FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 18475 razy ¬
 
ROZRYWKA | Sport
Remonty / Inwestycje / Budowy 
[powiadom znajomego]    
Autor "Remonty / Inwestycje / Budowy"   
 
Czorny90
 Wysłana - 16 lipiec 2010 11:13      [zgłoszenie naruszenia]

Radni zatrzymają budowę stadionu w Zabrzu?

W Radzie Miasta Zabrze nie brakuje przeciwników budowy stadionu, którego całkowity koszt ma wynieść ponad 300 milionów złotych. - Mam nadzieję, że nikt o zdrowych zmysłach nie zgodzi się, by miasto obciążyć tak wielkimi kwotami - mówi jeden z radnych.
Jesień będzie decydująca dla losów budowy nowego stadionu Górnika. Wtedy ma dojść do głosowania w radzie miejskiej w sprawie finansowania budowy obiektu. Na listopad zaplanowane są także wybory samorządowe, a skład nowych władz może się okazać decydujący przy kontynuowaniu obecnego projektu budowy.

Temperatura dyskusji wokół stadionu rośnie. Podczas lipcowej sesji radni zasypywali pytaniami przedstawicieli architektów oraz spółki Stadion.

Radnych przede wszystkim bulwersują planowane koszty obiektu. - Cały proces inwestycyjny został postawiony do góry nogami. To tak, jakby ktoś z nas kupił najpierw projekt ekskluzywnej willi z basenem, a dopiero potem zaczął się zastanawiać, skąd wziąć pieniądze na jej budowę i czy w ogóle stać go będzie na późniejsze utrzymanie. Każdy rozsądny inwestor, zanim zamówi projekt, musi wiedzieć, ile ma do dyspozycji pieniędzy. Mimo że w planach inwestycyjnych miasta jest zapisane 200 milionów złotych, pani prezydent zamówiła projekt, którego realizacja ma kosztować 330 milionów złotych. W dodatku dopiero teraz urzędnicy zastanawiają się, skąd wziąć na to pieniądze! Mam nadzieję, że nikt o zdrowych zmysłach nie zgodzi się, by miasto obciążyć tak wielkimi kwotami, bo to na wiele lat zahamuje możliwości inwestycyjne Zabrza - mówi radny Borys Budka.

Władze miasta zapowiadają, że obiekt chcą budować etapami i nie ma mowy o wykładaniu od razu 330 milionów. - Na razie koncentrujemy się na pierwszym etapie, który da nam 22 tysiące miejsc pod dachem plus parkingi. To ma kosztować 160 milionów, a w przetargu ta suma może zejść nawet do 120 milionów - uważa Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza.

Kontrowersje wśród radnych wzbudził list intencyjny zawarty kilka lat temu między władzami miasta a firmą Allianz Polska, dla której to porozumienie było warunkiem zakupu akcji Górnika. Radni domagają się, by to porozumienie zostało im przedstawione. - Oczywiście, dostarczymy je. W liście jest zapis, że prezydent miasta podejmie starania zmierzające do wybudowania nowego stadionu. Taka formuła chyba nie może budzić kontrowersji? - pyta wiceprezydent Lewandowski.

W Górniku liczą, że wpływy z kompletu biletów pokrywać będą znaczącą część klubowego budżetu. List intencyjny pieniądze z wejściówek dzieli między dwie strony. - Wynika z niego jasno, że część przychodów z biletów, chyba około 15 procent, trafia do miejskiej spółki Stadion. Ponadto wszystkie wpływy z parkingów i gastronomii również zasilą to konto. Czy się zbilansujemy z utrzymaniem obiektu? To będzie zależał od liczby imprez na stadionie. To nie może być obiekt, na którym odbywać się będą tylko mecze Górnika. Stadion musi też żyć koncertami, pokazami, targami - mówi wiceprezydent Lewandowski.

Podczas posiedzenia RM emocje wywołały również planowane parkingi. Przewidziano ich niespełna 1500 na 31 tysięcy miejsc na stadionie. - Wychodzi średnio 22 osoby na jeden samochód, a powinno być około czterech - zdziwił się radny Łukasz Urbańczyk.

Sporom w radzie miasta przyglądają się z niepokojem przedstawiciele klubu i właściciela Górnika. - W liście intencyjnym mamy zapisaną obietnicę ze strony miasta. Oczekujemy, że zostanie ona spełniona - mówi Łukasz Mazur, prezes Górnika. - Wiem, że jeszcze w lipcu ma być gotowy nowy biznesplan stadionu. Zobaczymy, co z tego wyniknie. W całej Polsce powstają nowe albo są modernizowane stadiony, więc tak utytułowany klub jak Górnik też musi grać na nowoczesnym stadionie - mówi prezes Michael Mueller, szef Rady Nadzorczej Górnika i wiceprezes Allianz Polska.

Na 20 lipca zapowiedziane zostało posiedzenie komisji budżetu rady miejskiej, na którym przedstawiciele spółki Stadion znów mają się znaleźć pod ostrzałem radnych. Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik prowadzi rozmowy z kolejnymi radnymi, by przekonać ich do swojej koncepcji. Jesienią okaże się, czy większość zagłosuje za jej pomysłem.

źródło: Gazeta Wyborcza

Budka chamie, strzeliłeś sobie samobója, idź startuj w wyborach na radnego Terespola, wyjazd z Zabrza! To samo Urbański. Mam nadzieję, że ktoś zrobi ładną kampanię anty PO w Zabrzu bo STADION JEST POTRZEBNY NA TERAZ!!!

