FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2764 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Pytanko w sprawie kredytu 
[powiadom znajomego]    
Autor "Pytanko w sprawie kredytu"   

el - passo
 Wysłana - 31 marzec 2009 23:17        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam.
Tak sobie po cichu myślę o kredycie.
Mam kilka pytań. Na stronie żadnego banku nie znalazłem odpowiedzi.

Mam umowę o prace na której jest napisane 300zł. Oczywiście zarabiam o wiele więcej. Czy w takim wypadku mam szanse dostać kredyt? Chciałbym zaciagnąć kredyt w takim banku którego nie będzie interesowało ile wynoszą moje zarobki brutto. Chciałbym taki bank którego będzie interesowało TYLKO to aby płacić co miesiączną rate np 600zł. Chce taki bank który będzie miał gdzieś czy te 600zł zarobiłem w legalnej pracy czy też na czarno.
Czy takie coś jest w ogóle możliwe?
Teoretycznie wydaje mi się, że tak. Przecież bank powinien tylko czekać na mój przelew który będe wykonywał co miesiąc. Przecież moge np pracować na umowie i zarabiać 200zł na ręke a dodatkowo co miesiąc 1500zł zarabiać sobie to tu, to tam itp.

Więc powtarzam - czy takie coś jest możliwe?

anc_kozak
 Wysłana - 31 marzec 2009 23:26      [zgłoszenie naruszenia]

Nie, bank interesuje Twoja wiarygodnosc kredytowa, czyli wlasnie to, ile masz na umowie o prace, ew. historia kredytowa & zysk z tytułów innych niż stosunek pracy, ale wykazanych w zeznaniu rocznym.

Możesz poszukac jakiegos kredytu lub pozyczki, ktory nie wymaga zasw o zarobkach, ale % bedzie spory

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Ekspert -

el - passo
 Wysłana - 31 marzec 2009 23:36      [zgłoszenie naruszenia]

Tzn myślałem o kredycie takim aby móc go spłacać w miesięcznych ratach 600-700zł. W tym, że raz w roku będę miał ok. 10,000zł wolnej gotówki więc raz w roku chciałbym wpłacać taką dużą ratę a co za tym idzie automatycznie zmniejszałby mi się koszt kredytu do spłacania.

Ogólnie % nie jest dla mnie aż tak cholernie ważny. Nie ukrywam, że biorąc 40k nie chciałbym wpłacać 55 czy 60k, ale 45-48 nie jest aż tak wielkim bólem przyjmując, że za 2 max 3 lata miałbym to z głowy.

Nie będę raczej pytać w placówkach bo nie ma sensu. Tak tylko orientacyjnie chciałem wiedziec bo nie wiadomo, moze za rok, dwa bede chciał otworzyć coś swojego i wtedy już na pewno będę pytać osobiście.

Dzieki wielkie za odpowiedź.

Michał...
 Wysłana - 1 kwiecień 2009 20:38      [zgłoszenie naruszenia]

"Ogólnie % nie jest dla mnie aż tak cholernie ważny. Nie ukrywam, że biorąc 40k nie chciałbym wpłacać 55 czy 60k, ale 45-48 nie jest aż tak wielkim bólem przyjmując, że za 2 max 3 lata miałbym to z głowy."

wg mnie żaden bank ani inna instytucja nie da ci 40k pozyczki przy zarobkach 300 zł w umówie, jak maja Ci uwierzyc ze zarabiasz o wiele wiecej ? Bo na ucho kasjierce szepniesz ze dorabiasz na czarno. Postaw sie w ich sytuacji żeby ktos nieznajomy prkatycznie bez dochodów przyszedł i prosił o taka pożyczke gwarantujac nawet pisemnie ze ja spłaci. Bank raczej prawnie nie moze ci dac kredytu z rata 600 zł przy zarobkach 300 zl.
Można próbować w providencie itd ale tam oddasz im 60k jak nie lepiej.

worldwar
 Wysłana - 1 kwiecień 2009 21:40      [zgłoszenie naruszenia]

Ja mam konto w wbk, mimo że umowa zlecenie to od ponad roku mam dosc spore wpływy co miesiąc... Dostałem kredyt bez zadnych zaświadczeń, od ręki na 15,99%. Max mogę wziac 24k na tą chwile.

I <3 D&B & green tea.
--------------------

manofstyle
 Wysłana - 4 kwiecień 2009 23:29      [zgłoszenie naruszenia]

Dokladnie, inna opcja to wziać cos na raty np w lukasie (przyznaja ponoć najwieksze limity gotówkowe) i splacic to. Dzięki temu możesz dostać kredyt. Wiem że banki czasme same przed udzielniem kredytu sugerują wziać cos na raty, bo wtedy masz jakas historie kredytowa i jest łatwiej. To wszystko zależy od wielu czynników.

