FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3271 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Polityka
Przywileje 
[powiadom znajomego]    
Autor "Przywileje"   

soroz3
 Wysłana - 9 czerwiec 2010 22:38        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

[wyborcza.biz/biznes/1,100896,7990833,Polska_przywilejami_stoi__Europy_dawno_na_to_nie_stac.html?as=2&startsz=x]

Pomijam to czy artykuł jest miejscami tendencyjny, czy mówi całą prawdę czy nie, ale uważam, że ten problem jest najważniejszy dla Polski, ważniejszy milion razy czy ktoś tam ukradł 100 tyś zł z państwowej kasy, jakieś urzędnicze błędy czy ryży Tusk.

Skala tego problemu w Polsce jest ogromna i w największym stopniu przekłada się na spowolnienie rozwoju naszego kraju. Polska jest 21 na 27 w UE pod względem aktywności zawodowej co w sytuacji naszego kraju, rozwijającego się dopiero jest sytuacją fatalną.

Osoby które są na świadczeniach pobieranych od Państwa nic nie wytwarzają a np. piekarz, który wytworzy powiedzmy 100 chlebów musi je jakby oddać np. 50letniemu emerytowi za nic.

Najczęstsze opinie powtarzane przez krzykaczy forumowych są takie, że ich pieniądze są pożerane przez polityków głównie i rozkradane a pieniędzy np. na infrastrukturę brakuje przez złe Peło a reszta kasy ginie nie wiadomo gdzie. Prawda jest taka, że zdecydowana większość kasy pobieranej poprzez składki, podatki trafia do emerytów i rencistów, w tym ogromne kwoty na grupy uprzywilejowane: rolników, górników, mundurówki itd. i jeśli ktoś się pyta co się dzieje z jego kasą to niech tam się patrzy, a wydatki np. na polityków w porównaniu z tym to śmieszne grosze.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat i czy mamy wogóle jakieś szanse ograniczyć ten problem?

Jestem młody, wykształcony, mieszkam w W-WA, głosuje na PO, oglądam TVN i mam trochę kredytu.

minner
SZPIEG
 Wysłana - 9 czerwiec 2010 23:05      [zgłoszenie naruszenia]

Jasne że da się ten problem rozwiązać.

Udostępnić zawody dotychczas zarezerwowane dla "świętych krów" czyli zawody prawnicze, lekarskie, w sensie takim że obecnie absolwent prawa bez koneksji nie może nic w sumie, bo bez płacenia haraczu nie dostanie się na aplikację. W zawodach lekarskich jest troszkę lepiej ale też jest to ścisłe grono które niechętnie dopuszcza "obcych", to już by było kilkadziesiąt nawet myślę miejsc pracy, zważając na to że prawników na 1000 mieszkańców mamy chyba najmniej w europie a ceny najwyższe, co jest po prostu kretynizmem.

Druga sprawa to emeryci, w krajach zachodniej europy emeryt to w sporej mierze osoba która faktycznie jest na emeryturze i sobie podróżuje, odpoczywa, ogólnie spędza miło czas, co ważne NIE PRACUJE ! (w dużej części przypadków - wiadomo że wyjątki się zdarzają). W Polsce zaś emeryt to przeważnie biedak dorabiający jako "ochroniarz", "kasjerka" czy inny zawód który nie wymaga wykształcenia i jest na siły tych staruszków. Niestety emeryci "dorabiając" BLOKUJĄ miejsca pracy młodym ludziom przez co wiele młodych osób ze słabym wykształceniem jest spychane z rynku pracy, następnie się stacza i uczy się jak żyć z socjalu gdyż zmusza czasami ich do tego sytuacja. Wg mnie potrzeba systemowych rozwiązań by emeryci faktycznie byli na emeryturach a nie dorabiali na etatach !

Trzecia rzecz która mnie bardzo denerwuje to kolejne "święte krowy" które "trzymają" po kilka etatów, znam osoby które mają 1 etat w 1 firmie, następnie pracują też na ileś etatu w urzędzie i jeszcze gdzieś są zatrudnianie, często zauważyłem że księgowe mają takie możliwości. I znowu - osoba mająca 2 etaty, 1 etat BLOKUJE przez co bezrobotna osoba nie może mieć tego etatu. Wiem że dla 1 z pracodawców jest korzystne zatrudnić kogoś kto ma etat bo nie musi mu składek płacić a wie że ta osoba się "obrobi" z jego pracą. Więc stanowcze NIE dla wieloetatowców, zresztą wśród lekarzy też to jest popularne, kiedyś oglądałem program że rekordzista miał chyba 16 etatów

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -

deerhunter
 Wysłana - 9 czerwiec 2010 23:27      [zgłoszenie naruszenia]

