FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 12507 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Sport
Raport dotyczący ustawiania meczów 
[powiadom znajomego]    
Autor "Raport dotyczący ustawiania meczów"   

ciamciara
 Wysłana - 4 luty 2013 14:16        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Szokujący raport Europolu. 380 ustawionych meczów!

W poniedziałek rano Europejski Urząd Policji (Europol) przedstawił raport zawierający szokujące dane - śledczy twierdzą, że odkryli około 380 przypadków ustawiania meczów piłkarskich. Na liście są m.in. spotkania eliminacji do mistrzostw świata i Europy oraz dwa spotkania Ligi Mistrzów. - To dopiero wierzchołek góry lodowej - twierdzi Rob Wainwright.
Podczas zorganizowanej w Hadze konferencji prasowej szef Europolu Rob Wainwright stwierdził, że w dochodzeniu odkryto proces ustawiania wyników meczów piłkarskich na 'niespotykaną dotąd skalę'.

- Według naszego śledztwa chodzi o azjatycką zorganizowaną przestępczość, która jest połączona z europejską siatką powiązań. To największe tego typu śledztwo w historii i ogromy problem dla integralności europejskiego futbolu. Obawiamy się, że jest to dopiero wierzchołek góry lodowej - oświadczył.

Ujawnione do tej pory zyski z zakładów bukmacherskich na ustawione spotkania to osiem milionów euro, a dwa miliony miały być przeznaczone na łapówki dla piłkarzy i sędziów. Aktem oskarżenia objęto już wiele osób.

Wainwright poinformował, że nielegalne zyski czerpała m.in. singapurska grupa przestępcza, która wydawała ok. 100 tys. euro na ustawienie jednego spotkania.

Wciąż niewiele wiemy

Więcej konkretów nie znamy. Wiadomo, że na razie zidentyfikowano około 425 skorumpowanych urzędników, zawodników i groźnych przestępców w 15 krajach.

Śledczy twierdzą, że ustawiane mogły być mecze eliminacji mistrzostw Europy i mistrzostw świata, dwa spotkania w Lidze Mistrzów (wiadomo, że jedno zostało rozegrane w Anglii w ostatnich trzech lub czterech latach) oraz spotkania ligowe w kilku krajach europejskich (nie wiadomo, czy Europol uwzględnił w raporcie ujawnione w ostatnich latach przypadku sprzedawania meczów ligowych w Niemczech i we Włoszech).

Wainwright nie ujawnił o który mecz Ligi Mistrzów chodzi zasłaniając się trwającym śledztwem.

źródło: sport.pl

Jak się zapatrujecie na tą całą sprawę i czy dalej warto oglądać piłkę nożną, która jeżeli te doniesienia okażą się prawdą straci jedną z najważniejszych dla każdego sportu atrakcję - rywalizację?

Ja nie byłbym zdziwiony jeśli te doniesia okażą się prawdą, ale też nie wierze, że dojdą ludzi, którzy za tym wszystkim stoja. W takich wypadkach zawsze znajduje się kozła ofiarnego albo ich grupe i udaje się, że juz jest wszystko ok.

Dla mnie piłka na pewno nie straci na atrakcyjności, ale smród bedzie, tak jak obecnie w Serie A, gdzie widmo Calciopoli unosi się nad rozgrywkami piłkarskimi.

"Nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, za to każdy ze swego rozumu" Francois de la Rochefoucauld

[http://www.insomnia.pl/Piekne_bramki__na_biezaco.-t617215.html]

Specjalista -

klusek88
 Wysłana - 4 luty 2013 14:40      [zgłoszenie naruszenia]

przecież od lat wiadomo, że mecze są ustawiane

ale zaraz ktoś napisze " liga mistrzów ustawiona ? no chyba cie poiebało, przecież to taki prestiż "

Hajs sie kvrwa musi zgadzać, a nie tam jakies ***ane trofea

Jak chciałbyś umrzeć, Tyrionie? W wieku osiemdziesięciu lat, we własnym łóżku,
z brzuchem pełnym wina i kutasem w ustach dziwki.

Pippo
 Wysłana - 4 luty 2013 15:53      [zgłoszenie naruszenia]

Też mi odkrycie, w każdym sporcie da się trafić na ustawione mecze, o ile ma się dobre znajomości lub wejścia na zamknięte strefy forów bukmacherskich. Nożna, kosz, siatka, no i zwłaszcza tenis, szczególnie na tych mniejszych rangą turniejach.

O mecz z LM, to pewnie może chodzić o zwycięstwo Lyonu 7:1 na wyjeździe w Zagrzebiu, co dało awans Francuzom, a spuściło Ajax do LE.

Poza tym jak ciamcia napisał - wpadną same płotki, a grube ryby dalej będą ustawiać mecze.

Zmieniony przez - Pippo w dniu 2013-02-04 15:54:40

Power wears out those who do not have it.

