FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1783 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Rezygnacja z zakupu 
[powiadom znajomego]    
Autor "Rezygnacja z zakupu"   

Mopss
 Wysłana - 27 czerwiec 2007 10:34        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam
Kupiłem ostatnio telefon na allegro,w dobrym stanie itd.
Niestety sprzedawca nie poinformował mnie o zabezpieczeniu simlock, który był obecny na telefonie (w treści aukcji nie było zaznaczone). Znalazłem zapis w regulaminie allegro, który reguluje takie kwestie:

19.1. Towary lub usługi, które mają być objęte usługami Allegro, muszą być dokładnie opisane. Osoba zgłaszająca jest odpowiedzialna za wszelkie błędy lub nieścisłości takiego opisu . Marka oraz inne informacje dotyczące pochodzenia towaru i jego producenta, które są umieszczane w opisie, muszą być kompletne, dokładne i nie mogą wprowadzać w błąd innych Użytkowników .

Dogadałem się z gościem, że ściągnie tego smlocka, ale już mam jakiś wstręt do niego Czy moge odstąpić od zakupu? Czytałem tutaj jeden temat, w którym gość nie wysyłał długo paczki, pani kupiła w sklepie i zrezygnowała z przeprowadzenia transakcji, tylko nie pamiętam w jakiej formie to zrobiła (wydaje mi się, że to był list polecony, w którym informowała o rezygnacji z zakupu). Czy i ja moge też tak postąpić?

Bardzo prosze o pomoc.

Ps
Paczka nie została jeszcze wysłana, pieniądze nie zostały przelane.

Zmieniony przez - Mopss w dniu 2007-06-27 10:35:22

loker100
 Wysłana - 27 czerwiec 2007 10:51      [zgłoszenie naruszenia]

Napisz że rezygnujesz, bo cos tam. Dostaniesz ostrzeżenie od allegro i możliwe że negatywa, a koleś zwrot prowizji. Jeśli nie chcesz go kupić, to napisz to teraz bo marnujesz tylko czas faceta.

"Idź swoją drogą, nie daj satysfakcji wrogom"

RozkosiQ
 Wysłana - 27 czerwiec 2007 11:36      [zgłoszenie naruszenia]

Moim zdaniem masz pełne prawo do rezygnacji z zakupu, bo koleś nie dostosował opisu produktu do wymogów regulaminowych.

Dogadałeś się z nim?? Co z tego.. Brak zdjętego simlocka to jest już problem, bo Ty kupując cokolwiek w sklepie czy na necie powinieneś mieć możliwość korzystania z tego dobra od razu kiedy staje się Twoją własnością. Teraz nie miałeś tej możliwości.

Jestem cięta na coś takiego. Przepisy są po to żeby je łamać - ale tylko na koloniach

Fuck me like you hate me...

loker100
 Wysłana - 27 czerwiec 2007 15:58      [zgłoszenie naruszenia]

No ale facet ściągnoł sim locka na swój koszt. Jeśli w aukcji nie było tej informacji sam powinien zapytać.
Bo z telefonu tego może korzystać przecież od razu po zakupieniu, tyle że z kartą operatora na jaka sieć jest sim lock.
Teraz wychodzi że koleś kupił, odechciało mu sie i na siłe chce sie wywinąć, tak żeby wyszło że to wina sprzedającego. Typowe kombinowanie.
Napisz po prostu że rezygnujesz, a mysle ze nie dostaniesz nawet negatywa, a jedynie ostrzezenie od allegro.

Mopss
 Wysłana - 27 czerwiec 2007 18:26      [zgłoszenie naruszenia]

Nie ściągnął jeszcze simlocka, rozmowa i dogadanie się to nie wszystko.
W regulaminie serwisu jest wyraźnie zaznaczone, że towar ma być dokładnie opisany, a za wszelkie nieścisłości odpowiada sprzedający. Domyślam się, że specjalnie pominął ten fakt, żeby ktoś kupił ten telefon (fakt, że cena była atrakcyjna, dlatego od razu kupiłem).

Bo z telefonu tego może korzystać przecież od razu po zakupieniu, tyle że z kartą operatora na jaka sieć jest sim lock. -ale w ograniczonym stopniu co jest dla mnie problemem. Na moim terenie jest raczej słaby zasięg sieci, na którą jest simlock.
Typowe kombinowanie. - nie jestem jasnowidzem, żeby wiedzieć o wszystkich danych towaru. Odwołując się do regulaminu to nie ja kombinuje.
Próbuje zrezygnować z zakupu, bo stracięłm zaufanie do sprzedającego. Skąd mam mieć pewność co mi przyśle w paczce, a jeśli to nawet będzie telefon- to czy będzie bez simlocka?

