FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 9001 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Pytanie o umowe zlecenie 
[powiadom znajomego]    
Autor "Pytanie o umowe zlecenie"   

Pavku
 Wysłana - 20 czerwiec 2007 23:07        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam, tak jak w temacie.
1. Czy umowa zlecenie wlicza sie w starz pracy?
2. Czy umowa zlecenie wlicza sie do emerytury ?
3. Czy na umowe zlecenie mam ubezpieczenie zdrowotne od np wypadku, choroby itp ?
4. Ile moge podpisywac umow zlecenie z tym samym pracodawca, bez przerwy czy jest jakis limit?

Dziękuje za pomoc, pozdrawiam

Zmieniony przez - Pavku w dniu 2007-06-20 23:11:22

skafi
 Wysłana - 20 czerwiec 2007 23:13      [zgłoszenie naruszenia]

1. Nie
2. Nie
3. Nie
4. Ile chcesz

[http://www.insomnia.pl/temat167510-strona1/] skafi
[http://www.sfd.pl/temat191848/] Ride by skafi
TOTUS TUUS
[*][*][*]

Pavku
 Wysłana - 20 czerwiec 2007 23:15      [zgłoszenie naruszenia]

A znalazłem cos takiego
"Umowa zlecenia stanowi umowę prawa cywilnego i nie liczy się do stażu pracy, jeżeli chodzi o urlopy, okres wypowiedzenia czy wysokość odprawy. Osoba zatrudniona na umowę zlecenia podlega obowiązkowo ubezpieczeniu emerytalnemu i rentowemu . Podstawę prawną stanowi art. 6 ust. 1 pkt 4 Ustawy z dnia 13 pażdziernika 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (publikacja: Dz.U. z 1998 r. nr 137, poz. 887, oraz z 2004 r. nr 210, poz. 2135) - " Obowiązkowo ubezpieczeniu emerytalnemu i rentowym podlegają, (), osoby fizyczne, które na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej są: 4) osobami wykonującymi pracę na podstawie () umowy zlecenia albo innej umowy o świadczenie usług , do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia ()". "

Czyli ubezpieczenie mam ?

Pavku
 Wysłana - 20 czerwiec 2007 23:35      [zgłoszenie naruszenia]

Poczytałem trochę na necie i chyba jest tak że:

1.Umowa zlecenie nie zalicza sie do stażu pracy
2. Jak skończyłem 26 rok życia to ubezpieczenie emerytalne i rentowne jest obowiązkowe, jak poniżej 26 to dobrowolne.
3.Ubezpieczenie od wypadków jest obowiązkowe( wypadek musiał by sie stac w miejscu wykonywanej pracy)
4. Chyba moza podpisywać ile sie chce.

ziemon
LADY
 Wysłana - 21 czerwiec 2007 10:36       [zgłoszenie naruszenia]

umowa zlecenie nie wlicza sie do stazu pracy w takim rozumieniu jakim jest umowa o prace (w um o prace masz stosunek pracy - w umowie zlecenie chodzi o wykonanie zlecenia)

skladki emerytalne i rentowe (zus) od umowy zlecenie odprowadzane sa tak jak od umowy o prace jesli nie masz zatrudnienia i zaden inny pracodawca nie pokrywa tych skladek, a umowa zlecenie stanowi podstawowe zrodlo utrzymania, wyjatkiem jest sytuacja kiedy masz <26 lat oraz jestes studentem (czyli jestes ubezpieczony)

nie ma limitow co do umow zlecenie, mozesz je podpisywac co tydzien, co miesiac i w nieograniczonej liczbie

radze sprawdzic jaka sa warunki aby umowa zlecenie nie zostala zakwestionowana

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Pytanie o umowe zlecenie

Warto przeczytać: Studia PR co?? jak ?? | art. 270 sfalszowanie dokumentow prosze o pomoc | Czy po wyroku sądu grodzkiego w sprawie wykroczenia jest sie karanym??? | Wykroczenie a przestępstwo?! pomóżcie | Wybór konta dla 18latka | Czy wódka drożeje przed sylwestrem ? | Fotoradar a ostrzeżenie | Odszkodowanie- Pobicie | rozłozenie mandatu na raty | Patent - moj pomysl, fragment realizacji w pracy | świadczenia pracownicze | Pobicie co robic?? | szkola i problem | prawo spadkowe - mieszkanie w spadku.. | gwarancja | Zakup firmowy za granica. VAT UE, vat reversed... ktos sie orientuje? | Miękka żołądź | Miękki | sztuk estetyczna | naciera cebulą | ojciec naciera cebulą | ojciec cebula | sex syn | ruchanie syna | cebulandia | smarowanie cebulą | Bez bielizny | Szantaż | szantaż nagimi zdjęciami | Liliana | puszcza się | puszcza się dysko | panna daje | panna szmata zdradza | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.