FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 5017 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Regres intelektualny na przykładzie Nergala 
[powiadom znajomego]    
Autor "Regres intelektualny na przykładzie Nergala"   

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 12 sierpień 2010 15:00        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Od jakiegoś czasu głośno jest o chorobie lidera wymiernie najlepszego polskiego zespołu Behemoth, Adama Nergala Darskiego.

Jakiś czas temu napisał oświadczenie:
"Nie chcę was zanudzać szczegółami, ale nie mogę dłużej ukrywać faktu, ze jestem poważnie chory i czeka mnie wieloetapowe leczenie, które może potrwać nawet do kilku miesięcy. (...) Wiem, ze nie są to dla Was najlepsze newsy ale zdrowie jest najważniejsze. Czeka mnie niełatwy okres i dużo pracy ale stal hartuje się w ogniu, czyż nie? Znacie mnie na tyle, że wiecie, ze wyjdę z tego silniejszy niż kiedykolwiek. (...) W tej chwili czuje się dobrze, moja głowa jest sfokusowana na walkę z chorobą, wszystko jest pod kontrolą fachowego personelu. Mam przy sobie najwspanialszą i kochającą kobietę, rodzinę, zespół, menagerow i ludzi z firm wydawniczych, którzy robią wszystko żeby mnie wspierać. Nie proszę o więcej jak tylko o odrobine cierpliwości. Chciałbym dodać, iż fakt, ze w najbliższym czasie nie będziemy koncertować nie oznacza ze przechodzimy w stan hibernacji. (...) To by było na tyle będziemy na bieżąco informować was o tym co się dzieje w naszym obozie. Rogi w górę!"
[www.behemoth.pl]

Oczywiście poza normalnymi, dobrymi ludźmi, poruszone tym faktem zostały środowiska katolickie. Nergal znany jest wśród nich z tego, że nie boi się mówić głośno o swoich religijnych antypatiach, co bardzo im się nie podoba. Ale temat ten poruszałem innym razem.

Teraz chodzi o coś innego. Zbawiciele świata widzą w chorobie biednego człowieka kolejny powód do wyładowania swoich frustracji.

O życzeniu zdrowia:
A czemu ? Być może choroba to dla niego szansa, tak jak dla każdego z nas by przemyśleć co naprawdę w życiu jest ważne ? Coś o czym normalnie w biegu życiu nie myślimy?[/]
I inny:
Ja nie życzę mu powrotu do zdrowia. Życzę mu nawrócenia i zbawienia. Cóż mu po zdrowiu, skoro zatraci swoją duszę?
Ale u Boga wszystko jest możliwe. Jest taki błogosławiony Bartolo Longo. On był spirytystą i kapłanem szatana we Włoszech w XIX wieku i nawrócił się tak mocno ( poprzez różaniec ) że został błogosławionym.

[forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=9&t=25849]

Inne katolickie media, nie tylko anonimowe fora dyskusyjne, również podłapują temat:
Czy jest nadzieja dla Nergala?(...)Jest, i to bardzo duża. Co więcej, nie tylko dla poprawy jego zdrowia fizycznego, ale także jego duchowości. - Gdy przebywałem w szpitalu, moi bracia pocieszali mnie, że Pan Bóg nigdy nie życzy niczego złego grzesznikowi - mówi portalowi Fronda.pl Robert "Litza" Friedrich. (...) Gdyby nie moja choroba, nigdy nie wstąpiłbym na Drogę Neokatechumenalną - dodaje artysta.

(...)Także Dave Mustaine, lider zaliczanego do "Wielkiej Czwórki" thrash metalu grupy Megadeth, w 2002 roku wrócił do Chrystusa po tym, jak wypadek spowodował, że nie mógł nawet zacisnąć dłoni w pięść - nie mówiąc już o grze na gitarze. Zastanowienie przyszło, gdy wchodził na pewną górę. - Na szczycie stał krzyż. Patrzyłem na ten krzyż i powiedziałem kilka prostych słów: Co mam do stracenia? I wtedy całe moje życie się zmieniło - mówił dziennikarzom o swojej przemianie.
(...)

