FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3567 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Regrasing - czy ktoś miałby ochote opisać swoje przeżycia poprzednich  
wcieleń? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Regrasing - czy ktoś miałby ochote opisać swoje przeżycia poprzednich wcieleń?"   

nammkha
 Wysłana - 27 maj 2008 00:18        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Hej! jestem tu pierwszy raz, jestem studentka religioznawstwa w krakowie i wlasnie pisze prace o regresingu. Czy ktoś z was chcialby sie ze mna podzielić swoimi przezyciami dotyczacymi cofania sie do poprzednich wcielen? Potrzebuje opisów kim byliście, odczuc, tego czego sie dowiedzieliscie i co wam to dało. Byłabym bardzo wdzięczna. Możecie odpowiadac postami albo napisac mi prywatnie na maila : niy@tlen.pl . Nie wykorzytam tego do zadnych inych celow tylko do pracy. Dzieki z góry.

tragedia
 Wysłana - 27 maj 2008 00:21      [zgłoszenie naruszenia]

a w zamian????

GOKACY ! tylko taki troche inny %-) death !!!!!!

Powoli mijaj kalisz !

Kumulus
 Wysłana - 27 maj 2008 00:26      [zgłoszenie naruszenia]

buzi.

FUCK YEA.

tragedia
 Wysłana - 27 maj 2008 00:28      [zgłoszenie naruszenia]

wole dupci

GOKACY ! tylko taki troche inny %-) death !!!!!!

Powoli mijaj kalisz !

Fluff.y
 Wysłana - 27 maj 2008 00:33      [zgłoszenie naruszenia]

Co to jest Regrasing?
Jakiś nowy sposób koszenia trawy? ;)

Zmieniony przez - Fluff.y w dniu 2008-05-27 00:34:17

'Hen, tam wysoko już jest z niebem jesiennym góra Fuji'

Znawca -

INSOMNIA
 Wysłana - 27 maj 2008 00:59      [zgłoszenie naruszenia]

Bierne palenie marichuany.

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 27 maj 2008 08:11      [zgłoszenie naruszenia]

Witam!
Piszesz prace o regresingu? O, nieźle! :) Jaką - lic, mgr, dr? Kraków ma niezłe te uczelnie widzę, na wyższym poziomie od reszty, to jest coś. Bo to u Was próbował pisać pracę doktorską o regresingu już Jerzy Korzewski (a więc z nim możesz nawiązać kontakt) tyle że promotorzy ułożyli to tak że wyszła praca o treningu regulacji emocji (powstała więc jego autorska metoda w oparciu o wiele różnych technik). On jest psychologiem klinicznym i regreserem. To też u Was na Jagiellońskim prace o rebirthingu pisała Alicja Heyda.

Skąd pomysł na pisanie o regresingu? Korzystałaś może sama z metody?

Na priv (meil) moge odpowiedzieć na pytania o metode w moim odczuciu, ale wyłącznie po ujawnieniu danych osobowych autora pracy i promotora (jak sam prowadziłem badania do swojej pracy to zawsze z pełną jawnością i przedstawieniem danych:)

Namaste!

Ekspert -

nammkha
 Wysłana - 27 maj 2008 11:56      [zgłoszenie naruszenia]

to nie jest tak duża praca, tylko praca na zaliczenie kursu, dr Tomasza Sikory o reinkarnacji ogólnie. Ja z regresingu nie korzystałam ale spotkałam kilka osób ktore się tym zajmują, jako terapeuci i kilka osób ktore próbowały. Sama kiedyś planowałam ale wtedy to chyba nie był dobry moment. Regresing jest jednak ciekawy dla mnie toteż zdecydowałam się o tym pisać. Dzieki za odpowiedź.mamy miłe panie w sekretariacie:) Nie wiem co jeszcze mogłabym zrobić żeby być wiarygodna. Tak nasz instytut jest bardzo powaznym i fajnym miejscem, w ktorym z pewnością znalazłoby się wiecej ludzi, ktorzy o regresingu mają jakies pojęcie. Pozdrawiam :)

Zmieniony przez - Banan w dniu 2010-11-28 22:05:54

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 30 maj 2008 08:41      [zgłoszenie naruszenia]

Czym są te kursy o reinkarnacji u dr Tomasza Sikory? wow, brzmi ciekawie ;) I z jakiej to dziedziny? Psychologii, filozofi, antropologi? Z czego te kursy? :)

Spoko, jak nie jest jakaś większa praca to nie musisz się "uprawoamcniać" podawaniem swych danych

Swoich wspomnień nie będe opisywał, nawet o nich nie opowiadam bo po co? Ale wrażenia z pierwszej sesji opisałem kiedyś na niemieckojęzycznej stronce , widzę że ostatnio została przetłumaczona na polski: [regresing.info/wspomnienia_z_sesji.html#dawid] (wspomnienia D, czyli Dawida to moje :D ). Więcej fajnych opisów było w jakiejś książce Leszka (twórcy metody - spytaj go najlepiej w której bo ja nie pamiętam :) Na stronie cudownyportal.pl poszperaj w wyszukiwarce, tam poznajdujesz ciekawe rzeczy, pewnie też chętne osoby by coś opisać.

Namaste!

