FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 33670 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Przewóz papierosów?? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Przewóz papierosów??"   

conan
 Wysłana - 1 luty 2005 22:15        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Przed naszym wejściem do uni zgodnie z prawem można było przewieź nie wiecej niż 1 karton papierosów (10 paczek) na osobę.
Chciałbym wiedzieć jak sprawa wygląda teraz

Wiem ze kontrole na granicy sa pobiezne czasami wcale ich nie ma i mozna duzo przewiz ale ja pytam o szczegoly

co jesli celnik znajdzie u mnie np 5 kartonow albo wiecej
czy bedzie sie domagal oclenia tego czy wroci mnie z tym czy moze zarekfiruje towar i skieruje wniosek do kolegium
i czy w takim przypadku dostalbym stempel w paszport badz zostal zapisany w jakims rejestrze i moglbym miec utrudniony wjazd w przyszlosci na teren panst dawnej UE

pytam jak sprawa wyglada od strony prawnej?
dzieki

Tommygun
 Wysłana - 8 luty 2005 09:18      [zgłoszenie naruszenia]

tą sprawę reguluje jedno z rozporządzeń ministra finansów, wydane do ustawy o podatku akcyzowym, poszukaj dokładnie np. na [www.mf.gov.pl] w podatku akcyzowym (akty prawne)
jest tych rozporządzeń od metra ale szukajcie a znajdziecie

Specjalista -

Tommygun
 Wysłana - 8 luty 2005 14:47      [zgłoszenie naruszenia]

masz farta, przypadkiem na to trafiłem:

Dz.U.04.74.675
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW1)
z dnia 19 kwietnia 2004 r.
w sprawie ilości wyrobów akcyzowych zharmonizowanych z akcyzą zapłaconą na terytorium państwa członkowskiego Wspólnoty Europejskiej, przywożonych przez osoby fizyczne, które wskazują na przeznaczenie tych wyrobów do celów handlowych
(Dz. U. z dnia 22 kwietnia 2004 r.)
Na podstawie art. 56 ust. 3 ustawy z dnia 23 stycznia 2004 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 29, poz. 257 i Nr 68, poz. 623) zarządza się, co następuje:
§ 1. 1. Przywóz, przez osobę fizyczną, wyrobów akcyzowych zharmonizowanych, z akcyzą zapłaconą na terytorium państwa członkowskiego, wskazuje na przeznaczenie tych wyrobów do celów handlowych, jeżeli wyroby te są przywożone w ilościach przekraczających:
1) wyroby tytoniowe:
a) papierosy - 800 sztuk,
b) cygaretki (o masie nieprzekraczającej 3 g/szt.) - 400 sztuk,
c) cygara - 200 sztuk,
d) tytoń do palenia - 1 kg;
2) napoje alkoholowe:
a) alkohol etylowy - 10 l,
b) wino i napoje fermentowane - 90 l (w tym wino musujące - 60 l),
c) piwo - 110 l,
d) produkty pośrednie - 20 l.
2. Przywóz przez osobę fizyczną, w każdej ilości, paliw silnikowych, olejów opałowych lub gazu płynnego z akcyzą zapłaconą na terytorium państwa członkowskiego wskazuje na przeznaczenie tych wyrobów do celów handlowych, jeżeli wyroby te są transportowane nietypowymi rodzajami transportu.
3. Nietypowy rodzaj transportu oznacza:
1) transport paliw silnikowych, w inny sposób niż w zbiornikach paliwowych pojazdów samochodowych, montowanych na stałe przez producenta we wszystkich pojazdach samochodowych, które pozwalają na bezpośrednie wykorzystanie paliwa do napędu pojazdu samochodowego lub przystosowanych do pojazdów samochodowych, pozwalających na bezpośrednie wykorzystanie gazu jako paliwa, lub w odpowiednich pojemnikach zapasowych (kanistrach) zawierających paliwa silnikowe, przeznaczone do zużycia w tych pojazdach, w ilości nieprzekraczającej 10 l;
2) transport olejów opałowych lub gazu płynnego, w inny sposób niż za pomocą cystern wykorzystywanych przez przedsiębiorców zajmujących się przewozem tych wyrobów, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
§ 2. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 maja 2004 r.

