FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4194 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
Ramowy plan wypowiedzi czy jest dobry? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Ramowy plan wypowiedzi czy jest dobry?"   

qqqoppp
 Wysłana - 27 kwiecień 2008 18:21        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Jutro idę oddać do szkoły plan i chciałem się spytać czy tak zrobiony może być?

III. Ramowy plan wypowiedzi:
1. Określenie problemu.
a. Postać fantastyczna - definicja
b. Pytanie ma które chcę odpowiedzieć: "Jaka jest rola postaci fantastycznych w utworach literatury romantyzmu, Młodej Polski i współczesności?"
2. Kolejność prezentowanych treści.
a. Dziady cz. II [Mickiewicz]
i. Krótkie streszczenie
ii. Istoty fantastyczne:
1. duchy lekkie- Józio i Rózia
a. charakterystyka
b. interpretacja roli jaką pełnią
2. duch pośredni- pasterka
3. duch najcięższy- widmo złego pana
iii. Podsumowanie ich roli.
b. Wesele [S. Wyspiański]
i. Krótkie streszczenie
ii. Bohaterowie fantastyczni:
1. chochoł- Isia
2. widmo- Marysia
3. stańczyk- dziennikarz
4. rycerz- poeta
5. hetman braniecki- pan młody
6. upiór- dziad
7. wernyhora- gospodarz
c. Chrzest Ognia [A.Sapkowski]
i. Krótkie streszczenie
ii. Bohaterowie Fantastyczni:
1. krasnolud- Zoltan Chivay
2. wampir- Emil Regis
3. wiedźmin- Geralt z Rivii
3. Wnioski:
a. Ogólna rola postaci/istot fantastycznych w tych utworach.

Oczywiście w wordzie wygląda to lepiej :D
I pytanie czy mogę sobie w nawiasach w podpunktach podopisywać ważne słowa, coś co może mi wypaść z głowy?

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 27 kwiecień 2008 21:14      [zgłoszenie naruszenia]

Może być i możesz powypisywać słowa, pojęcia-bez definicji tylko!

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

PaniŚmierć
 Wysłana - 3 maj 2008 13:15      [zgłoszenie naruszenia]

mowicie mi 'baron'

Markiz de Sade Nauk Humanistycznych

Hrabia Naszych szkół oraz Baron na usługach królowej Disko%-)

DISKOPOLO
 Wysłana - 3 maj 2008 13:31      [zgłoszenie naruszenia]

tera mie to wali bo jestem na fali

Znawca -

qqqoppp
 Wysłana - 12 maj 2008 22:14      [zgłoszenie naruszenia]

Żeby nie zakładać nowego tematu, czy taki wstęp może być? jeżeli jest do dupy co poprawić?

"Istoty fantastyczne są obecne w literaturze od zarania jej dziejów, wraz z baśniowością i fantastyką pokazywały światy wykraczające poza granice prawdopodobieństwa otoczone aurą magii i cudowności. Często łącząc się ze światem realistycznym wyrażały w utworach wiarę w zwycięstwo wartości moralnych.
Od starożytności, w której postaci bogów, demonów i herosów, będąc bohaterami mitów próbują niebezpośrednio wyjaśnić okoliczności powstania świata oraz ukazują ludzkie cechy. Przez wieki średnie, w których zmarli oraz uosobiona śmierć, przypominają o rychłym końcu, jaki oczekuje żyjących oraz o tym, że w obliczu śmierci wszyscy są równi.
Do epok nowszych, w których bohaterowie całych typów literatury fantastycznej, takich jak literatura fantastycznonaukowa lub fantasy, mają pomagać w rozumieniu otaczającej rzeczywistości."

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 12 maj 2008 22:28      [zgłoszenie naruszenia]

"Istoty fantastyczne są obecne w literaturze wszystkich epok. Wraz z baśniowością i fantastyką pokazywały one światy wykraczające poza granice prawdopodobieństwa, otoczone aurą magii i cudowności. Często łącząc się ze światem realistycznym wyrażały w utworach wiarę w zwycięstwo wartości moralnych.
Od starożytności, w której postaci bogów, demonów i herosów, będąc bohaterami mitów, próbowały nie bezpośrednio wyjaśnić okoliczności powstania świata oraz ukazać ludzkie cechy, przez wieki średnie, w których zmarli oraz spersonifikowana śmierć, przypominali o rychłym końcu jaki oczekuje żyjących oraz o równości wszystkich wobec śmierci, aż do czasów współczesnych, w których bohaterowie wszystkich gatunków literatury fantastycznej, takich jak literatura fantastycznonaukowa lub fantasy, mają pomagać w rozumieniu otaczającej rzeczywistości."

Tak to poprawiłem-ogólnie ok.

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

qqqoppp
 Wysłana - 12 maj 2008 22:32       [zgłoszenie naruszenia]

dziękuje ;)
sog poszedł w hydepark-u

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Ramowy plan wypowiedzi czy jest dobry?

Warto przeczytać: pomocy! potrzebne na jutro:( literatura przedmiotu | Literatura przedmiotu - proszę o małą pomoc | Wpływ pieniądza na życie bohaterów literackich, opracowania do lektur. | J. A. Kisielewski "W sieci" - pomocy | POMOCY!! | maturka;D | Teza: Tryumf brzydoty w literaturze i sztuce XX wieku. | Bibliografia maturalna - krótka piłka | Pomoc z prezentacją maturalną. | Pytanie o nr ISBN | Matura ustna - Bibliografia - SOGI | Konflikt jednostki - Ludzie pomóżcie !!!!!!!! | ile książek?? 2 wystarczą?? zerknij*** | Motyw Sądu i Procesu | Problem ze znalezieniem ISBN w książce | Bibliografia POMOCY | hyde | hydepark | spam | chamskie | kremlin | baruch | kurestwo | grunge | stulejka sex | stulejka | hydraulik | vidal | skinhead | street90 | bellus | zator | wsp | po jakim czasie | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.