FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2864 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Przypowieść o minach - Jezus miłosierny? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Przypowieść o minach - Jezus miłosierny?"   

Ketkapetka
 Wysłana - 18 wrzesień 2009 14:52        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Fragment z ewangelii św. Łukasza, rozdział 19.

Przypowieść o minach

11 Gdy słuchali tych rzeczy, dodał jeszcze przypowieść, dlatego że był blisko Jerozolimy, a oni myśleli, że królestwo Boże zaraz się zjawi. 12 Mówił więc: «Pewien człowiek szlachetnego rodu udał się w kraj daleki, aby uzyskać dla siebie godność królewską i wrócić. 13 Przywołał więc dziesięciu sług swoich, dał im dziesięć min i rzekł do nich: "Zarabiajcie nimi, aż wrócę". 14 Ale jego współobywatele nienawidzili go i wysłali za nim poselstwo z oświadczeniem: "Nie chcemy, żeby ten królował nad nami"3. 15 Gdy po otrzymaniu godności królewskiej wrócił, kazał przywołać do siebie te sługi, którym dał pieniądze, aby się dowiedzieć, co każdy zyskał. 16 Stawił się więc pierwszy i rzekł: "Panie, twoja mina przysporzyła dziesięć min". 17 Odpowiedział mu: "Dobrze, sługo dobry; ponieważ w drobnej rzeczy okazałeś się wierny, sprawuj władzę nad dziesięciu miastami!" 18 Także drugi przyszedł i rzekł: "Panie, twoja mina przyniosła pięć min". 19 Temu też powiedział: "I ty miej władzę nad pięciu miastami!" 20 Następny przyszedł i rzekł: "Panie, tu jest twoja mina, którą trzymałem zawiniętą w chustce. 21 Lękałem się bowiem ciebie, bo jesteś człowiekiem surowym: chcesz brać, czegoś nie położył, i żąć, czegoś nie posiał". 22 Odpowiedział mu: "Według słów twoich sądzę cię, zły sługo! Wiedziałeś, że jestem człowiekiem surowym: chcę brać, gdzie nie położyłem, i żąć, gdziem nie posiał. 23 Czemu więc nie dałeś moich pieniędzy do banku? A ja po powrocie byłbym je z zyskiem odebrał". 24 Do obecnych zaś rzekł: "Odbierzcie mu minę i dajcie temu, który ma dziesięć min". 25 Odpowiedzieli mu: "Panie, ma już dziesięć min". 26 "Powiadam wam: Każdemu, kto ma, będzie dodane; a temu, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma4. 27 Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach"» .
28 Po tych słowach ruszył na przedzie, zdążając do Jerozolimy.

--------------------

Czy jezus jest miłosierny?

Zmieniony przez - Ketkapetka w dniu 2009-09-18 14:55:43

Warszawa

Tadeknorek
 Wysłana - 18 wrzesień 2009 15:11      [zgłoszenie naruszenia]

Ależ wyrywasz z kontekstu!

Przecież Jezus nie mówił w pierwszej osobie, ale ukazał w tej przypowieści pozytywnego bohatera, który posłużył się tymi słowami.

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

blublaty
 Wysłana - 18 wrzesień 2009 16:59      [zgłoszenie naruszenia]

pościnajcie znaczy tyle co dzisiejsze ,,skrójcie" czyli zabierzcie rzeczy osobiste takie jak np. pieniądze

ciś typie

Znawca -

kopt
Diabeł
 Wysłana - 18 wrzesień 2009 20:41      [zgłoszenie naruszenia]

Ta przypowieść uczy, że nie należy stroić min jak ma się wypracowane wywalenie ozora i wielkie gały, bo zaden z tego użytek. Dopiero rasowy komik, który zna najmniej 10 min może uczynić sztukę ze strojenia min. Zostawmy mu zatem ozor i wywalone gały bo i tak wywali je lepiej.

[www.facebook.com/poprawskimagicalphotography]

Ekspert -

Big Mod
 Wysłana - 23 wrzesień 2009 10:39       [zgłoszenie naruszenia]

no przecież to przypowieść o bankowcach jest; wpłacił do każdego banku po minie i oczekiwał odsetek.To normalne,że po powrocie wpłacił wszystko do najlepszego banku ;)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Przypowieść o minach - Jezus miłosierny?

Warto przeczytać: | | górniak | Ubezpieczenia na życie opłaty likwidacyjne | naruto shippuuden | shameless | statima | oliwa z oliwek | przyłapany | lektury | ballantines | kamienica jako przestrzeń życia człowieka | akt oskarżenia wniesiony przez prokuratora | piotr kaszubski | zespół na wesele | Prz | film efekt motyla polecane | ksiądz klnie na kazaniu | civic vi | civic | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.