FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1620 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Refundacja pigułek ...2 
[powiadom znajomego]    
Opcja Wyniki Głosuj
jestem za 
jestem przeciw 
nie mam zdania 
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
Autor "Refundacja pigułek ...2"   

Raptor10
 Wysłana - 12 wrzesień 2005 11:49    | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

prosze tego nie usuwac wiem że zadałem podobne pytanie w dziale sex ale chcem poznać opinie ludzi z tego działu gdyz w dziale sex jest wikeszosc zwolenników niz przeciwnikow i chcem zobaczyc czy tutaj sytuacja bedzie podobna no a pozatym jest tu wiecej ludzi obezanych w polityce wiec rozmowa może sie potoczyc w zupelnie innym kierunku .

No więc czy jesteście za legalizacją pigułek antykoncepcyjnych ja jestem na tak

Gdyż chyba lepiej płacić 20 , 30 zł na refundowanie pigółek niż 300 zł na zasiłek dla samotnej matki. A wy co sądzicie ??

_SFD JUJITSU TEAM_

Ronowicz
 Wysłana - 12 wrzesień 2005 14:48      [zgłoszenie naruszenia]

A od kiedy one sa nielegalne ?

...Szara Eminencja...

Raptor10
 Wysłana - 12 wrzesień 2005 15:13      [zgłoszenie naruszenia]

sory Ronowicz chodziło mi jak w temacie "REFUNDOWAĆ" pomyłka ...no wiec ponawiam pytanie " Czy jestescie za refundowaniem pigułek antykoncepcyjnych ??

_SFD JUJITSU TEAM_

Ronowicz
 Wysłana - 12 wrzesień 2005 15:20      [zgłoszenie naruszenia]

Zaloz nowy temat, a ten do piachu pojdzie,bo zaraz bedzie sie 10 osob o to samo pytac.

...Szara Eminencja...

Rumian
 Wysłana - 12 wrzesień 2005 15:21      [zgłoszenie naruszenia]

Przeciw! Leków wogule nie powinno się refundować, ale żyjąc w biednym socjalistycznym kraju niestety trzeba. Mimo to uważam ( abstrachując już od tego że jestem katolikiem) iż Polska ma na tyle niski przyrost naturalny że państwo nie powinno finansować dalszego jego zmniejszania.

"Serce mędrca zwraca się ku prawej stronie, głupca zaś ku lewej"- Księga Koheleta

Raptor10
 Wysłana - 12 wrzesień 2005 18:17      [zgłoszenie naruszenia]

"Przeciw! Leków wogule nie powinno się refundować "

no co ty chyba zartujesz powiedz to emerytom rencistom i chorym na choroby przewlekłe ktorzy czesto przez lata a czasem wiekszosc zycia musza brać leki , ktore niejednokrotnie bez refundacji siegaja cen 90 zł, ale w tym temacie chodzi głównie o pigułki antykoncepcyjne ...

ps. jak mod usunie to sie nie obraze i napisze nowy ale wydaje mi sie ze to nie bedzie konieczne .

_SFD JUJITSU TEAM_

_VEGITA_
 Wysłana - 12 wrzesień 2005 18:58      [zgłoszenie naruszenia]

Przeciw. To nie jest lek. Poza tym sa kondomy i tabletki ''po'' oraz globulki, jest tez kalendarz. Prezerwatywy tez mialyby byc refundowane? Przelicz sobie ile mozna wydawac na gumki... nie sa wcale tanie

Zmieniony przez - _VEGITA_ w dniu 2005-09-12 19:00:37

Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna(...)

Rumian
 Wysłana - 12 wrzesień 2005 19:26      [zgłoszenie naruszenia]

"no co ty chyba zartujesz powiedz to emerytom rencistom i chorym na choroby przewlekłe ktorzy czesto przez lata a czasem wiekszosc zycia musza brać leki , ktore niejednokrotnie bez refundacji siegaja cen 90 zł, ale w tym temacie chodzi głównie o pigułki antykoncepcyjne ... "

A niby z jakiej racji państwo ma bulić kase na swoich obywateli, czy to jego wina że są chorzy??? Jeśli stracili reke na wojnie to tak oczywiście.
Czemu ja mam płacić na staruszki, niech każdy płaci za siebie.

To jest spojrzenie teoretyczne i jak już mówiłem w dzisiejszych warunkach nie do wykonania, ale w przyszłosci zniosłbym refundacje, "bezpłatne" leczenie i inne bzdury.