Alice Cooper to z kolei człowiek, który kilkanaście lat wcześniej pomógł Mustaine'owi i muzykom Megadeth wyjść z alkoholowego nałogu. Sam powrócił do Chrystusa, gdy walczył z uzależnieniem i dziś twierdzi, że jego powołaniem jest mówienie, że Szatan nie jest mitem. (...)

W przypadku Litzy, Mustaine'a i Coopera, choroba spowodowała zwrócenie się w kierunku poważnych kwestii duchowych. Choć ciężko porównywać "niegrzecznych" metalowców do nieprzejednanego wroga Boga i Kościoła, jakim jest Nergal, to być może jego poważna choroba będzie początkiem jego nawrócenia. - Czeka mnie niełatwy okres i dużo pracy ale stal hartuje się w ogniu, czyż nie? Znacie mnie na tyle, że wiecie, ze wyjdę z tego silniejszy niż kiedykolwiek - mówi wokalista i gitarzysta Behemotha. Silniejszy Bogiem?

- Życzę chłopakowi wszystkiego dobrego - mówi portalowi Fronda.pl Litza po tym, jak dowiedział się o chorobie Nergala. W jego trudnej sytuacji pomóc mu może także modlitwa tych, których uważa za żywcem wyciągniętych z "mrocznego, zabobonnego" średniowiecza.

[fronda.pl/news/czytaj/nadzieja_dla_nergala]

Sam zainteresowany całą sprawę komentuje na swojej stronie w ten sposób:

"Nigdy bym nie przypuszczał, ze moja choroba może się stać dla pewnych osób pretekstem do prowadzenia swojej własnej krucjaty. Głosy o tym, że moja obecna sytuacja może mnie rzekomo zbliżyć do Boga, sprawić, że odrzucę swoje ideały i ugnę kark przed jedynym słusznym w tym kraju światopoglądem, nie tylko zaskoczyły mnie, ale i przeraziły. To typowy przykład cynicznego wykorzystywania cudzego nieszczęścia dla zbijania dodatkowego kapitału dla swoich własnych poglądów. Zachorował, na pewno nawróci się, odkryje, ze religia chrześcijańska, z którą tak zajadle walczy, stanie się mu bliska Stop! Dlaczego choroba miałaby w jakikolwiek sposób zmienić moją optykę? Owszem, to dla mnie trudny czas i trudno mi uniknąć myśli o tym, co ostateczne, ale pomysł, że pod wpływem cierpienia zmienię moje poglądy, priorytety i wartości brzmi tak, jakby ktoś uznał, że nie moje ciało, a moja głowa była zaatakowana przez chorobę. Sugestie jakobym miał lub mógł się nawrócić są wiec zwyczajnie śmieszne...bo niby ku czemu? Ostatecznie znam dość dobrze - i to nie tylko w literackim wydaniu - chrześcijańską mitologię i nie znajduję tam nic dobrego, kreatywnego czy pięknego. Czytałem lepsze książki niż Biblia, czytałem tez mądrzejsze. Wojna, krew, szantaż, gwałty, kazirodztwo, pedofilia, zoofilia, kolaboracja, zdrada... zło wyziera z każdej strony. Ktoś przyjdzie i powie, że nie rozumiem przesłania Biblii, a ja mu odpowiem, ze to on nie rozumie, iż chrześcijaństwo to nic innego, jak zardzewiała i archaiczna budowla, która lada moment zwyczajnie się zawali, a trwa wciąż tylko dlatego, ze istnieją naiwni, którzy, niczym owce, ślepo podążają za głosem swoich pasterzy. Bez pytań, bez zastanowienia, z mojej perspektywy nie do żadnej ziemi obiecanej, a na intelektualną rzeź. Dlatego też tym wszystkim, którzy w mojej chorobie wietrzą szanse dla złamania moich wartości, a więc i mnie samego, odpowiadam po raz pierwszy i ostatni i wyjątkowo krótko: po moim trupie!"
[www.behemoth.pl]

Teraz po tym wszystkim kolejny już raz zastanawiam się nad pytaniem, czy regres intelektualny jest możliwy?

