FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1471 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Pytania 
[powiadom znajomego]    
Autor "Pytania"   

Itstantrum
 Wysłana - 6 wrzesień 2007 20:02        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Cześć,

Moje pytania:
1. Jest jakiś skuteczny sposób żeby (nie zażywając żadnych środków) wspomóc i zmaksymalizować zdolności mózgu do odbierania bodźców z otoczenia, zapamiętywania danych, szybkiego ich przetwarzania oraz logicznego myślenia?
2. Da się po odstawieniu alkoholu zniwelować szkody jakie spowodował w organizmie?
3. To mnie najbardziej zastanawia: Czy da się pracując nad sobą w jakiś sposób całkowicie zmienić własny charakter i usposobienie?
4. Znając przyczynę problemów psychicznych oraz stanów lękowych można się z nich wyleczyć na własną rękę?
5. Co właściwie można uzyskać poprzez właściwą "rozmowę" z podświadomością?

Czekam na odpowiedź, pozdrawiam.

dragon7
 Wysłana - 6 wrzesień 2007 21:44      [zgłoszenie naruszenia]

1. a) tradycjyjnie - po prostu nauka (np.czytanie) b)mozna zwiekszac mozliwosci mozgu (i rozumowania) poprzez np inicjowanie nowych polaczen neuronowych - wymaga to dosyc duzo czasu - cwiczenia polegają na przełamywaniu "schematu" i kreatywnosci (poczytaj o funkcjach prawej i lewej polkoli mozgu) c) cwiczenia pamieci są ogolnie znane mozesz poszukac tez w necie d) metody niekonwencjonalne np medytacja
2. to mozliwe, zalezy od wieku i czasu ile trwał nałóg
3. to samo - im młodszy wiek tym wieksza elastycznosc i mozliwosc zmian
4. zalezy od skali tych problemow, czasem niezbedna jest pomoc spec. samemu ciezko sie wyleczyc
5. mozna poznac swoje i innych "nieuswiadomione" motywacje. Ale nie polecam zeby sie zaglebiac w podswiadomosc za bardzo, bez widocznej potrzeby

Znawca -

ples
 Wysłana - 6 wrzesień 2007 23:59      [zgłoszenie naruszenia]

co do charakteru
zacznij robić coś pożytecznego, coś co sprawia Ci satysfakcję

bo takie pytania z reguły pojawiają się jak tkwimy zawieszeni w czasie i przestrzeni bez żadnego sensownego celu.

"god, please give us back Tupac and we will trade you Justin Beiber"

"nieistnienie jest atrybutem zaszczytnym, przysługującym także Bogu i sprawiedliwości”

Znawca -

Fluff.y
 Wysłana - 7 wrzesień 2007 00:43      [zgłoszenie naruszenia]

1. Tak. Sposobów jest mnóstwo. Dla każdego coś się znajdzie :) Np. poprzez medytację, głębokie oddychanie, pozytywne myślenie i ogólnie życie pozytywami, działanie z pasją, joga, ćwiczenie ciała i umysłu, dbanie o higienę umysłu, życie świadome, no i co już zostało wspomniane ćwiczenia "na pamięć" itp. Technik jest naprawdę wiele

"zdolności mózgu do odbierania bodźców z otoczenia" co przez to rozumiesz?

2. Im szybciej odstawione używki(i inne świństwa) tym lepiej. Myślę, że da się, ale to zależy od szkód jakie on wyrządził, jak długo trwało zatruwanie ogranizmu, umysłu itd. W jakimś stopniu na pewno da się oczyścić i uzdrowić organizm, jednak jest to proces, który wymaga czasu. Ciężko mi powiedziec do jakiego stopnia jest możliwe oczyszczenie(teoretycznie do końca...) Wg. mnie, jest to kwestia w dużej mierze indywidualna.

3. Można się zmienić.

4. Kwestia indywidualna. Jest to zależne od siły lęków i zdolności danej osoby do uwolnienia się od nich, rozpracowania ich. Z własnego doświadczenia powiem, że można. Tak naprawdę, każdy człowiek codziennie ma do czynienia z lękami, które wpływają na jego obecne życie i to od niego zależy czy będzie je pielęgnować, pozostawać biernym w stosunku do nich, czy uwalniać się od nich.

5. Można dotrzeć do przyczyn jej wierzeń, które nas sabotują na co dzień, dzięki czemu łatwiej się uwolnić od błędnych poglądów, reakcji, działań itp.

'Hen, tam wysoko już jest z niebem jesiennym góra Fuji'

Znawca -

Methos
 Wysłana - 7 wrzesień 2007 08:39      [zgłoszenie naruszenia]

1. Jest jakiś skuteczny sposób żeby (nie zażywając żadnych środków) wspomóc i zmaksymalizować zdolności mózgu do odbierania bodźców z otoczenia, zapamiętywania danych, szybkiego ich przetwarzania oraz logicznego myślenia?

jak najczęsciej trenowac mózg, czytac, nauka pameciowa, wspomaganie lecytyną, complex wit. B

2. Da się po odstawieniu alkoholu zniwelować szkody jakie spowodował w organizmie?

Nie. Po prostu odstaw alkohol, to ni ebedziesz niszczył go dalej.

3. To mnie najbardziej zastanawia: Czy da się pracując nad sobą w jakiś sposób całkowicie zmienić własny charakter i usposobienie?

Całkowicie??? Nie ma szans, no chyba ze ktoś ci zrobi pranie mózgu, choc i to nie do końca zmieni twoje upodobania...

Zawsze mozesz grac kogoś inneg, tylko po co?

A nie lepiej wyciagnąć z siebie to co ma sie najlepszego i wzmocnic to?