Hazard

Ekspert -

J-J
 Wysłana - 4 luty 2013 17:16      [zgłoszenie naruszenia]

A niech ustawiają. Ważne, żeby się dobrze oglądało

Prezes Rady 11

Ekspert -

ciamciara
 Wysłana - 4 luty 2013 21:28      [zgłoszenie naruszenia]

Afera korupcyjna w piłce nożnej. Kto ustawiał najwięcej?

Według danych uzyskanych przez włoskiego dziennikarza Tancrediego Palmieriego, najwięcej spotkań ustawiono w Turcji, Niemczech i Szwajcarii. Nieznana jest liczba meczów ustawionych w eliminacjach mistrzostw świata.
Zwykle dobrze poinformowany włoski korespondent CNN i współpracownik "La Gazzetta dello Sport" Tancredi Palmeri, umieścił na swoim profilu na Twitterze więcej informacji, dotyczących ujawnionej w poniedziałek olbrzymiej afery korupcyjnej w światowym futbolu.

Okazuje się, że tylko jeden z 380 przypuszczalnie ustawionych meczów odbył się we Włoszech, od dawna kojarzonych z piłkarską korupcją.

Lista ustawionych spotkań:
Państwo Liczba ustawionych meczów
1. Turcja 79
2. Niemcy 70
3. Szwajcaria 41
4. Finlandia 32
5. Węgry 20
6. Belgia 19
7. Chorwacja 18
8. Austria 16
9. Bośnia i Hercegowina 7
10. Słowenia 7

380 spotkań miało zostać ustawionych w Europie. Na świecie - 300 kolejnych. Europol utrzymuje, że ma "twarde dowody" na ustawienie 150 z tych 300.

Nadal niesprecyzowana jest kwestia remisu w meczu Ligi Mistrzów, który miał w ciągu ostatnich "trzech-czterech lat" odbyć się w Anglii, ale wiele wskazuje na to, że w tym przypadku "Liga Mistrzów" to może być jedynie skrótem myślowym od terminu "eliminacje Ligi Mistrzów".

Palmieri, który informacje miał uzyskać od źródła w Europolu, podaje też szczegóły dotyczące spotkań ustawionych poza rozgrywkami ligowymi.

Inne rodzaje rozgrywek Liczba ustawionych meczów
Eliminacje Ligi Mistrzów 2
Liga Europy 1
El. Ligi Europy 14
El. reprezentacji U-21 2
El. mistrzostw świata x

źródło: sport.pl

"Nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, za to każdy ze swego rozumu" Francois de la Rochefoucauld

[http://www.insomnia.pl/Piekne_bramki__na_biezaco.-t617215.html]

Specjalista -

dort
mistrzu kiczu
 Wysłana - 5 luty 2013 12:33      [zgłoszenie naruszenia]

Polski nie ma ?

"... nie dziękuj, powiem Ci szczerze, pierwszy bym strzaskał pałkę na Twej głowie,
gdyby nie dziatek pacierze..."

Potrzebujesz fotografa ? --->[mietekmalek.com/]

Ekspert -

Pippo
 Wysłana - 5 luty 2013 17:10      [zgłoszenie naruszenia]

[http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zSZwgzYDkno]

Szukajcie kitajców z komórkami na stadionach

Hazard

Ekspert -

-Baca-
KANONIER
 Wysłana - 6 luty 2013 13:17      [zgłoszenie naruszenia]

a ja zawsze myslalem ze LM jest czysta
zepsuli mi cale moje zycie

<<<!!!ARSENAL LONDYN!!!>>>

!! Pomyśl, jeśli potrafisz !!

Specjalista -

WojTAS7
 Wysłana - 6 luty 2013 16:05      [zgłoszenie naruszenia]

Specjalista -

Pippo
 Wysłana - 6 luty 2013 16:46      [zgłoszenie naruszenia]

Wojtas chyba popiłeś, bo ten sam filmik masz dwa posty wyżej

Hazard

Ekspert -

WojTAS7
 Wysłana - 6 luty 2013 16:53       [zgłoszenie naruszenia]

Aaaa, bo w Twoim poście się filmik nie otworzyl, tylko pozostał jako link. A ja tam nie zaglądałem

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Raport dotyczący ustawiania meczów

Warto przeczytać: # Mundialowy Typer # | Polski pastuch na mundialu | Korona Kielce | Roy Jones Junior | Freddy Adu | POLSKA - Kolumbia | Wyniki wszystkich sparingów przed MŚ | goooooooooooooooooool | Kto powinien być nr. 1 na mś ??? | 3000 z przeszkodami (Ostrawa) | Co ja widzę, widzę WIDZEW w I lidze | ukradli buty? | POLSKA - Chorwacja [Ostatni sprawdzian] | Joga Bonito | Kolejny żużlowiec popełnił samobójstwo. | Co ja widzę? ŁKS w I lidze | cirno perfect math class | peugeot 406 coupe | lewic | lewica | gra analna | dysk przenośny | legnica kszysztow oleszczyk | new balance | aktorki | ford mustang | jebewdenko | gdynia | CHŁOPAK ROBI LODA | presecutr | biseksualizm | trampekfromnightmare | trampek | fromnightmare | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.