FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3808 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Motoryzacja
Renault Williams 
[powiadom znajomego]    
Autor "Renault Williams"   

INS4N3
 Wysłana - 27 sierpień 2008 15:57       

Przeniesiona przez Banan z działu 'Garaż'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Mam na stanie Renault 19 (zwykła wersja - nie Williams). Mój znajomy ma silnik od Renault 5 Williams i mówił mi że może mi go sprezentować.

I tutaj mam pare pytań. Czy silnik z 5 będzie pasować do 19? I jak wymienie silnik to oprócz hamulców (najprawdopodobniej bede miał Brembo z klockami Ferodo) to bede musiał wymieniać coś jeszcze?

Zastanawiam się też czy mi sie nie rozsypie cała buda z 19 gdy zaczne szaleć z takim silnikiem

Nie znam sie za bardzo na tym i tak to bede musiał oddać do jakiegos machera, bo sam nie mam warunków do wymiany silnika, a takie takie małe cacka z duzą mocą pod maska zawsze mnie rajcowały i moze udałoby sie spełnic moje marzenie

wystrzegaj sie nienawiści - źle wpływa na myślenie

marcin-ek
 Wysłana - 27 sierpień 2008 17:23      [zgłoszenie naruszenia]

zbyt szczegółowego info szukasz . popytaj lepiej mechanika , lub na forum renault . wątpie aby Ci tu ktos na to dał odp.

Street90
 Wysłana - 27 sierpień 2008 18:40      [zgłoszenie naruszenia]

jedź do serwisu czesto sa przy salonach tam Ci powiedza

Neo3
 Wysłana - 27 sierpień 2008 19:48      [zgłoszenie naruszenia]

tak z ciekawosci jaki silnik miales w 19 a jaki to ten z 5 i jeszcze powiedz ktory rocznik

MotorSport Technology.

Specjalista -

INS4N3
 Wysłana - 27 sierpień 2008 22:05      [zgłoszenie naruszenia]

19 służy już od bardzo dawna :) słabiutki 1.4 60KM. Rocznik 1993.

a z 5 tak jak pisałem Williams. Tylko właśnie nie wiem który, ale w 5 chyba był montowany ten 1.8 (140KM chyba, ten od kumpla podobno po jakimś tuningu pare koni mocniejszy). A ten silnik nie wiem z którego roku.

Zmieniony przez - INS4N3 w dniu 2008-08-27 22:05:51

jakub891
 Wysłana - 28 sierpień 2008 20:10      [zgłoszenie naruszenia]

tobie z 5 chodzi o ten z Turbo chyba:) wiec nie zdziw się ze może być turbo do wymiany..

szósty zmysł.

Kisielu
 Wysłana - 28 sierpień 2008 20:36      [zgłoszenie naruszenia]

to w renault 5 byly takie mocne silniki? 140 konikow

Jezus Maria!

sory za offtop ale dziwi mnie taka moc w pudelku po zapalkach

Znawca -

sss25
 Wysłana - 28 sierpień 2008 21:56      [zgłoszenie naruszenia]

moze cie zmartwie ale nigdy nie bylo modelu 19 w wydaniu Williams podobnie jak nie bylo modelu 5 Williams.ponadto nie bylo modelu 5 z silnikiem 1,8 16v.5 miala silnik z turbo nawet o mocy 160 koni ale zaznaczam ze twoj kolega niekoniecznie ma taki bo byly i slabsze.a tak w ogole martw mnie twoja znajomosc tematu.proponuje odpuscic sobie swapa bo brak ci podstawowej wiedzy z zakresu mechaniki wiec nie porywaj sie z motyka na slonce

INS4N3
 Wysłana - 30 sierpień 2008 00:18      [zgłoszenie naruszenia]

Nie znam się dlatego zadałem tutaj pytanie na forum, może akurat ktoś będzie wiedział. Od kumpla dostałem tylko cynk, że ma na zbyciu mocny silnik, który był w Renault 5. A Ty nie musisz zgrywać takiego znawcy, nie wszyscy muszą się na wszystkim znać, przez internet to każdy w pysku jest mocny, w każdym bądź razie zwracam honor.

