FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 34873 razy ¬


ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

 
ROZRYWKA | Zjawiska niewyjaśnione, nauka i historia
Przyszłość Polski w przepowiedniach 
[powiadom znajomego]    
Autor "Przyszłość Polski w przepowiedniach"   
 
Angel...
 Wysłana - 1 maj 2007 23:22       
 
Przeniesiona przez xami z działu 'Zjawiska niewyjaśnione'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

~Wprowadzenie

Przepowiednie i wizje polskich wieszczów, jasnowidzów, a także objawienia religijne z XIX wieku mają charakterystyczny rys optymizmu. Zawierają przepowiednie różnych katastrof, ale głoszą także, że jest to tylko trudny okres doświadczeń dla Ojczyzny, które prowadzą do lepszej przyszłości. ten optymizm proroctw przydawał się już w okresie I wojny światowej. Obecnie, gdy światu grozi katastrofa jądrowa i ekologiczna zagłada, znów wszelkie zapowiedzi i proroctwa polskie głoszą, że taka katastrofa jest możliwa, ale że Polska i polski naród ucierpią w tych kataklizmach najmniej.


~Przepowiednia Zygmunta Krasińskiego

Zygmunt Krasiński (1812-1859), polski poeta, dramatopisarz, filozof, wierzył także w wielką i pomyślną przyszłość swojej ojczyzny. Wierzył w szczególną rolę Polski w trzecim tysiącleciu, które nazywał "trzecią epoką świata", czasem chrześcijańskich stosunków między państwami i narodami. Pisał w "Psalmie dobrej woli":

"A wstaniesz na nowo, a wstaniesz królową słowiańskich pól".


~Przepowiednie księdza Markiewicza

Bardzo znana i optymistyczna jest przepowiednia księdza Bronisława Markiewicza (1842-1912) zawarta w jego sztuce "Bój bezkrwawy". Jeden z bohaterów dramatu "Anioł Polski" przepowiadał, że Polska doczeka się lepszej przyszłości, że będzie miała wielkich mężów, przez których oczy całego świata zwrócą się na nas:

"Ponieważ Pan was więcej umiłował, aniżeli inne narody, dopuścił na was ten ucisk, abyście, oczyściwszy się z grzechów waszych, stali się wzorem dla innych narodów i ludów, które niebawem odbiorą kartę sroższą od waszej (...). Wojna będzie powszechna na całej kuli ziemskiej i tak krwawa, że naród położony na południu granicy Polski wyginie w niej zupełnie (...). W końcu wojna stanie się religijna. Walczyć będą dwa obozy: obóz ludzi wierzących w Boga i obóz ludzi niewierzących w Niego. Nastąpi wreszcie bankructwo powszechne i nędza, jakiej nikt nie widział, do tego stopnia, że wojna sama ustanie z braku środków i sił. Zwycięzcy i zwyciężeni znajdą się w równej niedoli i wtedy niewierni uznają, że Bóg rządzi światem (...). Wy, Polacy, przez ucisk ten oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, ale nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet wam niegdyś wrogom. I tym sposobem wprowadzicie niewidziane dawno braterstwo ludów ..."

Proroctwa tego księdza przewidywały dla Polski odegranie w Europie nowej roli, jako kraju ewangelizującego inne narody. Twierdził, że Polacy będą podziwiani za życie w zgodzie i harmonii. Z jego przepowiedni wynika również, że język polski będzie wykładany na wielu uczelniach świata, a dzieła polskich poetów i pisarzy będą znane wszędzie. Duchowny wygłosił także radę, aby w polskich szkołach uczono przede wszystkim języka rosyjskiego, bo Rosjanie "zagrożeni anarchią i żółtym niebezpieczeństwem" będą się musieli pogodzić z Polakami i innymi Słowianami.


~Proroctwa "Podlasianki"

Anonimowa wizjonerka "Podlasianka" przepowiadała także losy narodów po trzeciej wojnie światowej, kiedy to: "powstaną ludy Azji przeciw Europie". Twierdziła, że powstaną Stany Zjednoczone Europy, a ich stolicą ma być Warszawa, która obok Paryża i Tokio będzie największym miastem świata. W innym fragmencie swojej wizji twierdziła, że sam Chrystus przekazał jej, iż:

"Nie do Germanów, lecz do Słowian należy przyszłość Europy. Polska jest wezwana do wielkiej misji i dlatego powinna stać się wzorem dla innych narodów".