4. Znając przyczynę problemów psychicznych oraz stanów lękowych można się z nich wyleczyć na własną rękę?

Teoretycznie jest to mozliwe, po warunkiem ze WIESZ JAK (a po twoim pytaniu od razu wiadomo ze takowej wiedzy nie posiadasz)!

A nie prościej pójsc do psychologa? pomoc darmowa, i pewna.

5. Co właściwie można uzyskać poprzez właściwą "rozmowę" z podświadomością?

Tutaj to chyba Grundman moze Ci coś konkretnego napisac

Ekspert -

abu1
 Wysłana - 7 wrzesień 2007 09:11      [zgłoszenie naruszenia]

Ja odpowiem tylko na 3. bo co do reszty to juz sie znaczaco wypowiedzieliscie a tutaj widac sa jakies 'niejasnosci'.

3. Nie ma takiej rzeczy, ktora dalo by sie calkowicie zmienic. Mozna ja conajwyzej znacznie poprawic (zwazajac juz tylko na pozytywna czesc), ale ZNACZNA zmiana przychodzi po wielu latach (jesli chodzi o charakter) lub po jakims znaczacym wydarzeniu. Pozostaje tylko systematyczna praca nad soba, ktora w wiekszej czesci zachodzi samoczynnie, jesli tylko prawidlowo rozrozniasz to co dla Ciebie dobre od tego co Ci szkodzi.

searme
 Wysłana - 7 wrzesień 2007 10:03      [zgłoszenie naruszenia]

J/W, zmiana o 180% nie jest możliwa, bo przychodzisz na świat z określonym potencjałem i są rzeczy, których nie przeskoczysz - chodzi mi o prawdziwą zmianę, a nie przybranie maski. Natomiast pracować nad sobą jak najbardziej można, a nawet trzeba Pierwszy krok to uświadomienie sobie swoich mocnych i słabych stron, i zaakceptowanie siebie takim, jaki jesteś. A potem możesz przejść do rozwijania takich cech, na których Ci zależy i pracy nad słabościami. Powinieneś też wcześniej odpowiedziec sobie na pytanie, dlaczego chcesz coś zmienic i w jakim celu?

Btw, najbardziej zmienia i rozwija po prostu życie, w szczególności rózne ekstremalne przeżycia, ale nie wiem, czy powinnismy Ci ich życzyć

Z tym lepiej na własną rękę nie kombinuj, bo możesz sobie jeszcze bardziej namieszać w głowie.

Zmieniony przez - searme w dniu 2007-09-07 10:04:55

'Zamknij się! - warknęła zjawa - od patosu chce mi się rzygać'

Znawca -

Fluff.y
 Wysłana - 7 wrzesień 2007 13:32      [zgłoszenie naruszenia]

"najbardziej zmienia i rozwija po prostu życie, w szczególności rózne ekstremalne przeżycia, ale nie wiem, czy powinnismy Ci ich życzyć"

Pozytywnych przeżyć jak najbardziej(według mnie) :)

'Hen, tam wysoko już jest z niebem jesiennym góra Fuji'

Znawca -

hulio
 Wysłana - 7 wrzesień 2007 13:49      [zgłoszenie naruszenia]

pozytywne tak za bardzo to nie rozwijają nawet zaryzykuje twierdząc że wcale.

Specjalista -

Itstantrum
 Wysłana - 7 wrzesień 2007 15:12      [zgłoszenie naruszenia]

Fluffy.y

"zdolności mózgu do odbierania bodźców z otoczenia" co przez to rozumiesz?

Załóżmy że do mózgu w ciągu godziny zostanie wysłane x informacji w bardzo krótkich odstępach czasu między sobą. Z tego co wiem tylko y z tych informacji (bodźców) zostanie przez nasz mózg przetworzona (odczytana),
reszta zostanie utracona. Taka naturalna obrona przed nadmiarem nieużytecznych informacji (tak mi się wydaje).

Z odpowiedzi wnioskuje że da się.

Wiem już wszystko co chciałem wiedzieć, dzięki za odp.

Pzdr.

searme
 Wysłana - 7 wrzesień 2007 15:45      [zgłoszenie naruszenia]

pozytywne tak za bardzo to nie rozwijają nawet zaryzykuje twierdząc że wcale.

Zgadzam się, pozytywne są bardzo przyjemne i w ogóle cool, ale często strasznie rozleniwiają i człowiek spoczywa na laurach albo się nawet uwstecznia...czasem się w dłuższej perspektywie lepiej wychodzi na tych mniej miłych doświadczeniach (co nie znaczy że je jakoś specjalnie lubię , taka mi się refleksja nasunęła po prostu)

'Zamknij się! - warknęła zjawa - od patosu chce mi się rzygać'

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Pytania

Strony: 1 2

Warto przeczytać: podstawowe złudzenia | rozbite jajko | E.T. to nasz brat | 'extasy' | Conversations with God (2006) | A gdyby tak... | pytanie... | Osho i jego sentencje | Eunuchy | Ezoteryka | Nauka a Umysł Trzeciego Tysiąclecia | KSIĄŻKI<Ebooki<Linki<ETC!!.....>>> | kwantowe splątanie przestrzeni wyklucza teorię względności Einsteina | Trzy życia - Rozwój Duchowy | regresing? | Trwała iluzja teraźniejszości | kobiety to | tencza | maxmodels | Shisha tytoń do bibułki | sex w wojsku | beatbox | beat box | monika sewiolo | zespół jelita drażliwego | szkoła po gimnazjum | woźniak | jaką golarkę kupić | left 4 dead | fotele BMW E81 | hieny | smyczy | myjnia | almera tino | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.