Człowiek się rodzi ateistą. Pustą, niezapisaną kartką. Poza podstawowymi instynktami typu 'nie jedz własnych odchodów albo tego co strasznie śmierdzi' nie wie o świecie praktycznie nic. Ma jednak do przyswojenia ogromne zasoby informacji w strasznie krótkim czasie. Tym samym skonstruowany jest tak, że nie kwestionuje tego, czego się go uczy w początkowym stadium rozwoju. Jest całkowicie ufny wychowawcom, inaczej by nie przeżył. Wtedy właśnie uczy się gówniarza mitów i wierzenia w to, że te mity są prawdziwe. Zarówno mity o bogu jak i o Świętym Mikołaju. Wierzy we wszystko. Po jakimś czasie tłumaczy mu się, że Mikołaj to jaja, ale o tym, że Bóg to jaja musi się już dowiadywać sam. Wielu w okresie parunastu lat, w okresie buntu przeciwko całemu światu, odrzuca religie, głównie na podstawie przemyśleń, nonkonformistycznej postawy. Jest to świadomy wniosek.

Podaje się często przykłady nawróconych hewimetalowców, tak jak tych na Frondzie. Z tym, że nie wspomina się, że żaden z nich tak naprawdę nie był ateistą a zwykłym wierzącym łobuzem. Umocnienie wiary i odwrócenie jej biegunów w wypadku mało bystrych ludzi nie wydaje mi się niczym niezwykłym.

Nawrócenie nie jest niczym innym jak umocnieniem się w wierze. Naiwnym jest myśleć, że dorosły facet, świadomy ateista, odrzuci logikę i wróci do tego w co wierzył jako ośmiolatek.

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Tadeknorek
 Wysłana - 12 sierpień 2010 16:33      [zgłoszenie naruszenia]

Moim zdaniem Nergal po wyjściu ze szpitala, powinien obwieścić, że do jego uleczenia przyczyniło się nawrócenie. A potem powiedzieć: ŻARTOWAŁEM!

Z tym, że człowiek nie rodzi się niezapisaną kartką. Ma w geny wpisane przeróżne predyspozycje. Jedną z nich jest najczęściej intencjonalizm. Odżegnać się od niego ideologicznie nie jest łatwo, ale można. Ale jest on widoczny. Ile razy krzyczymy na komputer, gdy coś w nim szwankuje? Mówimy do samochodu: ZAPAL!

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

Pitrekkk
Laska
 Wysłana - 12 sierpień 2010 17:26      [zgłoszenie naruszenia]

wpisy pod:

zatwardziały ateisto będziesz się smażył w
piekle!!!!

tym bardziej ze piekło to nic innego jak stan oddalenia od boga
a skoro w niego nie wierzy, to jakie piekło

Nie tak dawno Nergal wykpił i podarł Biblię,
Świętą Księgę Chrześcijan nie długo trzeba było
czekac na odpowiedź. Pan Bóg nie da się bezkarnie
obrażac, jeśli ktoś myśli ze może kpić z Pana Boga
to jest głupcem. Negal jest tego przykładem.
Dlatego należy się modli za tego człowieka aby
zdążył się nawróci przed spotkaniem ze Stwórcą.

kolejny dobry wpis
jakby choroby były jakaś abstrakcja
rozumiał bym jakby byl pierwsza osoba na tym globie, ktora faktycznie zachorowała, wtedy mozna by przypuszczać, ze to gniew boży, a tak

i chyba bez fachowej pomocy sie nie obedzie. Gosc
pluje na chrzescijanstwo, czyli kulture i
cywilizacje, ktora go wychowala i wyksztalcila,
dala mu podstawy czlowieczenstwa. Facet po dwoch
tysiacach lat odkrywa, ze wlasnie chrzescijanstwo
nie jest piekne, tworcze itd. Zalosny pan Adam.
Szkoda mi go.

