FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 160548 razy ¬

ROZRYWKA | Uzależnienia i Używki
Psychotropy 
[powiadom znajomego]    
Autor "Psychotropy"   

bunchet
 Wysłana - 1 maj 2005 10:27      [zgłoszenie naruszenia]

PSYLOCYBER
[http://www.insomnia.pl/temat166668/]
przeczytaj , wyciagnij wnioski ...

Zmieniony przez - bunchet w dniu 2005-05-01 10:28:14

Specjalista -

PSYLOCYBER
 Wysłana - 4 maj 2005 21:39      [zgłoszenie naruszenia]

To skandal! Ja tam zadnej lokalizacji ani ofert nie dawalem.O psychotropach wyrazilem wlasna (krytyczna) opinie i nie bylo zadnych podstaw do usuniecia mojego postu

bunchet
 Wysłana - 5 maj 2005 10:26      [zgłoszenie naruszenia]

napisz skarge w administracji

Specjalista -

om
 Wysłana - 6 maj 2005 13:29      [zgłoszenie naruszenia]

Pramolan uzależnia? lżejszgo leku nie mogłaś dostać (no ew buspiron). ale nerwicowcy już tak mają że nawet po placebo czuja straszne efekty uboczne

om
 Wysłana - 6 maj 2005 13:34      [zgłoszenie naruszenia]

Lewy_p jestes taki kozak ze wiesz to i owo to powinienes wiedziec ze tamoksyfen i klomifen (w szczegolnosci ten drugi) nieżadko powoduja powazne zabuzrenia widzenia (zdarza sie w praktyce czesto - czesciej u facetow wlasnie)... inna sprawa że poza efektami ubocznymi samego leku, dochozda jeszcze efekty uboczne zwiazane z blokadą estrogenów, co ma zupełnie inny charakter u faceta niz u kobiety (dla ktorej te leki sa przeznaczone).

anguska
 Wysłana - 23 lipiec 2010 02:56      [zgłoszenie naruszenia]

Psychotropy są zabójcze...Walczyłam z uzależnieniem od benzodiazepin przez 7 lat,z marnym skutkiem.Nie wzięłam,żeby mieć banię,pobawić się-po prostu miałam depresję,i lekarz na wstępie przepisał mi-wówczas nastolatce-końską dawkę.A ja byłam tak wymęczona chorobą,że przyjęłam to z ulgą.I nawet nie zauważyłam,kiedy nie byłam w stanie bez nich funkcjonować...
Liczne próby odrzucenia leku kończyły się marnie (drżączki,potem drgawki,nadaktywność,zawroty głowy,kołotanie serca,uczucie takie,jakby dusza próbowała wyjść z każdej komórki ciała,wymioty,omamy...)Kombinowałam z receptami,zdobywałam leki gdzie tylko się dało-bo jak to z uzależnieniem bywa,potrzebowałam coraz większych dawek.Ostatnia próba odstawienia doprowadziła do padaczki.Pamiętam łzy w oczach moich bliskich,kiedy w szpitalu obserwowali,jak przerażona pielęgniarka nie była w stanie wbić igły w moje zbyt napięte ciało...
psychiatra,psychoanalityk,ścisła kontrola,wizja szpitala...w przeciągu pół roku-nie przesadzam-NAPRAWDĘ OGROMNEGO CIERPIENIA udało mi się odstawić leki,minimalizując dawki.
Brzydzę się psychotropami.
Brzydzę się lekarzami,przepisującymi je bez opamiętania.Psychiatrami,u których wizyta trwa pół minuty.
Ale WYGRAŁAM:)
Pozdrawiam

Życie jest jak Miriam...niby wszystko ładnie,pięknie-a tu ch...

Siwek_wp2
 Wysłana - 23 lipiec 2010 08:34      [zgłoszenie naruszenia]

pozdrawiam też... ale żeby wnieść coś konkretnego i sensownego do tematu odświeżonego po 5 latach pasuje żebyś coś mądrego, medycznego, chemicznego albo ciekawostkę dopisała ..

...widze niebo, nie mysle...

Ekspert -

liceum17
 Wysłana - 9 październik 2010 20:03      [zgłoszenie naruszenia]

Prawda, nie polecam najgorszemu wrogowi środków psychotropowych. Uzależniają - wiem to na własnym przykładzie, pierwszy raz wzięłam Aurorix w lutym 2001 r., kiedy byłam na studiach i miałam problemy z kontaktami międzyludzkimi- bałam się i wstydziłam rozmawiać, nie miałam odwagi. Biorę Aurorix do tej pory- czyli do 2010 r. Ciężko to odstawić, bo wszystkie czynności są powiązane z tym środkiem, myślę sobie, że jak go nie wezmę, to żadnej czynności np. sprzątanie, gotowanie nie będę w stanie zrobić. Psychotropy zmieniają osobowość, czyli decyzje jakie podejmujesz będąc pod ich wpływem prawdopodobnie takich nie podjęłabyś gdybyś ich nie brała. Postaram się je odstawić , ale czy mi się to uda?????????????

Landzio
 Wysłana - 9 październik 2010 20:53      [zgłoszenie naruszenia]

nie wiem

Znawca -

pumanj
 Wysłana - 23 styczeń 2011 14:14      [zgłoszenie naruszenia]

bardzo chetnie bym spróbowal tych srodków, musze sie wybrac niedlugo do lekarza. Ogolnie to cierpie pare lat na depresje, mam fobie spoleczne, czesto boje sie isc do sklepu nawet. Ale zyje juz z tym tyle lat, w sumie przyzwyczailem sie do tego. Wiem jednak jak te leki dzialaja, slyszalem i chetnie bym sprobowal, a byc moze mi to pomoze. I tu moje pytanie. Czy ciezko dostac od lekarza takie leki, jakie najlepiej przyjmowac (czytalem ze SSRI ) i jak dzialaja te leki czy to sa od razu dzialajace czy dopiero po miesiacu ? Czy moze je przepisac psycholog, czy tylko psychiatra, i jak jest z alkoholem na tych lekach.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 6 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Psychotropy

Strony: 1 2 3 4 5 6