kwiecień 2009 15:25      [zgłoszenie naruszenia]

darowizna udziału 1/2 części we współwłasności nieruchomości

jaka emerytura? rolnicza?

Specjalista -

lotr35
 Wysłana - 13 kwiecień 2009 15:28      [zgłoszenie naruszenia]

tak chodzi o emeryture rolniczą i jak mogę taką darowizne hmm... zrobic ( znaczy gdzie musze sie zgłośic i jakie dokumenty itp.)

Zmieniony przez - lotr35 w dniu 2009-04-13 15:32:26

PanMarcin
 Wysłana - 13 kwiecień 2009 16:07      [zgłoszenie naruszenia]

tu masz o emeryturach rolniczych [http://www.krus.gov.pl/zadania-krus/swiadczenia/swiadczenia-z-ubezpieczenia-emerytalno-rentowego/emerytura-rolnicza/]

darowizne nieruchomości robi się u notariusza, jest potrzebny odpis z księgi wieczystej, podstawa nabycia, zaświadczenie ze skarbówki, pewnie wypis z miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego, wypis z rejestru gruntów na tą działkę

Specjalista -

martadan22
 Wysłana - 6 kwiecień 2010 18:30      [zgłoszenie naruszenia]

Witam! Mam pewien problem. Jakiś czas temu zmarł mój ojciec. Moja mama zaczęła regulować sprawy z przepisywaniem ale okazało się że to nie jest takie proste ponieważ te 2h które ojciec użytkował wciąż są na babcię-matkę ojca. Chciałam zapytać czy potrzebne są dwie sprawy przepisowe z babci na ojca i dopiero potem z ojca na pozostałych spadkobierców? Do podziału jest 6 osób moja mama i czworo rodzeństwa. Ja jestem mężatką, czy mojego męża też wlicza się do spadkobierców?I jeszcze czy ja sama mogę się starać o przepisanie należnej mi części? Dodam jeszcze ze nie ma założonych żadnych ksiąg wieczystych. Proszę o odpowiedź.

PanMarcin
 Wysłana - 6 kwiecień 2010 21:54      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wiem co akurat masz na myśli pisząc o sprawach związanych z przepisywaniem, czy chodzi ci o jakieś czynności prawne (darowizny, działy spadku tip.) czy o ujawnienie spadkobrania w księgach wieczystych, ale:
- zaczyna się od stanu pierwotnego, czyli od wyjaśnienia kto był pierwszym właścicielem - czy babcia czy babcia z dziadkiem jako małżonkowie,
- potem dopiero spadkobrania, czyli spadek albo po dziadku (jeśli oboje byli właścicielami) albo po babci (jeśli tylko babcia była właścicielem),
- potem spadek po ojcu

z wyżej opisanej drogi dziedziczenia powinno ci ładnie wyjść kto po kim i w jakich udziałach dziedziczył i kto teraz i w jakich ułamkach jest współwłaścicielem nieruchomości, na to wszystko muszą być albo postanowienia sądowe o nabyciu spadku albo akty poświadczenia dziedziczenia, w grę może jeszcze ewentualnie wchodzi kwestią dziedziczenia gospodarstwa rolnego ale mam za mało info żeby to stwierdzić i nie chce mi się nad tym myśleć

To że nie ma założonych ksiąg wieczystych to nie boli bo złożycie wniosek o założenie księgi wieczystej załączając do wniosku odpowiednie dokumenty (a jak jest założony zbiór dokumentów na tą nieruchomość to jeszcze zamkniecie ten zbiór).

Twój mąż nie jest spadkobiercą ustawowym, może być tylko testamentowym.

Specjalista -

martadan22
 Wysłana - 7 kwiecień 2010 11:32      [zgłoszenie naruszenia]

Dziękuję za odpowiedź. Gospodarstwa rolnego ojciec nie posiadał. Chciałam jeszcze zapytać jakie są mniej więcej koszty. Do tego jestem z rodzeństwem w niezgodzie ponieważ oni uważają że najlepiej będzie jeżeli cały spadek otrzyma mama. Ja jednak chciałabym otrzymać swoją część. Czy o tą należną mi "część" mogę się starać sama?

PanMarcin
 Wysłana - 7 kwiecień 2010 11:51       [zgłoszenie naruszenia]

Ojciec nie ale np. babcia z dziadkiem mogli posiadać.
Koszty postępowań spadkowych czy darowizn, działów spadku, postępowania wieczystoksięgowego?
To, kto i w jakich udziałach nabywa spadek decyduje testament spadkodawcy a jeśli go nie zostawił do ustawa obowiązująca w chwili śmierci spakodawcy. Stadndardowo spadek po zmarłym w pierwszej koeljności będą dziedziczyć: małżonek oraz zstępni w równych udziałach, przy czym małżonek nie mniej niż 1/4 spadku.

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Przepisanie ziemi

Warto przeczytać: paczka a poczta Polska | Kradzież | Można zobaczyć | Bójka / pobicie | Złamany nos | rachunkowość - metoda LIFO | Wysyłanie ofert a spam... | Stłuczka | W jakim banku konto? | wezwanie na komende | AIP - warto/nie warto | L4 / koniec umowy / niewykorzystany urlop | KRADZIEZ | lokal do wynajęcia | Zaklócanie ciszy nocnej,pytanko | Modem na gwarancji - ile mają czasu? | książka | książki | netbook | twoja stara | katana | pedały | saymon | saymonn | SuiSan | dyro | joseph gordon levitt | penis w spoczynku | bejn | ankieta | alkohol na randce | windykator terenowy | świętoszek | natręt | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.