FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 922 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nasze Szkoły
Różnice programowe przy powtarzaniu roku 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Różnice programowe przy powtarzaniu roku"   

Jome
 Wysłana - 12 kwiecień 2016 16:09        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Brat ma taki "problem".

W zeszłym roku zaliczył wszystkie przedmioty, ale nie złożył w terminie pracy dyplomowej (czyli nie zaliczył seminarium). Jest obecnie na trzecim roku.

Powtarza rok i teraz z różnic programowych doszły mu dwa przedmioty.
Niby miał podobne przedmioty zaliczone, ale wtedy były za 3 pkt ects a teraz są za 5 i jedyne co babka w dziekanacie powiedziała, to że decyzją rektora ma je zaliczyć i tyle.

Brat pracuje w Anglii, planował ogarnąć seminarium mailowo z promotorem i przylecieć na obronę. Studiuje na UE w Katowicach.

Teraz się trochę pokomplikowało, a szkoda byłoby tych trzech lat zaliczonych.

Macie jakieś pomysły?
Co można zrobić? Pisać jakiś wniosek o "umorzenie" tych przedmiotów uzasadniając, że zaliczył wszystkie na poprzednim roku czy coś w tym stylu?
Jakieś inne sposoby na ogarnięcie tego?

Na tej uczelni indywidualny tok studiów jest tylko dla osób z pewną średnią ocen (na którą brat się nie łapie).

UszatekMis
 Wysłana - 12 kwiecień 2016 21:00      [zgłoszenie naruszenia]

No powiem Ci, że "brat" trochę kombinuje w zachodnim stylu, ale zapomniał, że studia robi w Polsce gdzie kadra akademicka ma ego wystrzelone w kosmos, a w rzeczywistości ledwo się odbija od ziemi niczym bracia Wright. Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie jak "brat" wróci do Polski i odbębni pańszczyznę albo oleje studia i zostanie ninja

Nigdy nie ufaj.

traken
 Wysłana - 13 kwiecień 2016 15:21      [zgłoszenie naruszenia]

Jestem w bliźniaczej sytuacji. Skończyłem pierwszy stopień na politechnice i przez dwa lata nie złożyłem pracy dyplomowej. Obecnie jestem na 6 semestrze, gdzie odrabiam dwa przedmioty z 6 i jeden przedmiot z 1 semestru. Są to "zapychacze" a nie przedmioty ze specjalności, po 2 ECTSy. Na 7 semestrze będę miał znowu 2 przedmioty plus dodatkowo j. obcy, gdyż w moich czasach były 4 semestry, a obecnie jest 5. Muszę semestr przechodzić na angielski. Jeżdżę co dwa tygodnie na laborki 300km w jedną stronę. Wykłady olewam, jak będą problemy to później będę się tłumaczył.

Jedyne co mogę doradzić bratu, to pojawienie się na zajęciach i wyjaśnienie sprawy bezpośrednio z prowadzącym. Może pozwoli jakoś zdalnie to zaliczyć.

Zmieniony przez - traken w dniu 2016-04-13 15:22:46

GB
 Wysłana - 16 kwiecień 2016 07:40       [zgłoszenie naruszenia]

1) zacząć od kontaktu z prowadzącym zajęcia jak wspomniał przedmówca... może i "brat" jest w Anglii, ale pracownicy uczelni przecież zwykle mają maila i go podają (a jak nie to jest on do wygooglania)

2) jeśli będzie odpowiedź negatywna lub nastąpi zlanie tematu, to prośba do dziekana (oczywiście nie w stylu "zły pan dr mi nie pozwala", tylko bardziej w kierunku żeby pozwolił/zaliczył, w drodze wyjątku, ze względu na...).

3) teoretycznie ostatnim stopniem decyzyjnym będzie rektor.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Różnice programowe przy powtarzaniu roku

Warto przeczytać: Na temat matury | Indeksy czekają na amnestionowanych maturzystów | Jak uczelnie beda przeliczac mature 2007 | Politechnika szczecinska!! | co po ekonomiczno-marketnigowym? | Warszawski Salon Maturzystów - 22 i 23 września 2006 | studia TURYSTYKA I REKREACJA w okolicach Gornego Slaska | Studia -> Wyjazd | W jakich latach świadectwo maturlane miało rozmiar 17x24cm? | maturzysci! licze na wasze podpisy- petycja co do zmian maturalnych | Matura | WSHE Grafika | WSHiFM....skarbek.... | Człowiek renesansu :) | MEDYCYNA | Polibuda czy SGH?? | urzad skarbowy | dobra minetka | Ku pamieci Madzia | Ku pamieci Madzia | rasistowski | cybernetyka | benwade | fake | chłoniak | shelby180 | Norbert Wiener | licencjat | licencjacka | co ostatnio sluchałeś | oceń | Polski vloger spina dup? | wladcasmieci | zszywacz | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2017 SFD S.A.