FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 41096 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Reklamacja obuwia-odwolanie od decyzji... 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Reklamacja obuwia-odwolanie od decyzji..."   

phantoomm
Fanta
 Wysłana - 27 wrzesień 2007 18:20        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Pare miesiecy temu kupilem sobie buty... jednak jakis czas temu zaczela sie przedzierac skora po bokach oby butow... no to ogien do sklepu... wszystko okej przyjeli reklamacje, a dzis dzwonia ze niestety ale gwarancja nie zostala uznana no to sie w****ilem i postanowilem odwiedziec wspanialy sklep, pokazali mi opinie jakiegos kretyna ze buty byly zle uzytkowane nie wiazane, nie konserwowane i wogole jakies totalne bzdury, oczywiscie obuwia nie odebralem. Podobno moge napisac odwolanie od decyzji, wie ktos jak cos takiego ma wygladac i czy jest sens to robic? W jaki sposob moge odzyskac kase za te buty lub zmusic tych pajacow do naprawy/wymiany?
Buty w sumie nie kosztowaly milionow ale buty za 250 na niecale pol roku to troche przesadza...

"no tak niestety jest, ze 3 lata ciężkiego zapierdalania, ale wiesz koninktura to sie zapieprzalo po 22h
"Boże chroń mnie przed przyjaciółmi bo przed wrogami sam się uchronię"
MKD- macie dla odmiany ladna sztunie
Piolek- juz wole tych chłopaków

skafi
 Wysłana - 27 wrzesień 2007 18:56      [zgłoszenie naruszenia]

Powiem ci kolego, że z teoretycznego punktu widzenia odwoływać się można zawsze, bynajmniej tak mnie uczono. Jak wygląda takie odwołanie sie pytasz. Otóż na pewno takie pismo musi być odpowiednio zatytułowane, w tym przypadku słowem "odwołanie", wiadomo też musi być do kogo ma być adresowane(taka informacja powinna być zamieszczona w decyzji). Sama treść ma mówić, że się dowołujesz od danej decyzji(możesz podać jej nr), czyli prostymi słowami nie zgadzasz się z tym co ci napisali w piśmie. Musisz pamiętać, że masz określony czas by takie odwołanie złożyć(do 14 dni bodajże). No chyba mniej więcej wyjaśniłem, reszta należy do ciebie Powodzenia.

[http://www.insomnia.pl/temat167510-strona1/] skafi
[http://www.sfd.pl/temat191848/] Ride by skafi
TOTUS TUUS
[*][*][*]

phantoomm
Fanta
 Wysłana - 27 wrzesień 2007 20:51      [zgłoszenie naruszenia]

Dzieki, dlugie musi byc takie odwolanie? bo opinia pajaca byla na 1,5 strony

"no tak niestety jest, ze 3 lata ciężkiego zapierdalania, ale wiesz koninktura to sie zapieprzalo po 22h

skafi
 Wysłana - 27 wrzesień 2007 20:54      [zgłoszenie naruszenia]

Nie koniecznie, ważne abyś zamieścił wszelkie sprzeciwy co do decyzji( 1 strona A4 wystarczy)

Zmieniony przez - skafi w dniu 2007-09-27 20:55:24

[http://www.insomnia.pl/temat167510-strona1/] skafi
[http://www.sfd.pl/temat191848/] Ride by skafi
TOTUS TUUS
[*][*][*]

phantoomm
Fanta
 Wysłana - 27 wrzesień 2007 21:18      [zgłoszenie naruszenia]

cholera bede musial cos wymyslec, oni wogole moga z ludzi tak debili robic i pisac w decyzji ze zle uzytkowalo sie obuwie, nie sznurowalo sie go itd? Przeciez jak ja to przeczytalem to sie ladnie usmialem

Kask
 Wysłana - 1 październik 2007 23:30      [zgłoszenie naruszenia]

W odwolaniu powolaj sie na rzecznika konsumentow i na rzeczoznawce od nich tzw. niezaleznego. Rzeczoznawcy sklepowi zawsze pisza pod katem nie zwracania kasy.
Dobrze tez jak skontaktujesz sie z federacja konsumentow itp oni Ci pomoga.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Znawca -

majola2
 Wysłana - 18 listopad 2007 13:48      [zgłoszenie naruszenia]

