FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 10800 razy ¬
 
ROZRYWKA | Seks
Putany ... 
[powiadom znajomego]    
Autor "Putany ..."   
 
enwu
 Wysłana - 12 maj 2005 17:36        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczuRaport na temat życia erotycznego prostytutek

Niektóre prostytutki mają około 40 klientów tygodniowo
( Dziennik Zachodni)

Katedra Zdrowia Kobiety Śląskiej Akademii Medycznej przygotowała pierwszy w województwie śląskim raport na temat życia seksualnego... prostytutek. Najtrudniej było dotrzeć do pań uprawiających najstarszy zawód świata, a potem dopilnować, by wypełniły przygotowane przez specjalistów ankiety. - O zgodę musieliśmy pytać sutenerów i dopiero oni umożliwiali kontakt z kobietami - mówi prof. Violetta Skrzypulec, szefowa Katedry, pod której fachową opieką materiał zweryfikowali Krzysztof Nowosielski i Robert Kowalczyk.

Badanie ankietowe przeprowadzono na grupie 30 prostytutek pracujących w agencjach towarzyskich na terenie Katowic. (W sumie jednak wysłano sto ankiet, ale nie wszyscy właściciele agencji przekazali je pracującym u nich kobietom). To grupa reprezentatywna, choć w samym mieście, jak wynika z nieoficjalnych danych, seks za pieniądze uprawia... tysiąc kobiet.

Statystyczna prostytutka

Z danych zebranych przez katowickich seksuologów wyłania się obraz statystycznej prostytutki. Inicjację seksualną przechodzi w wieku 16-17 lat, a więc tylko nieco wcześniej od średniej krajowej. Tygodniowo przyjmuje 8 klientów. Są jednak i takie, które uprawiają seks od 13. roku życia, a w godzinach pracy muszą spełnić zachcianki 40 klientów tygodniowo.

Katowicka prostytutka jest zwykle panną - 74%, z wykształceniem średnim - 56%. Jednak jedna czwarta z nich zakończyła edukację na podstawówce. Jest wierząca, ale nie chodzi do kościoła. Jej światopogląd religijny nie ma wpływu na wybór zajęcia.

W sferę życia seksualnego wprowadziły ją starsze koleżanki lub telewizja. Prawie 60% uznaje, że seks to dogadzanie własnym zmysłom.

Gadżety panienek

Dla żadnej nic, co jest związane z seksem nie jest obce. Seks przez telefon, analny, oralny, masturbacja wchodzą w zakres świadczonych przez nie usług. Używają też całej gamy gadżetów od erotycznej bielizny po wibratory. Najczęściej jednak oglądają z klientami filmy pornograficzne. Prawie połowa ma stałego partnera. 20% na równi odczuwa jednak potrzebę uprawiania seksu z partnerem jak i klientem. Zajście w ciążę z klientem oceniają jako największy problem i ponad 90% badanych kobiet zdecydowałoby się na dokonanie aborcji.

Wszystkie są jednak dobrze "zabezpieczone". Używają prezerwatyw i innych skutecznych środków antykoncepcyjnych, z których najczęściej wymieniają wkładki domaciczne. Rzadziej są to tabletki hormonalne.

Udawany orgazm Jak wynika z badań dwie na pięć uprawiały seks pod przymusem, a większość udaje orgazm.

- Motywacją prostytucji są zwykle względy ekonomiczne - ocenia Robert Kowalczyk. - Kobiety prostytuujące się potrafią oddzielić życie zawodowe od prywatnego, a ze stałymi partnerami łączą je związki emocjonalne. Trzeba jednak dodać, że traktują swoje zajęcie z olbrzymią dyskrecją. To temat tabu. 70% nie zamierza swoim ewentualnym przyszłym mężom przyznać się do swego "zawodu".

- Ostatnio pojawiły się pewne nowe tendencje dotyczące rynku usług seksualnych - mówi prof. Skrzypulec. - Do "zawodu" idą coraz lepiej wykształcone kobiety, a klienci najczęściej wpadają do agencji w godzinach pracy. Jak się wydaje zamiast... lunchu.