_FIGHTER_
 Wysłana - 10 kwiecień 2009 12:57      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli masz udokumentowane 300 zł dochodu to zaden bank na tej podstawie nie udzieli Ci kredytu,powodem jest brak zdolności kredytowej ( niskie zarobki). Ktoś pisał o providencie,owszem tutaj mozna uzyskać pożyczkę,jednak max 5 tyś. złotych,a dla pierwszych klientów max 1500 zł. Oprocentowanie to 68% czyli pożyczając 1500 zł mamy do spłacenia 2520 zł.

Wiele banków i instytucji pozabankowych jak np. Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo Kredytowe (SKOK) udzielają kredytów na tak zwane oświadczenie,czyli kredytobiorca sam wpisuje we wniosku ile zarabia,gdzie pracuje i od kiedy. Dane te są weryfikowane poprzez kontakt telefoniczny z podanym pracodawcą,ale coraz częściej osobiście gdyż było dużo wyłudzen kredytów na oświadczenie przez osoby bezrobotne.

Mozna tez dogadac sie z pracodawcą zeby w rozmowie z pracownikiem banku podał że zarabiasz nie 300 zł a 1300 zł i tyle samo wpisać w oświadczeniu,jednak nie namawiam do przestępstwa,napisałem to w celach informacyjnych. Czyn ten jest przestępstwem bodajze z art. 18&2 kpk w zw. z art.297 kpk i art.286&1 kpk ( pomoc w dokonaniu oszustwa w celu uzyskania korzyści majątkowej) zagrożonym karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Zmieniony przez - _FIGHTER_ w dniu 2009-04-10 13:06:07

Baybus
 Wysłana - 10 kwiecień 2009 13:08      [zgłoszenie naruszenia]

Nie masz szans, przy kwocie 40k rzadko ktory bank nie wymaga zaswiadczenia z pracy, to raz. A dwa istnieje mozliwosc dostania kredytu na podstawie histori w banku (mBank) jednak nie licz na to ze przy takiej kwocie, calkowity koszt kredytu bedzie oscylowal w kwocie 45-48.

_FIGHTER_
 Wysłana - 10 kwiecień 2009 13:23      [zgłoszenie naruszenia]

To że im wyższa kwota tym wiecej zabezpieczeń to oczywiste. Pracuje w banku PKO BP i tutaj możesz na oświadczenie otrzymać pożyczkę gotówkową w kwocie max 20 tysięcy złotych,rata z np. 15000 zł to 434 zł miesięcznie ( w cenę pożyczki wliczone jest ubezpieczenie). Nie spotkałem się aby którykolwiek bank udzielał wyższych pożyczek na oświadczenie ( SKOK Stefczyka się reklamował że 42 000 zł na dowód ale nie wiem jak to się ma w praktyce)

Napewno na plus przy decyzji kredytowej byłby fakt ze posiadasz w danym banku konto i masz na nie regularne comiesięczne wpływy. Nie muszę chyba pisać że musisz mieć nienaganną opinię w BIK-u.

grupa_fm
 Wysłana - 9 maj 2009 13:04     
 Usunięta przez mlkv za naruszenie Pkt6 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

Batman..
 Wysłana - 9 maj 2009 13:24      [zgłoszenie naruszenia]

Zapomnij o kredyciem chyba że masz comiesieczne wplywy na konto to wtedy w banku mozesz na hostorii konta zrobic kredyt. Co do odsetek to beda na bank wieksze niz to co opisałes, dla dobrych klientów w tej chwili banku daja kredyty konsumpcyjne na pozimie 15% czyli przez dwa lata przeplacasz 30% a przez 3 lata 45% to policz sobie ile z tych 40k oddajesz.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Pytanko w sprawie kredytu

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: rozwiazanie umowy o prace na czas okreslony | Za małe odszkodowanie w GENERALI | Sms'owe groźby | posiadanie, udzielanie, spozywanie. co grozi? jak walczyc? | Prośba o zredagowanie petycjie. | księgowość stowarzyszenia mającego osobowość prawną | Problem ze spadkiem - akt notarialny i testament | odzyskanie pieniędzy | kontorola biletów /fałszywe dane /konsekwencje | kara grzywny | 1 % PODATKU | legitymowanie obywatela | 10 tysi | Wstrzymana wypłata, mniejsza wypłata niż na umowie | odszkodowanie pzu | Nękanie z numeru zastrzeżonego... | bobeck | crack | kurier | bmw 318 tds | volvo v40 | ckm 2003 | ckm dwie | oslo | samochód za 900 zł | korcz | cynk | foto | jak sprawic aby wrocila | kalisz | sztuka olewania | chuda showup | kulig | wagina | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.