FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1322 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Public Relations czy Human Resources?? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Public Relations czy Human Resources??"   

Sir Lee
 Wysłana - 29 czerwiec 2007 22:58        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Mam propozycję pracy w firmie i rozwoju w kierunku Public Relations bądź Zarzadzanie Zasobami Ludzkimi. Wybór zależy ode mnie. Pracodawca po za cyklami szkoleń zapewnia pokrycie częsci kosztów studiów podyplomowych. Nie wiem co wybrać ponieważ interesuję się obydwoma działkami? Co będzie bardziej dochodowe i perspektywiczne na przyszłość?

Zmieniony przez - Sir Lee w dniu 2007-06-29 23:00:04

ewab
 Wysłana - 30 czerwiec 2007 10:48      [zgłoszenie naruszenia]

PR bez wątpienia jest gałęzią rozwijającą się w bardziej prestiżowym, dochodowym a co najważniejsze na pewno najciekawszym kierunku.

Bycie kadrowcem to wg mnie nie jest szczyt marzeń dla człowieka, który chce się rozwijać, poszerzać swoje choryzonty.
A zarządzanie zasobami ludzkimi w Polsce to nic innego jak statyczna, nudna robota...może coś tam się zmienia ale nie sądzę zeby jeszcze długo, długo było to jakieś ekscytujące zajęcie - nawet w dużej firmie.

Bóg dał - Bóg wziął...a kto daje i odbiera...!

LukRecJa
 Wysłana - 30 czerwiec 2007 10:49      [zgłoszenie naruszenia]

fajne kierunku
powinieneś wybrać ten do którego masz predyspozycje - a do obydwóch potrzebne są inne, więc jak byś scharakteryzował swoja osobę?

Oraz ewab jesteś w błędzie bo coraz lepiej jest jeśli idzie o HR - może mówisz o dużych spółkach skarbu państwa - to przyznam rację
Obecnie pracownicy HR w wielu prywatnych firmach tworzą wewnętrzne ośrodki szkoleniowe, czy w spólkach - córkach agencje tymczasowego zatrudnienia. I to jest nagminne.
NIe powiesz mi chyba że jest to coś mało kreatywnego?

Do PR nie tylko predyspozycje ale i kontakty się liczą.

Zmieniony przez - LukRecJa w dniu 2007-06-30 10:55:28

[http://www.youtube.com/watch?v=ksiXn6h-gwo]

Sir Lee
 Wysłana - 30 czerwiec 2007 11:20      [zgłoszenie naruszenia]

do tej pory pracuję w Agencji zatrudnienia jako pośrednik pracy, zajmuję się posrednictwem miedzy poszukującymi pracy a pracodawcami, wyszukiwaniem ofert i wyszukaniem ludzi, w pracy jestem skuteczny, dlatego moi klienci zaoferowali mi przejście do ich firm

LukRecJa
 Wysłana - 30 czerwiec 2007 11:24      [zgłoszenie naruszenia]

jeśli lubisz tę pracę i sprawdzasz się w tym co robisz to jak najbardziej.
Akurat finansowe perspektywy są świetne w obliczu sytuacji na rynku pracy (jaka jest wszyscy wiemy) - negocjuj warunki finansowe - od tgo jakiego firma będzie mieć kadrowca zależy to czy w ogóle będzie mieć w czym wybierać jeśli idzie o pracowników.

Zmieniony przez - LukRecJa w dniu 2007-06-30 11:24:30

searme
 Wysłana - 30 czerwiec 2007 11:50      [zgłoszenie naruszenia]

Bycie kadrowcem to wg mnie nie jest szczyt marzeń dla człowieka, który chce się rozwijać, poszerzać swoje choryzonty.
A zarządzanie zasobami ludzkimi w Polsce to nic innego jak statyczna, nudna robota...może coś tam się zmienia ale nie sądzę zeby jeszcze długo, długo było to jakieś ekscytujące zajęcie - nawet w dużej firmie
.

Sorry, ale chyba nie bardzo wiesz co piszesz... Myli Ci się ewidentnie klasyczna, faktycznie niezbyt rowijająca administracja kadrowo - płacowa z nowoczesnym ZZL, w skąd którego wchodzą takie "nudziarstwa", jak budowa systemów motywacyjnych, zarządzanie talentami, szkolenia, rekrutacja, zarządzanie zmianą - ostatnio bardzo chodliwy temat. Dla mnie człowiek w ogranizacji to był zawsze fascynujący temat, i zapewniam że na brak wyzwań, nudę oraz zarobki w obecnej pracy nie mogę narzekać

A co do pytania, to myślę, że warto spróbować nowego wyzwania, PR to bardzo ciekawa i lukratywna działka. Natomiast warto się dopytać dokłądnie o zakres obowiązków i samodzielności na proponowanym stanowisku, obecnie często PR jest prowadzony przez agencje zewnętrzne , a funkcja PR-owca w firmie sprowadza się do dostarczenia wsadu merytorycznego i opiniowania propozycji + ewentualnie PR wewnętrzny.

'Zamknij się! - warknęła zjawa - od patosu chce mi się rzygać'

ewab
 Wysłana - 30 czerwiec 2007 12:14      [zgłoszenie naruszenia]

w Polsce nie ma ZZl z prawdziwego zdarzenia!!!
Są kadrowcy odwalający szopkę..takie jest moje zdanie!