Specjalista -

conan
 Wysłana - 8 luty 2005 16:05      [zgłoszenie naruszenia]

czyli jak rozumiem teraz tzn po wejsciu polski do uni wolno przewozic (jesli chodzi o papierosy) 800 szt czyli 8 kartonow na osobe

a co jesli sie ma wiecej?
placi sie jakis podatek czy towar zostaje zarekwirowany czy tez moze cofna z granicy

dzieki za info

Tommygun
 Wysłana - 10 luty 2005 10:50      [zgłoszenie naruszenia]

odp jest w tym rozporządzeniu - zostajesz uznany za prowadzącego działalność i możesz być pociągnięty do odpowiedzialności za zaniżenie zobowiązania (po prostu uchylenie się od rozliczenia podatku) z sankcjami z kodeksu karnego skarbowego włącznie
czy towar mogą zarekwirować - szukaj na stronach służby celnej, w Wielkiej Brytanii mogą Cie uznać za szmuglera i nawet skonfiskować środek transportu w którym wiozłeś towary akcyzowe - [www.hmce.gov.uk] szukaj w "notices" jeżeli to by Cię interesowało

pzdr

Zmieniony przez - Tommygun w dniu 2005-02-10 10:50:43

Specjalista -

conan
 Wysłana - 10 luty 2005 17:28      [zgłoszenie naruszenia]

ok
dzieki za odpowiedz

ajkja
 Wysłana - 10 luty 2005 19:09      [zgłoszenie naruszenia]

skad masz te dane?

Tommygun
 Wysłana - 11 luty 2005 08:22      [zgłoszenie naruszenia]

kto, ja?
o które dane pytasz?

Specjalista -

hanskloz
 Wysłana - 1 kwiecień 2008 18:59      [zgłoszenie naruszenia]

witam wszystkich, mam taki problem jade w maju w podroz na ukraine i chcialo by sie przywiesc duzo "pamiatek" wlasnie dlatego pytam konkretnie ile fajek? i ile wodki?

Wasal
 Wysłana - 20 kwiecień 2008 00:00      [zgłoszenie naruszenia]

Dawno juz nie jezdzilem ale....w tej chwili na legalu mozesz chyba tylko jeden karton....wodki nie wiecej niz litr. W praktyce wode wez do woli...oczywiscie nie caly transporter...
Naprawde zalezy od celnika jak podejdzie do Ciebie. Jeden machnie reka drugi bedzie szukal H**A do dupy!!!! Jak nie masz paszportu zbitego pieczatkami i wygladasz na turyste nie powinno byc wiekszych problemow!!!!

członek-mafia.suple.hardcor.pl

dorcia23
 Wysłana - 26 kwiecień 2009 23:49       [zgłoszenie naruszenia]

Moi drodzy nie wiem jak tam na Ukrainie ale jezeli chodzi o UK to do kraju mozesz wwiezc tyle papierosow ile tylko zechcecie. Od 1 stycznia 2009 nie ma limitu na papierosy przywozone z polski do anglii o ile sa na wlasny uzytek. Wiele osob jeszcze o tym nie wie. szczegoly na stronie HM Revenue & Customs. Pozdrawiam. Jezeli jednak zostaniecie zatrzymani na lotnisku i beda wasm chcieli zatrzymac papierosy to odeslijcie ich pod wyzej podana stronke bo niestety na lotniska jeszcze nie wszyscy znaj to prawo i sie czepiaja. Natomiast ci ktozy chcieli by przewiesc troszke wiecej ale boja sie zatargow z celnikami to proponuje rozlozyc fajeczki na dwa bagaze np 4 wagony do podrecznego i 4 do wlosciwego i nie powinno byc zadnego problemu i nozna jeszcze dokupic 4 na wolnoclowym. Ja tak robie i jeszcze nie mialam przypalu choc po wylondowaniu mialam sprawdzane bagaze.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Przewóz papierosów??

Warto przeczytać: biznes do 30 000zl | oddalenie apelacji? | zaklocanie porzadku | mienie przesiedlencze | <<niemieckim samochodem po polskich drogach>> | Bardzo pilne | zakład wulkanizacji | przyjemność + interes | strona www a prawa autorskie | PoMoCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! | opinia prawnikia | legalizacja małej firmy... | Wystrzal-Potrzebna opinia prawnika | prawo, a mały biznes | Giełda | WIĘZIENIE | kurtka | król dopalaczy | żywy rap | pasja | przepowiednie | jak zrobić stena | agent | ronowicz | czarnulkaaa18 | dzien kobiet | chrupek | agresja | hube | chylamydia | andrzejpan | oblicz wartość wyrażenia wykorzystując dane z rysunku powyżej | dsc | krzysztof baran | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.