~Przepowiednie kardynała Hlonda

Prymas Polski kardynał Hlond w swoich zapiskach w latach drugiej wojny światowej dostrzegał przyszłą pomyślność ojczyzny. 14 czerwca 1941 roku pisał:

"Nowa Polska będzie dostojna, mocna, wielka a nawet atrakcyjna i przewodząca właśnie przez to, że szczerzej niż kiedykolwiek i konsekwentniej niż inni oprze swe życie i swą politykę na zasadach Chrystusowych".

W zachowanych notatkach kardynała znajduje się wiele słów o przyszłych dziejach Polski. Zawarł w nich takie proroctwo:

"Jedyną broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo- jest różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwsza, która dozna opieki Matki Bożej. Maryja obroni świat od zagłady zupełnej".

~Stygmatyczka ze Studzienic

W 1907 roku urodziła się w Studzienicach na Śląsku Katarzyna Szymon, polska stygmatyczka. Przez 40 lat, aż do śmierci w 1986 roku posiadała stygmaty. Doznawała także licznych wizji i objawień. 2 listopada 1974 roku Matka Boża Niepokalana przekazała jej:

"Jeśli się nie poprawicie, wielkie kary was czekają. Ludzie chodząc będą umierali. Wielkie kary poniosą Niemcy, Czechy, Francja, Anglia i Rosja. Znikną całe państwa z powierzchni ziemi".

Widząc przerażenie stygmatyczki, Maryja uśmiechnęła się i oświadczyła jej:

"Śląsk zachowam od zguby".


~Trzecia tajemnica fatimska

W latach osiemdziesiątych naszego wieku krążyło po Polsce proroctwo, uznawane za fragment trzeciej tajemnicy fatimskiej poświęconej Polsce. Zawierało ono słowa, które miała wygłosić Łucja do nieznanego bliżej ojca Augustyna.

"Polska tym razem zostanie oszczędzona. Ona będzie jedynym państwem, które ze światowego kataklizmu wyjdzie silniejsze, potężniejsze i wspanialsze. Od Polski zależeć będzie przyszłość Europy. Obdarzy ona braterstwem wszystkie narody świata. Ona będzie przygarniać, chronić, nieść pomoc (...) Pomoc i opieka Maryi Królowej Polski będzie wam towarzyszyć".


~Proroctwa Teresy Neumann

Słynna niemiecka stygmatyczka Teresa Neumann (1890-1962) spotkała się pewnego dnia z grupą polskich oficerów, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie byli pewni, czy warto wracać do Polski. Tym bardziej, że już wtedy krążyły pogłoski o bliskim wybuchu następnej wojny i to właśnie na terenie Polski. Stygmatyczka oświadczyła im wtedy, że gdyby kiedykolwiek doszło do trzeciej wojny światowej, to jej zdaniem, Polska ocaleje. Gdy oficerowie pytali dlaczego, odpowiedziała:

"Ponieważ przez Polskę wkrótce zacznie pielgrzymować Matka Boska Częstochowska i weźmie wasz kraj w swą macierzystą opiekę".

Także po zakończeniu II wojny światowej przekazała ona proroctwa dotyczące losów Polski biskupowi polowemu Józefowi Gawlinie. Tuż po wojnie wizytował on obozy Polaków w Niemczech. Odwiedził także Teresę Neumann, która zwróciła się do niego:

"Wy Polacy macie do nas Niemców żal, bośmy was skrzywdzili. Macie rację. Ale przez to wyście już wszystko odpokutowali. Na nas, Niemców, przyjdzie jeszcze pokuta. Wy możecie czuć się spokojni. (...) Za wami wstawia się Czarna Madonna, która będzie chodzić po ziemiach polskich. Wam się już złego nie stanie".


~Wizje ojca Klimuszki

Najsłynniejszy współczesny Polski jasnowidz- Ojciec Klimuszko- rzadko publicznie przekazywał swoje wizje. Jednakże w gronie przyjaciół i znajomych czasami o nich mówił. Także w spotkaniach z dziennikarzami, między innymi z Wandą Konarzewską, jasnowidz oznajmiał:

"Polska będzie źródłem nowego prawa na świecie, zostanie tak uhoronowana wysoko, jak żaden kraj w Europie (...) Polsce będą się kłaniać narody Europy. Widzę mapę Europy, widzę orła polskiego w koronie. Polska jaśnieje jak słońce i blask ten pada naokoło. Do nas będą przyjeżdżać inni, aby żyć tutaj i szczycić się tym".