Rynek usług erotycznych

Mam 29 lat, od ośmiu jestem prostytutką. Ten pierwszy raz był straszny, ale nie chcę o tym mówić. Muszę to robić, bo mam dziecko. Nie chcę o tym jednak mówić - dziewczyna z ogłoszenia odkłada słuchawkę i nie słucha dalszych pytań. Tematem tabu są przede wszystkim zarobki, które przecież w większości i tak trafiają w ręce alfonsów.

- Nie znam opływającej w luksusy prostytutki. Poprzez swą pracę zapewniają sobie średnią krajową - mówi siostra Anna Bałchan ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, która od kilku lat prowadzi dla śląskich prostytutek ośrodek interwencyjny w Katowicach. Każda z kobiet przymuszonych do prostytucji może zadzwonić pod numer 694489181 i poprosić o pomoc.

Dane Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji mówią o 13 tysiącach polskich prostytutek i dwóch tysiącach prostytuujących się mężczyzn. Do tego trzeba dodać ok. 3-4 tysiące tzw. tirówek, z których większość stanowią Bułgarki i Ukrainki.

Do korzystania z usług prostytutek przyznaje się 9% Polaków 1,5% pań. Ponad połowa klientów oczekuje w czasie seksu za pieniądze... rozmowy i gry wstępnej, co wynika z badań prof. Zbigniewa Izdebskiego, który jako jeden z pierwszych podszedł naukowo do zjawiska prostytucji w Polsce.

Cena za usługę seksualną podlega mechanizmom rynkowym. Można się targować. Niekiedy spada nawet do 20 złotych... W świecie prostytutek obowiązuje ścisła hierarchia, zaś panem i władcą wyznaczającym granice ich wolności jest sutener.

- Podajemy pomocną dłoń w tym najtrudniejszym momencie, kiedy kobieta decyduje się na odmianę życia. Nie jest to jednak łatwe, ani częste - tłumaczy siostra Bałchan, która z roku na rok obserwuje stale rosnącą liczbę kobiet, decydujących się na ten sposób zarobkowania.


Problemem są kobiety po 40., bo i w tej profesji liczy się nie doświadczenie, ale przede wszystkim wiek i wygląd. Ostatnio do ośrodka zadzwoniła 60-latka, która do teraz świadczy usługi seksualne w czeskich i niemieckich przygranicznych motelach. Mówiła, że nie ma już siły, jest zmęczona i chce zerwać z zawodem, który uprawia od 15. roku życia. Nie miała rodziny, mieszkania. Niestety, można jej było zaproponować jedynie noclegownię dla bezdomnych.

- Nastawiamy się na pomoc przede wszystkim trzydziestolatkom - wyjaśnia siostra Bałchan. - Są na tyle dojrzałe i na tyle poznały ciężar życia prostytutki, że najczęściej decydują się na zerwanie z prostytucją.

Kim jest prostytutka

To osoba stale lub okresowo zaspokajająca potrzeby seksualne przygodnych partnerów w zamian za korzyści materialne bez zaangażowania uczuciowego i/lub bez możliwości wyboru partnerów.

Procenty seksu

64% Polaków żyje w stałym związku z jednym partnerem,
55% przyznaje się do masturbacji,
3,8% ujawniło kontakty homoseksualne,
7,3% mężczyzn i 6,8% kobiet w Polsce stwierdziło, że mieli lub mają pociąg do osób swojej płci,
54% osób stanu wolnego ma stałego partnera seksualnego,
9% mężczyzn i 1,5% kobiet skorzystało z usług agencji towarzyskiej,
79% mężczyzn i 50% kobiet opowiada się za legalizacją prostytucji.


Prostytucja a prawo

W Polsce prostytucja nie jest karana. Karane są natomiast: stręczycielstwo, czyli nakłanianie innej osoby do uprawiania prostytucji, kuplerstwo, czyli umyślne ułatwianie cudzej prostytucji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, sutenerstwo, czyli czerpanie korzyści majątkowej z cudzej prostytucji.

