FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 815 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
Repetytorium 
[powiadom znajomego]    
Autor "Repetytorium"   

Dunn
 Wysłana - 8 wrzesień 2010 20:51       

Przeniesiona przez xami z działu 'Historia'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Jako, że przygotowuję się do matury z historii chciałbym prosić o podanie mi przydatnych repetytoriów/ książek, które dobrze przygotują mnie do tego egzaminu (głównie w "wersji" rozszerzonej).

Zmieniony przez - Dunn w dniu 2010-09-08 20:51:46

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 9 wrzesień 2010 12:52      [zgłoszenie naruszenia]

"Historia. Repetytorium dla kandydatów na studia prawnicze, administracyjne, politologiczne, historyczne i socjologiczne" wyd. Branta.

Miałem, sam się z niego uczyłem, fajnie posegregowany materiał, na rozszerzoną jak znalazł.

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2010-09-09 12:52:35

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

Dunn
 Wysłana - 9 wrzesień 2010 13:49      [zgłoszenie naruszenia]

Wielkie dzięki. Własnie przeglądałem różne inne fora i ta pozycja pojawia się prawie na każdym.
Oczywiście sog

Zmieniony przez - Dunn w dniu 2010-09-09 13:50:12

INSOMNIA
 Wysłana - 9 wrzesień 2010 13:56      [zgłoszenie naruszenia]

ja bym porzucił repetytoria, bo materiał w nich zawarty to takie uniwersum, zazwyczaj w każdym jest to samo i każde tak samo nieciekawe w odbiorze.

masz sporo czasu do matury, więc radziłbym po prostu pod okresy i zagadnienia z wymagań maturalnych poczytać sobie lekturę specjalistyczną - zdecydowanie ciekawiej i BARWNIEJ napisana, a podstawy, które i tak trzeba umieć na pamięć na maturę - znajdziesz w podręcznikach do LO.

No i przy tym rozwiązaniu - automatycznie rośnie ci liczba pkt z wypracowania, za odniesienia do lektur ponadprogramowych [bodajże ostatni próg punktowania]

Zmieniony przez - xif w dniu 2010-09-09 13:57:31

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 9 wrzesień 2010 15:02      [zgłoszenie naruszenia]

W sumie to jak Xif, bo ja na własną rękę oraz z polecenia historyka czytałem sobie różne książki dotyczące poszczególnych zagadnień historycznych, z tym, że raczej odradzam uczenia się nawet tych ogólników z tych nowszych<wydanych od 2000 roku do teraz> podręczników szkolnych, bo niedość, że często błąd na błędzie, to te informacje są pomieszane, słabo opracowane i pełne niejasności, więc dla usystematyzowania tego, o czym czytałeś gdzieś indziej i tego uniwersum polecam właśnie dobre repetytorium<niekoniecznie Branty, ale z tym akurat miałem styczność, więc mogę polecić>.

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

Dunn
 Wysłana - 9 wrzesień 2010 18:17      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki za radę. Możecie polecić jakieś dobre książki specjalistyczne ? Co myślicie o lekturach pana Marka Boruckiego "Historia Polski do 2005 roku" i "Historia Powszechna do 2004" ?

Sigma_XY
 Wysłana - 9 wrzesień 2010 19:52      [zgłoszenie naruszenia]

Jesli można się właczyć to bym prosiła o jakies super za***iaszcze repetytoria z angielskiego na poziomie rozszerzonym
Narazie mam tylko Longmana? Cos wam sie jeszcze kojarzy?

natasha22
 Wysłana - 9 wrzesień 2010 20:01      [zgłoszenie naruszenia]

Oxford repetytorium z języka angielskiego Danuta Gryca , Joanna Sosnowska Wydawnictwo: Oxford University Press. Jedno z lepszych.

Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn

impossible is nothing...
The wall is in your mind, not your body

INSOMNIA
 Wysłana - 9 wrzesień 2010 20:37      [zgłoszenie naruszenia]

co do specjalistycznych historycznych - IMHO najlepsza opcja to przejrzenie lektur będących kanonem na studiach w tym kierunku - oczywiście wszystkiego się nie da przeczytać, ale choć jakaś tam część tego sporo powinna dać.

no i chyba standardzik - czyli cały cykl książek Jasienicy - co prawda są lepsze źródła historyczne, ale ze względu na sporo wtrąceń, dywagacji i opiniowań autora - pokaże możliwy sposób oceny i wiązania faktów historycznych - przyda się na wypracowanie.

Dunn
 Wysłana - 9 wrzesień 2010 21:07      [zgłoszenie naruszenia]

No właśnie słyszałem, że Jasienica to głównie pod kątem szlifu umiejętności pisania wypracowania, bo opinie na temat jego książek są różne, w każdym razie mój nauczyciel polecał go.

q-bazz
 Wysłana - 11 wrzesień 2010 16:56       [zgłoszenie naruszenia]

Vademecum Operonu. Sam miałem tylko od WOS'u i j. polskiego, ale mogę w ciemno polecić od historii. Do tego podręczniki od deski do deski jakichś dwóch szanujących się wydawnictw. Nie ma sensu czytać Jasienicy i bardziej fachowych lektur, gdy nie ma się podstaw w jednym palcu. Gdy przeczytasz vademecum + dwa zestawy podręczników różnych wydawnictw, możesz brać się za Jasienicę i innych bardziej jeszcze szanowanych autorów.

Mówi to tegoroczny maturzysta, a obecnie student prawa.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Repetytorium

Warto przeczytać: Praca na ustny polak :/ | Persfazyjna funkacja jezyka w tekstach reklamowych | lit. podmiotu, caly utwor czy tylko czesc? | biografia- literatura podmiotu | bibliografia podmiotu... czy dobrze? | bibliografia (lit.przedmiotu) | POTOP | Interpretacja obrazu Jacka Malczewskiego "Rycerz i muza" | rola inspiracji biblijnych w... | [pol] Prezentacja - Opis przyrody w literaturze | Językowe środki perswazji - o co zapytają? | Esej z socjologii - pomocne książki | spis lektur na mature z PL | Sensacje XX wieku | literatura przedmiotu - mniejszości narodowe | holocaust-matura-:] | 15 latki | bułgaria | małgorzata foremniak | sex z dojrzałą | Testy narkotykowe | gowork | prostaty | japonia oszalała | wilk | kwas foliowy prenalen | centymetr rezerwisty | le senne | samochody z za granicy | Sabina Śnioch | ilona felicjańska | obuwie | marynarz | nip | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.