Owszem. Poszperałem tu i ówdzie.

Wersja Williams była zarezerwowana dla Clio, silnik 2.0 16V 150KM. R19 była wersja 1.8 16V 136KM. R5 w najmocniejszej wersji miała nazwę Turbo i posiadała silnik 1.4 z turbosprężarką o mocy 160KM umieszczony centralnie.

Czyli... Ta R5 z której mogę mieć silnik na pewno nie była wersją Turbo, bo silnik nie był umieszczony centralnie. Najmocniejszy silnik w R5 poza odmianą Turbo miał 93KM, lecz to nie jest ten, ponieważ jest on dużo mocniejszy. Mogę wnioskować zatem, że zamontował tam ktoś silnik Williamsa 2.0 150KM bądź ten słabszy 1.8 136KM.
Jeżeli tak jest, to moje pytanie o to czy ten silnik wejdzie bez problemu jest zbędne, bo wiadomo że się zmieści.
Ale zostaje pytanie o wymianę innych podzespołów, między innymi zawieszenia.

W najbliższym czasie dowiem się co i jak.

Czy ktoś tutaj na forum miał okazję jeździć taką Renault 19 136KM lub Clio Williams?
Rozglądam się również za R19 w wersji Baccara, widziałem też jedno ogłoszenie z Laguną w tej samej wersji wyposażeniowej.

Konio
 Wysłana - 30 sierpień 2008 08:52      [zgłoszenie naruszenia]

"a tak w ogole martw mnie twoja znajomosc tematu.proponuje odpuscic sobie swapa bo brak ci podstawowej wiedzy z zakresu mechaniki wiec nie porywaj sie z motyka na slonce"

A na co uzytkownikowi jakas szczegolowa wiedza, co? On jedzie do mechanika, ten mu zmienia co trzeba, a uzytkownik musi wiedziec tylko jak obslugiwac auto, co kontrolowac i co ile serwisowac. Martw sie lepiej o swoje ego.

INS4N3
 Wysłana - 6 wrzesień 2008 14:59      [zgłoszenie naruszenia]

Mam nowe informacje.

Silnik, o którym pisałem to silnik 1.8 16V 136KM. Jest po tuningu, moc oscyluje w granicach 160KM. Na silniku założona jest instalacja gazowa (sekwencyjna). Przebieg w granicach 190 tys. kilometrów.

W mojej R19 będę musiał wymienić na pewno zawieszenie, usztywnione a zarazem trwałe.

Kolejne pytanie. Czy samochody z mocniejszymi silnikami mają mocniejsze i trwalsze podwozia i nadwozia? Mogę bez problemu zamontować taki silnik w R19, w której wcześniej był silnik 1.4? Chodzi mi o to czy przy dużej prędkości nie będę musiał się wracać i zbierać częsci nadwozia które mi odlecą?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Renault Williams

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: turbina hybrydowa | VW Passat kombi 1,9 tdi, 115 km, 1999 rok | w220 silnik | mieszanie oleju | Audi 80 coupe-proszę o rady | Pytanko - czy można jeździć po torowisku? | Zakup pojazdu-dokumenty, procedura, rady | Rajd Magurski | LANCER & IMPREZA a mieszkańcy polskich miast | Ford | ZAKUP MOTOCYKLA. | PO JAKIM CZASIE WYREJESTROWAC AUTO OD SPRZEDAZY? | dość nietypowy problem z silnikiem 1.9 D | Mapy fotoradarów | wycena pojazdu...amerykanskiego %-) | lepsze przyśpieszenie | roxana | sprawdziany lustra świata wsip | zalety i wady | paczek90 | Martin Rees | najgorsze przezycia | gbl | praca kierowca | praca na ustną mature | miesiąc | PREZENTERKI TV POLSKIEJ | hertz he 2 | triumf śmierci | juz jej nie podniecam | filip fediuk przepowiednia | mlm | kto ma race | racę | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.