Niestety emeryci "dorabiając" BLOKUJĄ miejsca pracy młodym ludziom przez co wiele młodych osób ze słabym wykształceniem jest spychane z rynku pracy, następnie się stacza i uczy się jak żyć z socjalu gdyż zmusza czasami ich do tego sytuacja. Wg mnie potrzeba systemowych rozwiązań by emeryci faktycznie byli na emeryturach a nie dorabiali na etatach

jest tez druga strona medalu. jest wywierana presja na emerytow, aby szybciej odchodzili na emeryturę, tuz po osiągnięciu wieku emerytalnego. na wypłatę ich emerytury idą pieniądze ze składek na zus płaconych dzisiaj. więc im pozniej taki starszy człowiek przejdzie na emeryturę, tym pozniej zacznie dostawać pieniądze z ZUS. ten problem byłby rozwiązany, gdyby w reformie z 99 roku zlikwidowano system repartycyjny a postawiono na kapitałowy. wtedy emeryci nie stanowiliby obciążenia dla ZUS, a pośrednio także dla budżetu państwa (bo państwo musi dopłacać do ZUS). zresztą Polska będzie musiała podwyższyć wiek emerytalny, bo inaczej to wszystko padnie. wg mnie juz dzisiaj powinien zostać zrównany wiek kobiet i mężczyzn. raz, że to zgodne z równouprawnieniem tak głośno postulowanym przez feministki, dwa że kobiety żyją dłużej niż mężczyźni.

Zmieniony przez - deerhunter w dniu 2010-06-09 23:30:03

minner
SZPIEG
 Wysłana - 9 czerwiec 2010 23:42      [zgłoszenie naruszenia]

Zdajesz sobie sprawę że pokolenie obecnych 20-30-latków nie dożyje swoich "emerytur" ??

Należę do tego pokolenia i uważam że państwo polskie mnie OKRADA, przecież co to za problem żeby za 20 lat podwyższyć wiek emerytalny do lat 70 albo 75. Przecież Paniska w sejmie dadzą radę tam w ławach sejmowych wysiedzieć, gorzej jak ktoś pracuje fizycznie.

W ogóle to jest jakiś koszmar, wyobrażacie sobie 65 letniego kierowcę autobusu, lub np. spawacza ??

Ten cały system emerytalny jest o kant d*** rozbić.

INSOMNIA 2013

Ekspert -

deerhunter
 Wysłana - 9 czerwiec 2010 23:56      [zgłoszenie naruszenia]

Wiem, ale przy starzejącym się społeczeństwie i obecnym systemie emerytalnym to jest jedyna opcja.

t_e
 Wysłana - 10 czerwiec 2010 00:01      [zgłoszenie naruszenia]

Udostępnić zawody dotychczas zarezerwowane dla "świętych krów" czyli zawody prawnicze, lekarskie, w sensie takim że obecnie absolwent prawa bez koneksji nie może nic w sumie, bo bez płacenia haraczu nie dostanie się na aplikację

rozumiem, że skończyłeś prawo, odbyłeś aplikację i korporacje znasz od środka ? Bo jak nie to przestań *******i.ć głupoty

We're children of a fighting race
That never yet has known disgrace

Hail Hail, The Celts are here !

soroz3
 Wysłana - 10 czerwiec 2010 00:55      [zgłoszenie naruszenia]

Co do Minnera posta:

1. to jest wogóle inna dyskusja, bo chodzi o przywileje emerytalne, a jak mam się do tego odnieść to jak t_e
2. to, że emerytury są niższe niż mogłybyć to po pierwsze wina tego, że trzeba wypłacać emerytury bardzo dużej liczbie ludzi, po drugie jak już porównujesz niepracującego emeryta z pracującym emerytem to kraje zachodnie na to stać bo są dużo bardziej rozwinięte i bogatsze (aczkolwiek z powodu demografii to się kończy powoli) i pracujący emeryt to w dłuższym terminie dla gospodarki dobre zjawisko. Nie mówię, że powinno tak być, że z emerytury nie można wyżyć, ale samo to, że emeryci pracują i "zabierają" pracę innym ludziom to nic złego, lepszy człowiek, który wytwarza, pracuje, niż nic nie robi.
3. Podobnie jak wyżej naganne jest robienie fikcyjnego zatrudnienia na wiele etatów. Jak ktoś chce pracować długo to dobrze.

