FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1608 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Praca
Przewałki pracodawców 
[powiadom znajomego]    
Autor "Przewałki pracodawców"   

GrekKorba
 Wysłana - 1 luty 2014 23:01        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

To było u mnie w pracy. Kolega po założeniu konta w zus stwierdził, że było coś kombinowane ze składkami. Okazało się, że pracodawca wpisywał mu urlop bezpłatny i zgłaszał do zus. Oczywiście normalnie pracował w tym czasie.Dzięki temu, szefunio płacił mniejsze składki do zus. Urlop bezpłatny- okres bezskładkowy, czyli kilka miesięcy w plecy do emerytury. Łącznie ma 90 dni urlopu bezpłatnego za 2013r.
Inny też się zalogował na koncie zus i to samo. U mnie i 10 innych pewnie też.
Inna sytuacja: szefunio potrącał 50zł za mc od łebka na dodatkowe ubezpieczenie i nie odprowadzał do ubezpieczyciela, tylko do własnej kieszeni. Jak się wydało oddał, ale nie wszystko.
Jego motto życiowe: Widziałeś grabie, które grabią od siebie a nie do siebie?

yusimo
 Wysłana - 2 luty 2014 20:03      [zgłoszenie naruszenia]

Jak można wierzyć, że ktoś zapisał Cię do grupówki na słowo. Nikt z Waszej wybitnej załogi nie poprosił o certyfikat, albo nie zweryfikował tego w Towarzystwie Ubezpieczeniowym.
W przypadku gdyby zmarł Ci ktoś z rodziny, miałbyś wypadek w pracy, nie miałbyś ani świadczenia ani jakiegokolwiek zadośćuczynienia od pracodawcy.
To, że ruchają pracowników jest normą, jak świat długi i szeroki, ale to, że pracownicy dają się ruchać (a dają się, bo w dzisiejszych czasach jest mnóstwo możliwości do weryfikowania słów pracodawcy) świadczy tylko o tych pracownikach.

"na serio-spalem z nia.
jeszcze zanim sie stala slawna.
Ja sie urodzilem w Czluchowie, ona w Przechlewie-to jest 10km oddalone. "
~Lipiński Wojownik, Lipiny

GrekKorba
 Wysłana - 2 luty 2014 20:38      [zgłoszenie naruszenia]

Spoko spoko. Nic nie było na słowo. Wszystko działało dobrze przez kilka lat, były wypadki w pracy (stolarswo), były z tego tytułu odszkodowania, rodziły się dzieci ubezpieczonym, kaska też była. Szefunio pobierał składkę i odprowadzał,tylko w ostatni rok połakomił się na kasę. Nie wiadomo na co liczył. Tak to jest jak zakład na zadupiu i kontrola jest raz na 10 lat. Pracodawca myśli, że wszystko może.
Polecam rejestrować się w zus i kontrolować swoje konto.

MemorsMars
 Wysłana - 8 luty 2014 00:02      [zgłoszenie naruszenia]

Ostatnio modne jest proponowanie umowy zlecenia z zakresem obowiązków nie do spełnienia i srogimi karami za tym idącymi.
(zabezpieczenie na wypadek gdyby pracownik, chciał otrzymać ustalone wynagrodzenie za prace). Trzeba dobrze czytać warunki szczegółowe.

kulawy92
 Wysłana - 8 luty 2014 13:42       [zgłoszenie naruszenia]

Taaa, ostatnio miałem ofertę dodatkowej pracy kilka razy w miesiącu, ale w umowie był zapis o 500 zł karze za spóźnienie oraz 100 zł za każde naruszenie harmonogramu pracy dostrzeżone przez project managera Nie wiem, na ile jest to egzekwowane, ale podziękowałem, szczególnie że kwit do zarobienia nie był zbyt wysoki delikatnie mówiąc

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Przewałki pracodawców

Warto przeczytać: Praca z znajomość języków obcych... | monar | Jak wykręcić największe dotacje/otworzyć biznes ?? | Zasiłek - czy się należy | Praca we Francji | Umowa o dzieło, zlecenie czy coś innego? | Otworzenie niszowego sklepu | Produkcja alkoholu | Oplaca sie jeszcze sprowadzac samochody? | Tłumaczenie książek | Praca w USA. | Sklep z prezentami? | MYJNIA ? | Praca we FRANCJI | Wojsko | łódź wielka hurtowania | n k | kośció | malcolmm | multi bitch slap | allegro opłaty | renault megane | renault megane I | grafika inżynierska | bling | doda | apple | rola i funkcje tańca | model_tsw | urban terror | here we come | schizofrenia | wpierdol | impreza dnia 13102012 | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.