Ja tez w sprawie odwołania od decyzji. Absolutnie sie z nia nie zgadzam.Poza tym myslałam ze sklep odsyła reklamacje do producenta który ma rzeczoznawców i wydaje decyzje o uznaniu bądź nie reklamacji.Ma przy tym na względzie dobro marki . Okazuje sie ze to sklep ma swojego rzczoznawcę no a ten oczywiscie działa na jego korzyść. Co przyniosło Twoje odwołanie?

phantoomm
Fanta
 Wysłana - 18 listopad 2007 17:32      [zgłoszenie naruszenia]

nic niestety to nie dalo Napisalem odwolanie od decyzji ale podali jakies argumenty z dupy wziete i nie uznali. Sprzedawczyni polecila mi abym zwrocil sie o pomoc do rzecznika praw kosumenta i zeby decyzje wydal ich rzeczoznawca Nie wiem czy warto jeszcze cos zalatwiac, szczerze mowiac juz nawet mi sie nie chce nic robic ale jednak troche szkoda mi kasy

Rzeczoznawcy sa od tego aby nie uwzgledniac decyzji...

edit: wie ktos ile kosztuje wydanie opinii przez rzeczoznawce?

Zmieniony przez - phantoomm w dniu 2007-11-18 17:34:03

lala22
 Wysłana - 1 luty 2010 21:00      [zgłoszenie naruszenia]

Miałam podobną sytuację, pół roku temu kupiłam buty za 300 zł. Od niedawna podczas chodzenia zaczęły wydawać dziwne dźwięki, strzelały jakby, zaniosłam do sklepu, reklamację przyjęto, po czym dostałam list, że buty muszą być przesłane do rzeczoznawcy bo firma nie widzi wady. Za kilka dni dostałam telefon że reklamacja nie została rozpatrzona, poszłam odebrać buty a z oświadczenia od "rzeczoznawcy" dowidziałam się, że nie umiem korzystać z obuwia, że nie nadaje się ono do użytku codziennego tylko do użytku na hali sportowej itd. Dowiedziałam się również że mogę się odwołać od tej decyzji ale to drogą sądową.

"Rzeczoznawcy" są od tego aby udowodnić ze to klient nie ma racji a oni niezależnie od wady stwierdzą na korzyść firmy, że produkt jest dobry a właściciel źle go użytkował.

baruch
 Wysłana - 1 luty 2010 21:12      [zgłoszenie naruszenia]

j.w.
Oświadczenie sprzedawcy nie jest żadną decyzją ani niczym podobnym, żeby się od tego odwoływać. To po prostu stwierdzenie "pan/-i nie masz racji i pocałuj mnie gdzieś". Teoretycznie można iść z bucikami do sądu wykazując niezgodność towaru z umową (wg ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny), ale nikt o 2 stówy nie będzie się procesował.

Chyba najskuteczniej byłoby działać poprzez organizacje konsumenckie.

brak czasu

Specjalista -

senderos
 Wysłana - 23 kwiecień 2010 10:22      [zgłoszenie naruszenia]

Odświeżę.

W marcu zaczęły mi pękać buty. Gwarancja do lipca 2010, ale nie oddałem do reklamacji, bo po prostu nie miałem pieniędzy na buty w których mógłbym chodzić w czasie jej rozpatrywania.

Kupiłem sobie drugą parę i stare mógłbym oddać, ale nie wiem czy jest sens, bo zrobiła się w nich dziura, widać, że się długo z tym bujałem i pozwalałem im się dalej rozwalać. Mają prawo odmówić mi naprawy butów, bo nie zgłosiłem usterki od razu tylko używając obuwie powiekszałem ją?

Już pomińmy gówniane teksty rzeczoznawcy/kierownika sklepu pt: używane niezgodnie z przeznaczeniem

'od miasta do miasta, po mistrzostwo i basta!'

Lech Poznań

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Reklamacja obuwia-odwolanie od decyzji...

Strony: 1 2

Warto przeczytać: | | wynajmę | śpiewa po hindusku | owłosienie | owłosiony | futro | WONSZ | mail | ohayo | camillo87 | emotikony | sweet69 | atarax | skrzatyzor | słynne domy mody | sekretarka | jiggad | przeciw histaminowe | cezar pies | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.