Mam wrażenie, że nie rozumiesz wogóle z czego się bierze rozwój. Założe się, że np. uważasz, że to dobrze, że młodzi ludzie wyjechali do UK i tam mogą zarabiać pieniądze a tu jest mniej ludzi do pracy i pensje wzrosły przez co możemy więcej zarabiać i jest mniejsze bezrobocie (co jest oczywiście nieprawdą, że to dla nas korzystne, bo już za to zaczynamy mocno płacić)

Jestem młody, wykształcony, mieszkam w W-WA, głosuje na PO, oglądam TVN i mam trochę kredytu.

ziemon
LADY
 Wysłana - 10 czerwiec 2010 01:30      [zgłoszenie naruszenia]

W ogóle to jest jakiś koszmar, wyobrażacie sobie 65 letniego kierowcę autobusu, lub np. spawacza ??

tak, wyobrażam sobie
kiedyś sama będę miała 65 lat i moje postrzeganie może się trochę zmienić, Twoje też

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

xpander
 Wysłana - 10 czerwiec 2010 02:03      [zgłoszenie naruszenia]

w sensie takim że obecnie absolwent prawa bez koneksji nie może nic w sumie, bo bez płacenia haraczu nie dostanie się na aplikację.

Co Ty za legendy opowiadasz? Zdajesz sobie w ogole sprawie jak aktualnie wygladaja egzaminy na aplikacje?
Wrzesniowy egzamin byl tak banalny, ze dostal sie praktycznie kazdy, kto choc raz przeczytal akty prawne podane w wykazie do egzaminu. Do egzaminow przystapila rekordowa liczba ludzi, a dostalo sie cos ok 75 proc z nich (aplikacje radcowska i adwokacka). W przypadku komorniczej bylo to nawet ponad 90 proc.
Nie pamietam tylko jak bylo w przypadku ogolnej, tam egzamin wyglada troche inaczej.
Inna sprawa jak wyglada sytuacja absolwentow prawa na rynku, ale to calkiem inny temat.
Nie powtarzaj takich, zaslyszanych gdzies zapewne, mitow, bo wprowadza to w blad.

Znawca -

minner
SZPIEG
 Wysłana - 10 czerwiec 2010 07:37      [zgłoszenie naruszenia]

xpander chodziło mi właśnie o to w skrócie ilu absolwentów prawa pracuje w zawodzie ... i nie mówcie mi ze tak o bez koneksji da sie tam wcisnąć bo akurat co prawda jako informatyk ale pracujew sądzie i gadam tu z ludzmi to opowiadają jaki syf jest z tymi całymi radami adwokackimi, komorniczymi itd. to jest zwykła mafia, no ale nie dziwię się bo widzę jaka kasa tu idzie do adwokatów... ale tak nie powinno być !

ad. ziemon a ja sobie nie wyobrażam tak starych ludzi w niektórych zawodach gdyż mogą stwarzać realne zagrożenie życia siebie lub innych, przykładowo taki kierowca autobusu 65-letni ma napewno słabszy wzrok, szybkość reakcji od kierowcy 40-letniego, co przekłada się na realne bezpieczeństwo pasażerów. Mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi? Nie chce mi się tutaj rozpisywać innych przykładów.

INSOMNIA 2013

Ekspert -

xpander
 Wysłana - 10 czerwiec 2010 08:23      [zgłoszenie naruszenia]

xpander chodziło mi właśnie o to w skrócie ilu absolwentów prawa pracuje w zawodzie ... i nie mówcie mi ze tak o bez koneksji da sie tam wcisnąć

Jesli czyjs ojciec ma swoja kancelarie, albo jest wspolnikiem jakiejs wiekszej, to zatrudni swoje dziecko, dziecko bliskiego znajomego, etc (jesli bedzie chcialo, nie wszyscy korzystaja). Takie cos naturalnie istnieje.
Ale istnieje tez w innych zawodach. Ludzie daja dorobic znajomym, dzieciom, zatrudniaja kogos z polecenia.
To nie jest specyfika wylacznie prawniczych zawodow.

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Przywileje

Strony: 1 2 3 4 5

Warto przeczytać: Za jaką ordynacją wyborczą jesteś? | Jak oceniasz sytuację Polski na arenie międzynarodowej? | Czy uważasz, że prawo wyborcze powinny mieć tylko osoby matura + ? | Zróbcie sobie Quiz | Lechu wróć! | Najlepszy dziennikarz polityczny to według mnie ... | A jakby zrobić 2 państwa? | blog - mam i ja %-) | Cenzura powraca | Bierzmy przykład z Estonii. Apel do ETATYSTÓW i zwolenników PiS itp.!! | Skrajne partie odpadają? | Sprawa Gilowskiej | ODDAJ KREW - TO NIE BOLI | Czy PiS popełniło plagat ??? | Kobieta + mundur = pomylka | "Nocna Zmiana" | pirat | źle uwodzona | życzenia swiateczne | fear | greru | czy się rozstać | pijane | lumia 710 | wyprowadzka od rodziców | wynajem mieszkania | mrozewska | zyczenia swiateczne | pizzeria | ibiza unieck | najbrzydsze | różowe | adee | Shock | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.