FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 10399 razy ¬
 
ROZRYWKA | Militaria
Pytanie: Samopowtarzalny, samoczynny, automatyczny 
[powiadom znajomego]    
Autor "Pytanie: Samopowtarzalny, samoczynny, automatyczny"   
 
Landzio
 Wysłana - 29 grudzień 2012 17:10        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Mniej więcej znam zasady działania broni palnej; wiem co nieco o sprężynach powrotnych, wykorzystaniu energii odrzutu czy gazów etc. Nie mam dzisiaj za bardzo czasu na wczytywanie się w internet, więc może ktoś z Was mi wyjaśni moje wątpliwości terminologiczne...

Przykładem zdanie z jakiegoś forum:

Trzeba wiedzieć, że każda samopowtarzalna broń automatyczna , czy to pistolet czy karabinek, z natury rzeczy jest samoczynna . Tyle tylko, że przez wprowadzenie dodatkowych mechanizmów blokujących (przerywacza) niejako "zmusza się" ją, aby strzelała ogniem pojedynczym.

Włóżcie mi łopatą do łba, o co mniej więcej chodzi z tymi określeniami, jak to się ma w relacji z ogniem pojedynczym i ciągłym i z "karabinem", "karabinem automatycznym/półautomatycznym", "pistoletem" itd.

Zmieniony przez - Landzio w dniu 2012-12-29 17:10:34

 
Kisielu
 Wysłana - 29 grudzień 2012 18:26       [zgłoszenie naruszenia]

Broń samoczynna strzela wyłącznie serią, to jest; naciskasz spust i za pomocą mechanizmów o których wspomniałeś prowadzony jest ogień ciągły dopóki nie zwolnisz spustu.
Broń samopowtarzalna natomiast jest wyposażona w owy przerywacz, który powoduje przerwanie tej samoczynności po np. jednym wystrzale (jak w pistolecie) i aby ponownie oddać strzał konieczne jest zwolnienie i ponowne naciśnięcie spustu.

I to jest wszystko ogólnie broń automatyczna. Ludzie właśnie też błędnie myślą, że broń półautomatyczna to taka, która pozwala na strzelanie ogniem ciągłym jak i pojedyńczym (jak wiele karabinów szturmowych), a to błąd. To jest dalej broń automatyczna. Półautomatyczna będzie wtedy, gdy część cyklu strzału będzie sie odbywało poprzez ręczny (albo mechaniczny, ale zewnętrzny) załadunek, jak w czołgu np.
Jeśli chodzi o ten karabin, to autor tego zdania miał na myśli karabinek automatyczny jak sądze.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.] 
Przegląd tygodnia

Pytanie: Samopowtarzalny, samoczynny, automatyczny