PR zresztą też jest w powijakach ale rozwija się prężniej i myślę ze nie jesteśmy az tak zacofani

Bóg dał - Bóg wziął...a kto daje i odbiera...!

LukRecJa
 Wysłana - 30 czerwiec 2007 12:14      [zgłoszenie naruszenia]

no ale outsourcing jest również często praktykowany w przypadku HR - żaden argument.
BTW wątpię ażeby firma tworzyła stanowisko pracy (narażając się na dodatkowe koszty) gdyby jej chodziło tylko o treść do materiałów PR.

ewab siedzisz chyba zbyt głęboko w realiach firm państwowych.

Zmieniony przez - LukRecJa w dniu 2007-06-30 12:15:16

Sir Lee
 Wysłana - 30 czerwiec 2007 12:25      [zgłoszenie naruszenia]

do wyboru mam dwie firmy
Pierwsza: duża firma produkcyjna, zatrudniająca około 1500 osób, praca w dziale marketingu i handlu, po za tym działem, do zakresu czynności bedzie należała rekrutacja nowych pracowników(ze wzgledu na doświadczenie no i kontakty)oferuja pokrycie części kosztów studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania i Marketingu, Handlu lub PR. Pokrycie kosztów PR to była moja propozycja ze względu na moje zainteresowanie polityką, jestem lokalnym działaczem partii X na terenie zdominowanym przez partię Y
Natomiast druga oferta: firma branży budowlanej, tutaj praca typowe ZZL połączone z obowiązkami BHP, odchodzi stary kadrowiec, ja mam go zastąpić, pełne pokrycie kosztów szkoleń mających na celu nabycie uprawnień BHPowca plus pokrycie częściowe studiów podyplomowych z zakresu ZZL, zakres czynności duży no ale zarobki w obydwu firmach wysokie, tylko co wybrać?

Zmieniony przez - Sir Lee w dniu 2007-06-30 12:26:59

searme
 Wysłana - 30 czerwiec 2007 14:32      [zgłoszenie naruszenia]

BTW wątpię ażeby firma tworzyła stanowisko pracy (narażając się na dodatkowe koszty) gdyby jej chodziło tylko o treść do materiałów PR

Oj, wierz mi,że z tym bywa różnie, jest potrzebna zawsze osoba do koordynacji wspólpracy z agencją, czasem ma oprócz tego prawo do własnych inicjatyw, no i przydziela jej się PR wewnątrz firmy i wlepia masę róznych obowiazków z PR całkowicie niezwiązanych Stanowisko dla zachętny potrafi się prestiżowo naywać, a i zarobki bywają nienajgorsze. Kilka takich rekrutacji zdarzyło mi się robić

Ewab, a możesz się pochwalić w ilu międzynarodowych, komercyjnych firmach pracowałaś i jak długo, że tak autorytatywnie się wypowiadasz na temat polskiego HR? Bo ja akurat znam masę fantastycznych menedżerów tych działów i wiem, jaką wykonują pracę...

Sir Lee, postaraj się przede wszystkim o dokładny opis stanowisk, ze szczegółowym zakresem obowiązków, określeniem miejsca w strukturze, itd. Trochę niepokoją mnie w obydwu przypadkach te hybrydy - HR + BHP (żeby się potem nie okazało, że jest więcej BHP niż HR...), PR podłączony pod handel z marketingiem i jeszcze rekrutacja do tego...Czasami pracodawcy obiecują rózne bajeczne perspektywy, a potem kończy się w zupełnie innym miejscu...Na Twoim miejscu nalegałabym na precyzyjnie określoną ścieżkę kariery.

Zmieniony przez - searme w dniu 2007-06-30 14:33:15

'Zamknij się! - warknęła zjawa - od patosu chce mi się rzygać'

LukRecJa
 Wysłana - 30 czerwiec 2007 14:35      [zgłoszenie naruszenia]

wiem że może tak być, ale nie sądzę aby firma narażała się również na dodatkowe wydatki w celu dokształcenia osoby na to stanowisko gdyby chodziło tylko o formułowanie wsadu.
To o czym piszesz to naprawdę nieliczne wyjątki.
A ja pisze o zasadzi, ju noł

Co do ewab to odnoszę wrażenie że za dużo czasu tyrała w państwowych socjaluchach

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Public Relations czy Human Resources??

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Amnestia Powszechna | Od kiedy obowiązują nowe przepisy na prawo jazdy? | awantura o kase | Wdanie się w bójke | prawo jazdy...pytanie | Czy może dostać odszkodowanie od ZUS | włączenie się do szarpaniny | OSKARŻENIE | Oszustwo Netii | Warunki zabudowy - termin ważności. | Mandat za naklęjkę 'D' na samochodzie | ustawa o gospodarce nieruchomosciami, help! | polbank? | Handel papierosami a aukcje | zwrot niewykorzystanego OC | Ubezpeczenie OC. | boks | boks opisy | wrzodziejące zapalenie jelita | matura o żołnierzu | żel po goleniu | po goleniu | kawa | motozeta | modele stadionów | kobiety 50 lat | mucha anna | dereszowska | schlittenfahrt | maszynka do papierosow | smuk | profil na facebooku | tuuli77 | dokumenty obywatelstwo niemieckie | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.