a ten wpis to juz w ogole, nawet nie chce mi sie komentować

jest tez wiele innych gdzie najchetnie zepchenli by go bezposerdnio w czeluścią piekielne, aby sie smazyl w ogniu piekielnym itd...
skad tyle w ludziach nienawisci, chyba na bogu starotestamentowym się wzorują.

ja tam religii nie ośmieszam(no moze czasem %)), nic nie dre, bo szczerze nic mi do tego, w co sobie kto tam wierzy.
tyle ze nawet bez boga moj kregosłup moralny jest o "niebo" twardszy od dużej czesci katolikow, którzy najchętniej by mnie pozbawili zycia tylko za moje poglądy

Zmieniony przez - Pitrekkk w dniu 2010-08-12 17:29:44

.

worldwar
 Wysłana - 12 sierpień 2010 17:32      [zgłoszenie naruszenia]

Jak rozumiem. Nergal ma raka ?

I <3 D&B & green tea.
--------------------

Oski_m
 Wysłana - 12 sierpień 2010 17:33      [zgłoszenie naruszenia]

Mi się wydaje ze te komentarze to są tak samo prawdziwe jak te z GT. Ludzie robią sobie żarty z katolików wypisując te komentarze.

Do ut des.
GT na zawsze w sercu mym.

Pitrekkk
Laska
 Wysłana - 12 sierpień 2010 17:36      [zgłoszenie naruszenia]

popatrz co sie dzieje pod krzyzem, wiec nie mysl, ze oszolomów w tym kraju nie brakuje...
maja równiez oni dostęp do neta, wiec ktos te bzdury pisze.

dobre jest to ze jak katolik zachoruje, to jest to próba wiary
jak ateista, to gniew bozy

jak to zawsze zgrabnie jest wytłumaczone ..

.

Kukułek
 Wysłana - 12 sierpień 2010 17:47      [zgłoszenie naruszenia]

Ładnie i zgrabnie się Nergal streścił. Nadaje się pod względem retorycznym na spokesmena polskiego ateizmu chyba lepiej niż ktokolwiek inny.

Znawca -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 12 sierpień 2010 17:49      [zgłoszenie naruszenia]

Też jestem zdania, że kościół to fabryka nienawiści.

Wszystkie sztuczne ideały ważniejsze od życia, szczęścia, bliskich.

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Cheetos5
 Wysłana - 12 sierpień 2010 18:21      [zgłoszenie naruszenia]

dobrze mówi polać mu

i tak na marginesie to na co właściwie jest chory?

z zasady nie pije na trzezwo,
z reguły nie sypiam bezsennie...

Znawca -

Kukułek
 Wysłana - 12 sierpień 2010 18:22      [zgłoszenie naruszenia]

Na białaczkę zdaje się.

Znawca -

Cheetos5
 Wysłana - 12 sierpień 2010 18:39      [zgłoszenie naruszenia]

to krucho może być.

z zasady nie pije na trzezwo,
z reguły nie sypiam bezsennie...

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 7 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Regres intelektualny na przykładzie Nergala

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Warto przeczytać: Komunizm jako religia | Gdzie jest krzyż! Gdzie jest krzyż! %-) | Lista sekt w Polsce- prośba | Czy możliwe jest stworzenie sztucznej inteligencji | Sen o końcu świata | Czy po śmierci bliskiego powinnismy plakac? | samooakceptacja | Oto moja teza: | Jesteś pępkiem świata? Wszystko kręci się wokół Ciebie? | Gorące Białogłowy czyli rzecz o paleniu Czarownic.. | Główne zarzuty wobec islamu | Jak podwyższyć poczucie własnej wartości ? | "Głupi znajomi" | Stoicki spokój - na wzor Clinta Eastwooda | "Nie ma pieniędzy":D | Negatywne emocje-czy są niezbędne | skaza | sponsorkipl | sponsorki | insomnia cd | hitch | super | odkurzacz | hot dog | gingula | exstaza | szoowar | wiagra | wesolych swiat | wesołych świąt | opowiadania z moralem | palmel | barberry kalosze | folia głowica | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.