FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 10855 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Zakup kontrolowany
Przerejestrowanie samochodu z Niemiec do Polski 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Przerejestrowanie samochodu z Niemiec do Polski"   

Krzych6103
 Wysłana - 24 styczeń 2009 13:30        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Mieszkam w Polsce. Mam tez od dlugiego okresu czasu zameldowanie w Niemczech. Chce przerejestrowac moj samochod na polskie tablice. Jakie oplaty sa z tym zwiazane? Czy podatek ekologiczny nadal trzeba placic?

chmieleck
 Wysłana - 24 styczeń 2009 16:35      [zgłoszenie naruszenia]

- pierwszy przegląd samochodu w Polsce / 169 PLN
- tłumaczenie dokumentów / 100-150 PLN
- akcyza / do 2000cm3 3,1& wartości pojazdu, powyżej 13,6% albo 18,6% (niedawno były jakieś zmiany więc nie jestem pewien)
- opłata recyklingowa / 500 PLN
- opłata rejestracyjna / ~250 PLN

Kupując samochód zza granicy należy uiścić również podatek od czynności cywilnoprawnych bądź też opłatę za zwolnienie z niego, ale w tym wypadku nie następuje zmiana właściciela, więc chyba nie będzie to konieczne.

Krzych6103
 Wysłana - 24 styczeń 2009 21:27      [zgłoszenie naruszenia]

Dzieki za konkretne informacje.
Wydawalo mi sie, ze ta oplate recyklingowa juz zniesiono. Sprawa byla rozpatrywana przez urzad Uni Europejskiej i z tego, co pamietam, miano ta oplate przy rejestracji samochodow wycofac.
Podobno mozna ta oplate nawet odzyskac z powrotem.

chmieleck
 Wysłana - 25 styczeń 2009 06:21      [zgłoszenie naruszenia]

Były jakieś zawirowania, ale jak sprowadzałem auto we wrześniu to płaciłem normalnie. No chyba, że w tym roku coś się zmieniło.

bl4nk_v2.0
 Wysłana - 25 styczeń 2009 06:50       [zgłoszenie naruszenia]

Tłumaczenie dokumentów w cenie 100-150zł to pod warunkiem, że zaniesiesz do tłumacza przez siebie wybranego. Możesz to również zlecić urzędowi celnemu, wtedy tłumaczenie kosztuje 240zł ale nie trzeba latać i szukać tłumacza.

W urzędzie skarbowym płacisz podatek w wysokości 2% wartości rynkowej auta lub jeśli auto było kupione na fakturę, wówczas starasz się o zwolnienie z tego podatku poprzez druk VAT-24. Po rozpatrzeniu tego druku, z urzędu skarbowego otrzymuje się druk VAT-25, który jest decyzją o zwolnieniu z tej opłaty. Jak na ironię, koszt tej operacji to 170zł. Ale to wszystko w przypadku gdy auto zostało kupione od jakiegoś innego podmiotu. Właścicielem auta jesteś Ty, więc wydaje mi się, że US nie będzie Cię interesował. Pozdrawiam.

I can't get no sleep....

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Przerejestrowanie samochodu z Niemiec do Polski

Warto przeczytać: Renault Master | Ibiza II FL vs A3 | Toledo, Mondeo czy Accord | Auto za ok 6000 | 3 auta- opinie! | Ford Mondeo 2.0 TDDI vs 2.2 TDCI | Furka w przedziale 20-23k | BMW e36 do 4,5 - 5 tys. | Audi a4 1995r | Auto dla studenta 14k | Sprzedaż kontrolowana - 3 auta z rodziny :) | Omega B 2.5 v6 lpg | auto do pałowania. mustang ? | 406 coupe vs Alfa 156 | Auto styl amerynkanca na pokazówe | Tylny Napęd do 12-13 tyś. | chica bomb | odstawienie alkoholu | szulim | kawały o murzynach | mac miller | kulmas | dojrzała kobieta | starsza | stwka wieksza niz zycie | ckm playboy | lg 32lv5300 | Laura Łacz | rap | Raskus | maciej_tbs | kukulek | spirala | kanax123 | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.