FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 8073 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Raj na Ziemi  
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Raj na Ziemi "   

Robot-Man
 Wysłana - 2 grudzień 2012 05:56        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Czytając temat o narkotykach w polityce wpadłem na pomysł podzielenia świata nie wg narodów i kultury lecz wg poglądów.
Dla dobra dywagacji załóżmy, że w niedalekiej przyszłości wybucha wielka wojna światowa, którą przegrywają wszyscy i nie zostaje kamień na kamieniu, WSZYSTKO trzeba wybudować na nowo. Najsilniejsze kraje zbierają się na naradę i ustalają, że dzielą Ziemie na strefy w taki sposób aby każdy lub chociaż większość osób mogła znaleźć swoje miejsce i być szczęśliwym. Jakby to mogło wyglądać? Np. zostałaby powołana jakaś organizacja do przeprowadzenia ankiet nt. poglądów politycznych, religijnych, moralnych, itd. z każdym jednym człowiekiem, któremu udało się przeżyć. Na podstawie tych ankiet utworzono by odpowiednio wielkie strefy-państwa i w jakiś sposób przetransportowano do nich zainteresowanych, którzy budowaliby od podstaw swój Eden. Załóżmy też, że podział nastąpiłby wg dzisiaj problemowych kategorii, czyli: dostęp do broni, narkotyków, eutanazji, aborcji, wyznania, ustroju politycznego, podziału rasowego, itd. Sposobem wielkiego współczesnego mentora Paulo Coelho, siedząc na sraczu, szlifowałem mój pomysł, czy te państwa dodatkowo mogły się organizować w jakieś podjednostki, np. w regiony z określonym stylem architektonicznym, kodeksem pracy czy zakazem wstępu dla grubasów ale to znowu rodziłoby problem jak takie województwa ustalić? W demokracji nie byłoby to zbyt skomplikowane ale jak sułtan miałby to zrobić, żeby większość była zadowolona? Łatwo się też domyślić, że mogłyby powstać konflikty między sąsiadującymi państwami zrzeszającymi muzułmanów pedofili, chrześcijan skinheadów i komunistycznych Żydów. Dlatego nad pokojem czuwałaby międzynarodowa organizacja militarna, odpowiednik dzisiejszego ONZ tylko mniej pisdowata, która wbijałby do prowokatora i upewniała się, że przez 300 lat na ich terenie nie wyrośnie źdźbło trawy.

Teraz tak. Nie chce mi się wierzyć, że ktoś nie wpadł na to wcześniej. Jeśli ktoś wie jak taka wizja się nazywa lub jeśli ktoś już się podjął jej analizy, bo problem niewątpliwie jest złożony, chętnie bym przejrzał jego wywody.
Wiem, że całość jest naciągana jak twarz Donatelli Versace ale co myślicie o czymś takim? Zapraszam do dyskusji.

Zmieniony przez - Robot-Man w dniu 2012-12-02 06:05:40

woroczu, wybieram cie!

Zamroczony
 Wysłana - 2 grudzień 2012 09:55      [zgłoszenie naruszenia]

Jak uczy nas historia utopie zwykle kończą się wojną i ogólnym roz*******em.
Pomysł piękny, pomijając, że zupełnie nierealny z miliona powodów. Ludzie zawsze będą dążyć do zdobywania coraz szerszej władzy, konflikty religijne mają miejsce bez względu na to czy dzieją się na obszarze jednego kraju, zawsze ktoś będzie chciał kogoś nawracać, walka o władze też miała by miejsce. Zresztą, co człowiek to ideologia, ciężko by było dogodzić wszystkim.

traktuje internet smiertelnie powaznie
"człowiek stworzył boga na swój obraz i podobieństwo"

Kisielu
 Wysłana - 2 grudzień 2012 10:10      [zgłoszenie naruszenia]

Taka wizja, to nic innego jak fantastyka postapokaliptyczna. W miare pewnej analizy jak by mogło co wyglądać po kataklizmie nigdzie nie znajdziesz, no bo skąd kto ma wiedzieć co by było? Chyba że jakaś wróżka, ale ja bym tu bardziej wierzył w Fallouta niż jakiejś cygance.

Ale ok. Mi sie wydaje, że jakby kamień na kamieniu nie został i jakimś cudem przeżyliby ludzie, to raczej nie myśleliby o NWO tylko jak tu przeżyć następny dzień. Nie myśleliby raczej o budowaniu utopijnych krain, tylko skąd tu wziąć coś i zjeść. Do tego różne zasoby. Na nowo pewnie zaczęłyby sie wojny które towarzyszyły ludzkości od jej początków.. taka już ludzka natura.

