FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1031 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
RATUJCIE!! 
[powiadom znajomego]    
Autor "RATUJCIE!!"   

iwonus_s
 Wysłana - 14 grudzień 2005 18:37        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Mam napisać referat na jutro z ekonomiki na temat "Wpływ działalności usługowej na produkt krajowy brutto" i szukałam już w necie i nie mogę nic konkretnego znaleźć

Jak ktoś coś wie na ten temat, albo zna jakąś stronkę która pomogłaby mi w napisaniu tego to bardzo proszę o pomoc.

..............

bastard.
 Wysłana - 15 grudzień 2005 07:53      [zgłoszenie naruszenia]

no to sie pospieszylas.

iwonus_s
 Wysłana - 15 grudzień 2005 13:17      [zgłoszenie naruszenia]

mogę donieść ten referat do poniedziałku, więc jak ktoś coś może jednak wie, to proszę o pomoc

..............

Stanley86x
 Wysłana - 15 grudzień 2005 20:21      [zgłoszenie naruszenia]

bym przeglądnął stronki

Ministerstw Finansów i Gospodarki
[www.kprm.gov.pl] - strony Ministerstw

a także poszukał Polskiego Związku Kupców i Handlowców czy jakaś taka nazwa... nie pamiętam...

a tak wogóle... na starcie napisałbym co to jest produkt krajowy brutto i co to usługa

iwonus_s
 Wysłana - 15 grudzień 2005 20:35      [zgłoszenie naruszenia]

start juz mam

i troche dalej juz wymyslilam:
Najlepiej postrzegać PKB jako

PKB = konsumpcja + inwestycje + wydatki rządowe + eksport - import + zmiana stanu zapasów

Usługi są jedną ze składowych PKB, toteż jeśli wartość wyświadczonych usług, z roku na rok, rośnie, to zwiększa się też PKB (ceteris paribus). Należy jednak pamiętać, że jeśli wartość usług rośnie a inne składowe spadają to PKB też może zanotować spadek.
Trzeba też pamiętać o inflacji, jeśli chcemy znać zmianę realną PKB.

Można też się zastanowić, jaki wpływ mają usługi na pozostałe składniki PKB, np. usługi finansowe mogą przyczynić się do zwiększenia wartości inwestycji (konkurencja na rynku usług finansowych może wpłynąć na spadek oprocentowania kredytów, co może się przełożyć na większe zainteresowanie firm kredytami na inwestycje).
Takich zależności przyczynowo-skutkowych może być bardzo wiele, np. dzięki usługom edukacyjnym w kraju można kształcić odpowiednich specjalistów a mając wyspecjalizowaną kadrę pracowniczą można przyciągać nowe inwestycje (np. jakaś firma zagraniczna może wybudować w PL fabrykę, czego nie chciała dokonać dotychczas, bo nie było odpowiednich specjalistów).
Inna zależność, to np. możliwy wzrost exportu dzięki działalności Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.
Usługi mają bezpośredni, albo pośredni wpływ na PKB.

musze to teraz jeszcze bardziej rozwinąć , nie mam juz siły na ten referat

..............

Stanley86x
 Wysłana - 15 grudzień 2005 20:43      [zgłoszenie naruszenia]

pisząc ceteris paribus mam nadzieję, że wiesz co znaczy...
bo jak coś jest ceteris paribus to pozostałe składniki nie zmieniają się

wymieniając składniki wpływające na zmianę PKB nie wymieniłaś bezpośrednio usług...

wymieniłaś konsumcję... toteż nie wzorst produkcji usług wpływa na PKB a ich sprzedaż...

podałbym jeszcze deficicję usług (materialna, niematerialna), produktu (którym m.in. jest usługa) no i oczywiście potrzebe... bo to dzięki odczuwaniu potrzeb coś jest sprzedawane

iwonus_s
 Wysłana - 15 grudzień 2005 22:10      [zgłoszenie naruszenia]

oj namieszałeś mi w głowie teraz
i tak z tego referatu dostane 3, a to na ocenach na szczęście mi nie zaważy bo z klasówek mam trzy czwórki
dzięki za odpowiedź i pomoc
sg for you

..............

Eska
 Wysłana - 16 grudzień 2005 21:21      [zgłoszenie naruszenia]

ah ta szkola

spoko - pozyczysz od kogos referat - najlepiej jakiegos kujona, powiesz oczywiscie ze pozmieniasz zeby nie bylo tak samo i masz gotowa prace

ja tak zawsze robilem w szkole, ale wtedy to byly inne czasy - moze teraz za rzadow pisu mozna isc za to siedziec, nie wiem w sumie

Zmieniony przez - Eska w dniu 2005-12-16 21:21:43

!-=PEACE, LOVE & TOLERANCE=- !

Znawca -

Stanley86x
 Wysłana - 16 grudzień 2005 23:56      [zgłoszenie naruszenia]

w USA jak cię przyłapią na ściągainu podczas sprawdzianu - wylatujesz z budy

Eska
 Wysłana - 17 grudzień 2005 00:53      [zgłoszenie naruszenia]

dlatego nie mieszkam w USA

Polska jest ok - kraj raj lol

!-=PEACE, LOVE & TOLERANCE=- !

Znawca -

iwonus_s
 Wysłana - 18 grudzień 2005 14:55       [zgłoszenie naruszenia]

u mnie w szkole nauczyciele się scwanili. nie oddają referatów tylko wyrzucają a najlepsze zostawiają dla sibie w domu.

a referat juz mam. w poniedzialek oddam

..............

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

RATUJCIE!!

Warto przeczytać: GIELDA POMOCY | Praca w PL | Spóźnenie z PIT-em | Kilka pytań dotyczących komornika... | Pojęcia | Do Oma :-) | Ubezpieczenie... | Przesłuchanie w innym mieście . | 2 pytanka :) | czyn korupcyjny | czy musze zeznawac? | Ubezpieczenia OC po poprzednim wlascicielu samochodu - pytanie | marihuana w czechach | Mandat po raz kolejny | piar.pl szukam artykułu | co sie dzieje z EURO? | okres | Sex wiek | wniosły dzieci z sadu | naszej klasy zdjęcia | twoja chwila prawdy | skype | joanna kulig nago | wymiana walut | wieluń | mloda polska | parkowanie na trawie | księżyc | jak uzyskac postanowienie o nabyciu spadku sprzed 10lat | pinokio | omek | ksw girls | strony podobne roksy w szwecji | motul | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.