Ekspert -
 
INSOMNIA
 Wysłana - 16 lipiec 2010 11:35      [zgłoszenie naruszenia]

Kogo obchodzi jakieś Zabrze?
My w Polsce mamy własne problemy

 
Czorny90
 Wysłana - 16 lipiec 2010 11:48      [zgłoszenie naruszenia]

A co to ma do rzeczy?

Ekspert -
 
INSOMNIA
 Wysłana - 16 lipiec 2010 13:24      [zgłoszenie naruszenia]

Bo widzę, ze się plujesz, jakby Gorole najechali Stalinogród(Katowice)

 
Czorny90
 Wysłana - 17 lipiec 2010 12:50      [zgłoszenie naruszenia]

Pluje się, bo widzę, że w radzie miasta (nie w parlamencie) są ludzie, którzy od dawna robią wszystko żeby w Górniku normalności nie było, a jak wiesz zapewne taki klub to w sumie jedyna szansa dla rozwoju tego niemałego przeciez miasta.


PS. Jestem sam gorolem, wśród moich znajomych nie ma 100% hanysa, to juz nie 20-lecie między wojenne gdzie miałeś tu samych Niemców

Ekspert -
 
Czorny90
 Wysłana - 2 wrzesień 2010 20:20      [zgłoszenie naruszenia]

CracoviaEkspert -
 
Kozakov
1947
 Wysłana - 2 wrzesień 2010 20:22      [zgłoszenie naruszenia]

Lechia Gdańsk
_______________________________
 
Wyjazd rzecz święta!

Ave Silesia

 
Czorny90
 Wysłana - 2 wrzesień 2010 20:27      [zgłoszenie naruszenia]

Arka Gdynia


Prośba do jakiegos moda o usunięcie zbędnego spamu, z góry dzieki.

Zmieniony przez - Czorny90 w dniu 2010-09-02 20:29:25

Ekspert -
 
Maciek989
 Wysłana - 2 wrzesień 2010 22:17      [zgłoszenie naruszenia]

czuję, ze baltic arena będzie mnie doprowadzała do orgazmu za każdym razem kiedy zobaczę zdjęcia gotowego obiektu
_______________________________
 
[www.erowpadka.pl]

 
Czorny90
 Wysłana - 4 wrzesień 2010 14:53      [zgłoszenie naruszenia]

Zniszczone sektorówki, flagi na kijach i nagłośnienie - to efekt zalania magazynu, w którym kibice Lecha przechowują swoje oprawy meczowe. Nowy stadion przy ulicy Bułgarskiej miał być chlubą fanów "Kolejorza". Rzeczywistość wygląda jednak nieco inaczej.

"Tu miała być oprawa - znowu się zalała" - transparent o takiej treści kibice Lecha wywiesili w trakcie rewanżowego meczu Ligi Europejskiej z Dnipro Dniepropietrowsk. Przygotowywana przez nich przez wiele dni oprawa została całkowicie zniszczona na skutek zalania magazynu, który udostępniono im na stadionie.

Niestety nie był to pierwszy, ani też ostatni tego typu przypadek. W grudniu woda dostała się do pomieszczenia i dokonała zniszczeń na prawie 100 tys. złotych. Wówczas winę ponosili bezpośrednio pracownicy Hydrobudowy, którzy podczas łączenia dwóch trybun chłodzili maszyny nad magazynem a po zakończeniu pracy ... spuścili wodę do magazynu. Natomiast już po meczu z Dnipro pomieszczenie zostało zalane jeszcze raz!

Co ciekawe, tak naprawdę nikt nie wie skąd cieknie woda, która spływając po ścianach gromadzi się w pomieszczeniu.

- Problem tkwi w tym, że magazyn jest zalewany nawet bez opadów. W środę wizytowaliśmy go wraz z pełnomocnikiem prezydenta Poznania do spraw Euro 2012, Michałem Prymasem. Był z nami także inspektor nadzoru budowlanego stadionu i nawet on nie potrafił podać przyczyny podtopień - mówi Wirtualnej Polsce członek zarządu "Wiary Lecha", Marcin Kawka.

Spółka Euro 2012 nadzorująca budowę stadionu zajmie się sprawą felernego magazynu. Jednak na razie nie ma innego, doraźnego wyjścia z sytuacji, jak znalezienie nowego pomieszczenia do przechowywania opraw. Deklarację pomocy złożył kibicom Michał Prymas.

- Obiecał, że zostanie przygotowany dla nas nowy magazyn. Otrzymaliśmy także zapewnienie o wsparciu finansowym w kwestii zbiórki pieniędzy na nowe flagi - mówi Marcin Kawka.

Próbowaliśmy skontaktować się z Michałem Prymasem by wypytać o szczegóły - w jakim terminie kibice mogą liczyć na nowy magazyn i jaką kwotą zostaną wsparci przy zbiórce pieniędzy na oprawy. Jak nas poinformowano, w czwartek pełnomocnika prezydenta Poznania ds. Euro 2012 już w biurze nie będzie. Natomiast w piątek udaje się na jednodniowy urlop. Pozostaje więc tylko ufać, że złożone kibicom obietnice nie pozostaną bez pokrycia.

Karol Kulpa, Wirtualna Polska

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 9 stron.   poprzednia | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Remonty / Inwestycje / Budowy

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9