W sumie to jest masa filmów "dokumentalnych" tego typu np. "Ciekawość: Koniec świata" produkcji Discovery.
Polecam też dokument o superwulkanach produkcji bodajże BBC albo History. Jest tam wizja takiego wybuchu i jego następstwach; ludzie nie giną od razu po wybuchu, mało kto ginie od razu, ale później przez kilka lat głodu z racji ograniczonego dostępu do światła słonecznego dzieją sie rzeczy dalekie od tych z wizji raju.
Może niedokładnie o to Ci chodzi, ale pozwala zastanowić sie jak człowiek zachowałby sie w różnych tego typu sytuacjach.

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 2 grudzień 2012 10:24      [zgłoszenie naruszenia]

- Kombinacji poglądów bylo by za dużo
- opcje, zdania ludzi się zmieniają z czasem
- wyobraź sobie wioskę nazistów, która wpada na pomysł podbicia wioski żydowskiej

Ogólnie bez sensu pomysł. Jedyną opcją jest tu totalitaryzm, by nie dopuścić do anarchii, bo jak wiadomo, poziom życia znacznie się obnizy, więc trzeba będzie przykręcić śrubę.

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Zamroczony
 Wysłana - 2 grudzień 2012 11:22      [zgłoszenie naruszenia]

mogłoby być ciekawie, np. jak komuchy biły by się o władze w swoim idealnym świecie

traktuje internet smiertelnie powaznie
"człowiek stworzył boga na swój obraz i podobieństwo"

Tadeknorek
 Wysłana - 2 grudzień 2012 14:26      [zgłoszenie naruszenia]

Podobnie jak Olek- za bardzo marzycielsko. Najbliżej do raju na Ziemi byłoby światu z optymalnym poziomem powszechnego dobrobytu. Takim, w którym obywatele mieliby pole dla konkurencji (bo nie gadam o komunie), ale nie byłaby to konkurencja na zasadzie "być albo nie być". Raj, gdzie nie ma Wielkiego Kanionu finansowego między ludźmi, tylko różnice.

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

MadMan047
 Wysłana - 2 grudzień 2012 15:38      [zgłoszenie naruszenia]

hmm myślę, że wioska zrzeszająca pedałów miała by szybko problem starzejącego się społeczeństwa

"kiedy przyjdą nocą spalić twój dom,
weź pistolet do ręki i rozpierdol im łby zanim wyciągną zapałki"

Specjalista -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 3 grudzień 2012 07:49      [zgłoszenie naruszenia]

No, co do raju, to dobrobyt jest JEDYNYM rozwiązaniem.
Wystarczy spojrzeć na Belfast. Im większe PKB, tym mniejsza ilość bomb. Teraz był kryzys i katolicy znowu rzucali molotowami w protestantów

[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

kopt
Diabeł
 Wysłana - 3 grudzień 2012 09:36      [zgłoszenie naruszenia]

A ja sobie wyobraziłem kochającą się rodzinę, gdzie mama głosuje na PO, tata na PiS, ciocia na Palikota, wujek na Ziebrę. I ***! Każdy zmienia kraj! Albo dorastający synek podchodzi chlipiąc do mamy i ogłasza: mamo, więcej się nie zobaczymy bo ja już w boga nie wierzę

[www.facebook.com/poprawskimagicalphotography]

Ekspert -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 4 grudzień 2012 09:05      [zgłoszenie naruszenia]

Tu zamierzenie jest takie, że wierzy!

[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

kopt
Diabeł
 Wysłana - 4 grudzień 2012 09:07      [zgłoszenie naruszenia]

No wierzy do czasu. Ale jak wiadomo niektórzy ludzie dorastają. I dajmy na to dorasta właśnie taki synek kochającej, katolickiej mamy i ledwo został ateistą, już musi się wyprowadzać

[www.facebook.com/poprawskimagicalphotography]

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 15 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Raj na Ziemi

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Warto przeczytać: Antyk wygrał | Czy może mi to ktoś wytłumaczyć? adam i ewa oraz clowiek pierwotny | Jak wygląda grób ateisty? | Jak nakłonić mojego chłopaka do ślubu kościelnego? | Jak to jest z mieszkaniem razem przed ślubem? | Islamska wersja Idola | Nieomylność Papieża w sprawach wiary. | Polskie podejście do problemów | To, co boże i co naturalne, czyli jak szatan stworzył pedofilię | Książki zakazane przez kościół. .jar | Jak komus wytłumaczyć że boga niema? | Dziwna sytuacja | Jak do cholery.... | Pomocy!!! | Moja psychika - problem? | Slaba psychika ;/ | kodeina | dzika karta | must be the music | angielskiego | jak najszybciej | accuface | patrz w lusterka | cilest | amber gold | Adobe Creative Suite 6 Master Collection 2012 PL | kozłoski | wygryw | bibliotekoznawstwo | studniówka | Rocco Siffredi | Rocco | acta | avee | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2018 SFD S.A.