Agata Pustułka


______________________________
 
Tylko idioci i geniusze maja prawo do rozumienia dowcipow ...


Znawca -
 
Tessu
DZIADEK
 Wysłana - 12 maj 2005 17:42      [zgłoszenie naruszenia]

Nie tykam dzika.Dzik jest dziki kazdy to zna.
Ciekawy artykuł ciekawe ile w nim prawdy.
_______________________________
 
Kiss French, Wear Italian, Drive German

Znawca -
 
slaweh
 Wysłana - 12 maj 2005 17:46      [zgłoszenie naruszenia]

Ciekawe. Gdzieś coś podobnego czytałem, ale nie pamiętam gdzie.
_______________________________
 

robie swoje, ryzyko jest Moje.

ludzie niepijący są zupełnie inni niż ja %-)

Ekspert -
 
enwu
 Wysłana - 12 maj 2005 18:15      [zgłoszenie naruszenia]

79% mężczyzn i 50% kobiet opowiada się za legalizacją prostytucji.


:) ...
_______________________________
 
Tylko idioci i geniusze maja prawo do rozumienia dowcipow ...


Znawca -
 
Helevorn
 Wysłana - 12 maj 2005 18:33      [zgłoszenie naruszenia]

Prawie połowa ma stałego partnera.

Losie...

DODANE: Kobiety prostytuujące się potrafią oddzielić życie zawodowe od prywatnego, a ze stałymi partnerami łączą je związki emocjonalne.

Bzdura. Ten pan chyba nie ma zadnego pojecia...

Zmieniony przez - Helevorn w dniu 2005-05-12 18:35:46
_______________________________
 
Były moderator Polityki i Seksu

Ekspert -
 
enwu
 Wysłana - 12 maj 2005 20:22      [zgłoszenie naruszenia]

Helevorn Masz chyba racje .... Tego sie raczej nie da oddzielic ... Jaką odporną psychikę trzeba posiadać by "wracać z pracy z dobrym samopoczuciem" .... Studiuje ktos psychologie .. ??
_______________________________
 
Tylko idioci i geniusze maja prawo do rozumienia dowcipow ...


Znawca -
 
Helevorn
 Wysłana - 12 maj 2005 21:14      [zgłoszenie naruszenia]

Jak ktos jest zainteresowany tematem to moge mu wyslac dluzszy i ciekawszy raport (okolo 40 stron w wordzie) dotyczacy omawianego tematu. Bo ten artykul... hmm niczym z Claudii
_______________________________
 
Były moderator Polityki i Seksu

Ekspert -
 
mazia101
 Wysłana - 13 maj 2005 02:55      [zgłoszenie naruszenia]

Helevorn,przy całej mojej sympatii do Ciebie(Ty już wiesz za co)muszę sie z Tobą nie zgodzić.Osobiście znam dwie sztuki które tak zarabiają na życie i nikt z rodziny o tym nie wie.I powiem jeszcze,że gdybym ja chciała tak zarabiać też by się nikt nie dowiedział(chyba,że straszny niefart).Ale generalnie jest to możliwe i żadne tam silne psychiki itp. tylko życie, niestety.I ekonomia.
_______________________________
 
LUDZIE,MACIE BANA NA GOGLACH,CZY CO???

Ole ole ole ola i tylko Legia,Legia Warszawa!

Znawca -
 
Helevorn
 Wysłana - 13 maj 2005 09:52       [zgłoszenie naruszenia]

Ale ja nie twierdzilem nigdzie, ze prostytutka nie jest w stanie ukryc przed rodzina swojego zawodu... Oczywiscie do czasu...

Mnie bardziej chodzilo o oddzielenie seksu w pracy od seksu w domu... Prostytutki w zwiazku ze swoja praca traca przyjemnosc i chec do uprawiania milosci... Ten zawod w tym elemencie po prostu wypacza psychike. To nie jest praca jak kazda inna.
_______________________________
 
Były moderator Polityki i Seksu

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


 
Przegląd tygodnia

Putany ...