W jednej ze swoich książek zatytułowanej "Moje widzenie świata" ojciec Czesław Klimuszko pisał wprost:

"Jeśli chodzi o nasz naród, to mogę nadmienić, że gdybym miał żyć jeszcze pięćdziesiąt lat i miał do wyboru stały pobyt w dowolnym kraju na świecie, wybrałbym bez wahania Polskę, pomimo jej nieszczęśliwego położenia geograficznego. Nad Polską bowiem nie widzę ciężkich chmur, lecz promienne blaski przyszłości".

Źródło: - [http://www.paranauka.pl]


Zmieniony przez - Angel... w dniu 2007-05-01 23:34:02

Znawca -
 
Methos
 Wysłana - 2 maj 2007 13:38      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli chodzi o nasz naród, to mogę nadmienić, że gdybym miał żyć jeszcze pięćdziesiąt lat i miał do wyboru stały pobyt w dowolnym kraju na świecie, wybrałbym bez wahania Polskę, pomimo jej nieszczęśliwego położenia geograficznego. Nad Polską bowiem nie widzę ciężkich chmur, lecz promienne blaski przyszłości.


ja takowych nie widze...


Polska będzie źródłem nowego prawa na świecie, zostanie tak uhoronowana wysoko, jak żaden kraj w Europie (...) Polsce będą się kłaniać narody


taaaa....


" Nowa Polska będzie dostojna, mocna, wielka a nawet atrakcyjna i przewodząca właśnie przez to, że szczerzej niż kiedykolwiek i konsekwentniej niż inni oprze swe życie i swą politykę na zasadach Chrystusowych".


to chyba mowa o IV RP i LPR

 
Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 2 maj 2007 13:41      [zgłoszenie naruszenia]

strona raczej powinna sie nazywac [www.pseudonauka] a nie [www.paranauka]
_______________________________
 
Nie piszczie do mnie nic na PW bo nie sprawdzam tego maila.

 
Angel...
 Wysłana - 2 maj 2007 13:41      [zgłoszenie naruszenia]

tez jak czytalam ten artykul to jedyne co mi przychodzilo do glowy:
no jak narazie to sie nie zanosi

Znawca -
 
Marshall_8
Marsh
 Wysłana - 2 maj 2007 13:53      [zgłoszenie naruszenia]

Eh.. nie wiem ale ja zawsze wierzyłem w przekonanie:

"Polska jako mesjasz i Winkelried narodów".


_______________________________
 
I got fury in my soul.
Fury's gonna take me to the glory goal.

 
varna
 Wysłana - 3 maj 2007 11:10      [zgłoszenie naruszenia]

jakby mnie ktoś nazwał jasnowidzem, co więcej najsłynniejszym to bym się śmiertelnie obraził Minimum szacunku dla siebie mam

 
Methos
 Wysłana - 3 maj 2007 14:43      [zgłoszenie naruszenia]

choc lepiej byc jasnowidzem niż czarnowidzem...

 
denedra
 Wysłana - 11 maj 2007 13:43       [zgłoszenie naruszenia]

Z Tęgoborza

W dwa lat dziesiątki nastaną te pory,
Gdy z nieba ogień wytryśnie.
Spełnią się wtedy pieśni Wernyhory,
Świat cały krwią się zachłyśnie. - I wojna 1914-18

Polska powstanie ze świata pożogi, - 1918
Dwa orły padną rozbite, -pruski i ros.-rewolucja
Lecz długo jeszcze los jej jest złowrogi,
Marzenia ciągle niezbyte.

Gdy w lat trzydzieści we łzach i rozterce
Trwać będą cierpienia ludu,
Na koniec przyjdzie jedno wielkie serce -Jan Paweł II?
I samo dokona cudu.

Gdy czarny orzeł znak krzyża splugawi, -swastyka krzyż splugawi
Skrzydła rozłoży złowieszcze - -Hitler
Dwa padną kraje, których nikt nie zbawi, -Austria1938, Czechosł
Siła przed prawem jest jeszcze. -rokowania w Monachium

Lecz czarny orzeł wejdzie na rozstaje, -uderzenie na wschód
Gdy oczy na wschód obróci, na Polskę i ZSRR
Krzyżackie szerząc swoje obyczaje, -SS "Got mit uns"
Z złamanym skrzydłem powróci. -mapa Prus Wsch-obecny
Kaliningrad+ziemie
odzyskane do Odry i Nysy
kształt skrzydła

Krzyż splugawiony razem z młotem padnie. -upadek rzeszy1945, i
Zaborcom nic nie zostanie. ZSRR 1991
Mazurska ziemia Polsce znów przypadnie, - Podst. Jałta
a w Gdańsku port nasz powstanie.