Ekspert -

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 30 maj 2008 09:00      [zgłoszenie naruszenia]

Zanim się zacznie czytać wspomnienia, należy być zapoznanym z naukową klasyfikacją Stanislava Groffa; tak o tym pisze w jednym z tekstów Jakub Kamiński:

"Stanislav Grof, czeski psychiatra i psychoterapeuta, jeden z twórców psychologii transpersonalnej, w swoich badaniach nad wpływem psychodelików na świadomość ludzką (i możliwością ich wykorzystania w psychoterapii) wyodrębnił dwa jej rodzaje. Pierwszym z nich jest świadomość hylotropiczna, czyli zwyczajny, codzienny stan doświadczania rzeczywistości. Drugim jest świadomość holotropiczna, która związana jest z doświadczeniami transpersonalnymi, definiowanymi przez Grofa jako: "rozwinięcie lub rozszerzenie świadomości poza zwykłe granice ciała i ego oraz poza ograniczenia czasu i przestrzeni." [1]

Doświadczenia transpersonalne mogą zostać osiągnięte poprzez zażycie środków psychodelicznych (LSD, meskalina, DMT), ale również w stanie medytacji, w stanach mistycznych itp.

Normalną rzeczywistość, jako doświadczaną na co dzień, łatwo opanować. Bez większego trudu każdy człowiek może w niej uczestniczyć. Jednak świadomość holotropiczna, jako coś wykraczającego poza człowieka (stąd mówimy o doświadczeniach transpersonalnych, trans - poza, persona - osoba) wymaga odpowiednich map. Z pomocą przyjść może tradycja mistyczna wszystkich kultur, która zawiera (czasem na głębszym poziomie) podobną wizję złożonej i zhierarchizowanej rzeczywistości (zarówno zjawisk świata zewnętrznego, jak i wewnętrznego - który nas tu szczególnie interesuje).

Grof podzielił doświadczenia transpersonalne na trzy główne kategorie [2]:

- rozszerzenie doświadczenia w obrębie "rzeczywistości obiektywnej" i czasoprzestrzeni;
- rozszerzenie doświadczenia poza granice "rzeczywistości obiektywnej" i czasoprzestrzeni;
- transpersonalne doświadczenia natury psychoidalnej.

Do pierwszej kategorii zjawisk należą te, w których dochodzi do przekroczenia granic przestrzennych (np. identyfikacja ze zwierzętami, roślinami, innymi ludźmi itp.) i czasu linearnego (doświadczenia embrionalne i płodowe, z poprzednich wcieleń itp.). Dodatkowo ta kategoria zawiera w sobie doświadczenia introwersji fizycznej i stany zawężenia świadomości (np. do poziomu komórkowego). Wszystko to odbywa się, pamiętajmy, w "rzeczywistości obiektywnej".

W drugiej grupie znajdują się m.in. spotkania z duchami zwierząt, duchowymi przewodnikami, istotami nadludzkimi.

Grupa trzecia zawiera w sobie takie doświadczenia jak: ponadprzeciętne wyczyny fizyczne, fizyczny mediumizm, magię ceremonialną etc."

Namaste!

Ekspert -

nammkha
 Wysłana - 30 maj 2008 15:00      [zgłoszenie naruszenia]

dzieki:) o grofie wiem dość sporo, bo na religioznawstwie to temat numer jeden. Dr Sikora to wielki mózg:) i prowadzi świetne kursy, w obrębie religioznawstwa, obecnie o reinkarnacji. jeśli chodzi o regresing to próbowałam się rozeznać co do tematu. wiem ze twórcą rebirthingu jest Orr, ale nic nie wiadomo mi o regresingu. Mówisz, ze to metoda stworzona przez Leszka Żądło, widać, bo za kazdym razem przy słowie regresing wyświetla sie "erka", ale nie jest prawdą, ze jego szkoła ma na regresing w polsce monopol... Kiedyś spotkałam się z kobietą, która nauczyła sie tej metody od kogoś z zagranicy. Mnie jako powiedzmy obiektywnego badacza, interesuje historia tego zagadnienia w sensie ogólnoświatowym a nie tylko polskim. Niestety nie udało mi się do tej pory dotrzeć do żadnej pozycji naukowej na ten temat. Ale mam namiary na te prace, które mi wskazałeś:) dzięki za linki i pozdrawiam.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Regrasing - czy ktoś miałby ochote opisać swoje przeżycia poprzednich wcieleń?

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Zadanko | Jak rozmawiać ze świadkami jehowych? | kolejny głupi temat | Talizmany | ...brak mi słów.... | Historyjki religijne | Czym jest nadzieja i wiara? | Poważny problem z dziewczyną... | Książki - jak nabrać dystansu do życia... | Tatuaż - Talizman - Grzech ? | Moje sny... | Czy można wierzyć jednocześnie w Boga i Ufo? | Do romantyków | uroda | Czy to może mi pomóc w mojej "chorobie" ??? | Historia alpinisty | _en_ | bia ko | Pan-Śmierć | Pan | Baron | Smierc | Pan Śmierć | Evan | 'Edyta Gorniak' | Kayah | Edyta Gorniak | pomysły na firmę | untergang | vincent | wielka encyklopedia chamów | verdin | praca bez wykształcenia | Porter?wka | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.