"Serce mędrca zwraca się ku prawej stronie, głupca zaś ku lewej"- Księga Koheleta

Helevorn
 Wysłana - 12 wrzesień 2005 19:51      [zgłoszenie naruszenia]

Ja jestem przeciwko refundacji pigulek antykoncepcyjnych (tak samo jak i innych lekow...).

no co ty chyba zartujesz powiedz to emerytom rencistom i chorym na choroby przewlekłe ktorzy czesto przez lata a czasem wiekszosc zycia musza brać leki , ktore niejednokrotnie bez refundacji siegaja cen 90 zł, ale w tym temacie chodzi głównie o pigułki antykoncepcyjne ...

Gdy nie refundacja wybranych lekow generalnie lekarstwa by kosztowaly mniej...

Były moderator Polityki i Seksu

lami1
 Wysłana - 12 wrzesień 2005 20:22      [zgłoszenie naruszenia]

Ja jestem przeciw to ze nie jest to lek to jedno. Jezeli kogos nie stac na pigulki prezerwatywy, czy inne sposoby antykoncepcji to niech ce refleks potrenuje.
Gdyż chyba lepiej płacić 20 , 30 zł na refundowanie pigółek niż 300 zł na zasiłek dla samotnej matki.
To to to nie jest rozsadny argumet z tej refundacji skozysta o wiele wiecej mlodych kobiet ktore i tak kupily by pigulki lub zabezpieczyly sie w inny sposob. Taki przelicznik wcale nie musi wyjsc na plus

Gdy nie refundacja wybranych lekow generalnie lekarstwa by kosztowaly mniej...
Helevorn ekonomia to nie jest moja najsilniejsza strona wiec czy moglbys mi to jakos bardziej przyblizyc dlaczego tak by bylo
A niby z jakiej racji państwo ma bulić kase na swoich obywateli, czy to jego wina że są chorzy??? Jeśli stracili reke na wojnie to tak oczywiście.
"Czemu ja mam płacić na staruszki, niech każdy płaci za siebie" Wiekszosc staruszek placila przec wiekszosc swojego zycia skladki ZUS na swoje zabezpiecznia przyszlosci jak widac reformy polskiej sluzby zdrowia zamiast polepszyc tylko pogorszyly sprawe. Pozatym wiedze ze jestes pewien tego ze jak bedziesz mial 70-80 lat to bedziesz bogaty i na wszystko bedzie cie stac.
Pozatym te struszki przez znaczna czesc swojego zycia placily na panstwo i w tym i w tamtym usroju i jakie by ono nie bylo, byly osobami ktore tworzyly twoja ojczyzne. I jak widzisz rencinek i emerytur to jakis gigantycznych one nie dostaja teraz od tego panstwa moze dlatego masz placic na staruszki

Zmieniony przez - lami1 w dniu 2005-09-12 20:24:46

Zmieniony przez - lami1 w dniu 2005-09-12 20:28:25

Helevorn
 Wysłana - 12 wrzesień 2005 20:34      [zgłoszenie naruszenia]

Prosty przyklad:

Lek A i lek B. Przyjmijmy, ze lek B jest bardziej skuteczny w dzialaniu...

Lek A kosztuje normalnie 90 zl, dzieki refundacji placimy za niego 50 zl. Lek B kosztuje 60 zl i nie jest refundowany. Oczywiscie rencista/emeryt wybierze lek A, za ktory zaplaci 50 zl (a te 40 zl dolozy mu panstwo=podatnicy=czyli my...)

Gdyby nie istniala refundacja chyba jest oczywiste, ze firmy by rywalizowaly ze soba cenowo, dzieki czemu leki moglyby byc tansze... A tak czesto firma sprzedajaca gorszy i drozszy lek, dzieki swoim ukladzikom, zarabia wiecej od firm, ktore nie maja odpowiednich "dojsc"...

Wybor, ktory lek lepiej refundowac nie jest zawsze zwiazany z jakoscia leku... (a jaka jest skala tego typu przekretow to pojec miec nie moge... sadze, ze jednak jeden z forumowiczow moglby cos wiecej na ten temat napisac...)

Były moderator Polityki i Seksu

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Refundacja pigułek ...2

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: niejasnośc w zagranicznych przelewach | pilne pytanie o rozlicz. z urzedem skarbowym | Janusz Korwin Mikke | Jazda samochodem | Dziennik | ma ktos konto w ING Bank Slaski? | Co na Ukrainie??? | Czy tylko mnie to w****ia? %-) | Nocna zmiana- znowu w necie | spisany | Pomysł na interes, inwestycje..... | Prawo działki | rok na 3/porada prawna/help | Sprawa a wyjazd... | IRAN to wróg??? | Swoboda osobista a kultura w miejscu publicznym | opowiadania sex kobiety zkoniem | gosling | co po śmierci | reklama coca coli | xanax | kosmonautka | kobiety to | tencza | maxmodels | Shisha tytoń do bibułki | sex w wojsku | beatbox | beat box | monika sewiolo | zespół jelita drażliwego | szkoła po gimnazjum | woźniak | jaką golarkę kupić | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.