W ciężkich zmaganiach z butą Teutona -żólta rasa
Świat znowu krwią się zrumieni
Gdy północ wschodem będzie zagrożona. -cywilizacja zachodu
W poczwórną jedność się zmieni. kontra islam i Chiny

Lecz na zachodzie nikczemnie zdradzony
Przez swego wyzwoleńca
Złączon z kogutem dla lewka obrony -lew - Anglia
Na tron wprowadzi młodzieńca. -syn Diany William Król Anglii

Złamana siła mącicieli świata
Tym razem będzie na wieki.
Rękę wyciągnie brat do swego brata, -Polska-Ukraina-Litwa???
Wróg w kraj odejdzie daleki.

U wschodu słońca młot będzie złamany, -walki chińsko-rosyjskie
Pożarem step jest objęty. o Syberię?
Gdy orzeł z młotem zajmą cudze łany -kim jest "młot"
Nad rzeką w pień jest wycięty.

Bitna Białoruś, bujne Zaporoże -stare ziemie, stary szlak
Pod polskie dążą sztandary. Orła Białego
Sięga nasz orzeł aż po Czarne Morze
Wracając na szlak swój prastary.

Witebsk, Odessa, Kijów i Czerkasy - -granica wsch.przyszłej Pol?
To Europy bastiony,
a barbarzyńca aż po wieczne czasy -Chińczyk, azjata
do Azji ujdzie strwożony.

Warszawa środkiem ustali się świata,
Lecz Polski trzy są stolice.
Dalekie błota porzuci Azjata,
A smok odnowi swe lice. -smok-symbol Chin

Niedźwiedź upadnie po drugiej wyprawie, -Niedźwiedź-Rosja
Dunaj w przepychu znów tonie,
A kiedy pokój nastąpi w Warszawie,
Trzech królów napoi w nim konie.

Trzy rzeki świata dadzą trzy korony -przyszły władca? "regnum
Pomazańcowi z Krakowa, occasus"?
Cztery na krańcach sojusznicze strony
Przysięgi złożą mu słowa.

Węgier z Polakiem, gdy połączą dłonie, -unia środkowoeuropejska?
Trzy kraje razem z Rumunią
Przy majestatu polskiego tronie
Wieczną połączą się unią.

A krymski Tatar, gdy dojdzie do rzeki, -liczna grupa etniczna w
Choć wiary swojej nie zmieni - Rosji, Tatarstanie, Krymie
Polski potężnej uprosi opieki
I wierny będzie tej ziemi.

Powstanie Polska od morza do morza.
Czekajcie na to pół wieku.
Chronić nas będzie zawsze łaska Boża,
Więc cierp i módl się człowieku.

_______________________________
 
Mówię tylko do tych
Którzy chcą mnie słuchać
Ci, którzy nie chcą
Nie obchodzą mnie

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.] 
Przegląd tygodnia

Przyszłość Polski w przepowiedniach

Warto przeczytać: Arctodus simus | Kukurydza ... mit Kolumba | marzec 2007 - kontakt z UFO | Treningi parapsychiczne | Gladiatorzy | Nieznane dzienniki Mussoliniego? | SPIRYTYZM | teoria Szypova | Çatalhöyük | RUNY | spampost%-) | Czy działalność człowieka powoduje wzrost trzęsień ziemi? | CHMURA CHAOSU. DATA APOKALIPSY... | Neandertalczyk | Czy nasz Wszechświat jest czarną dziurą? | Proroctwa papiestwa | pechowy | Blend | trans | Jestem trans | a moze polskie aktorki | proxy | wojna światowa | wojna | coramietka | jak zaprosiA dziewczyne | prochnica próchnica ubytki ubytek | bartoszewski | bartoszewski władysław | goj | talmud | gerard | KAROLINA MOTYLEWSKA NAGO | eclipse | Biznes

 
Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi


Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.
 
Powered by Pazdan ForKat 4.0