Zmieniony przez - Mopss w dniu 2007-06-27 18:30:55

piotrusxtc
 Wysłana - 28 czerwiec 2007 18:06      [zgłoszenie naruszenia]

Nie ściągnął jeszcze simlocka, rozmowa i dogadanie się to nie wszystko.
W regulaminie serwisu jest wyraźnie zaznaczone, że towar ma być dokładnie opisany, a za wszelkie nieścisłości odpowiada sprzedający.

tym, ze w regulaminie jest zapis, iz towar musi byc dokladnie opisany mozesz sie kolegom z przedszkola zalic. Jesli w aukcji nie bylo napisane nic o simlocku bez jakichkoleiek dodatkowych kosztow mogles tej informacji od sprzedajacego zasiegnac. Nie zrobiles tego wiec zrzucenie winy na sprzedajacego jest najwygodniejsze. Ja na miejscu tego faceta bym nie odpuscil. Poza tym ten zapis dotyczny raczej wad fizycznych (uszkodzenia, obtarcia etc.)
Jesli juz chcesz formalizmu to zgodnie z prawem wada ta nie jest np. uszkodzeniem telefonu a jedynie zmniejsza jego wartosc w przypadku checi korzystania z uslug innego operatora. Powinienes uzgodnic czy sprzedajacy sam odblokuje telefon (tj. on zleci to komus) lub obnizy cene o kwote wystarczalna na dokonanie tego przez ciebie.

zachowujesz sie w tej chwili jak typowy gowniarz (15-17 lat)

i nie miales zadnej podstawy, by stracic do niego zaufanie. W twoim interesie bylo dowiedziec sie o istnieniu blokady. Moglo byc przeciez tak, iz sprzedajacy nie wiedzial o tym fakcie (nie kazdy np wie, czym jest owy sim-lock). Ty tutaj krecisz, nie sprzedajacy.
Ja na pewno bym nie odpuscil.

obnizka ceny lub sciagniecie blokady na jego zlecenie w wyniku czego ty otrzymujesz telefon dzialajacy we wszystkich sieciach.

Zmieniony przez - piotrusxtc w dniu 2007-06-28 18:10:17

seks, alkohol, mordobicie...

kocham konie... - mechaniczne !!

Znawca -

MarcinLeg
 Wysłana - 28 czerwiec 2007 19:48      [zgłoszenie naruszenia]

btw mogą tam brać udział w aukcjach osoby niepełnoletnie? jak to jest w regulaminie allegro?

loker100
 Wysłana - 28 czerwiec 2007 19:58      [zgłoszenie naruszenia]

Typowy kombinator, kupił bo było tanio a teraz szuka na siłe powodu żeby zrezygnowac.
Mówie po raz trzeci, ostatni, zachowaj sie jak facet i napisz ze nie chcesz. Bo bedziesz zwlekac a na koncu nie kupisz i tak to tylko czas stracisz komus i wtedy to na bank dostaniesz negatywa.

piotrusxtc
 Wysłana - 28 czerwiec 2007 19:59      [zgłoszenie naruszenia]

nie moga bo do rejestracji wymagane jest podanie numeru pesel. Podanie go przez osobe nie majaca 18 lat uniemozliwi rejestracje ale wystarczy ze wezmie na 20 sekund dowod ojca czy matki i juz jest zarejestrowany.

seks, alkohol, mordobicie...

kocham konie... - mechaniczne !!

Znawca -

Mopss
 Wysłana - 28 czerwiec 2007 21:07      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wiem czy zachowałem się jak gówniarz, czy nie.
Bez waszych komentarzy i pomocnych opinii na mój temat dogadałem się ze sprzedającym (bez żadnych wulgaryzmów i bezwartościowych określeń) i za telefon zapłaciłem.

Mopss
 Wysłana - 28 czerwiec 2007 21:07      [zgłoszenie naruszenia]

dubel

Zmieniony przez - Mopss w dniu 2007-06-28 21:07:41

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Rezygnacja z zakupu

Strony: 1 2

Warto przeczytać: serwis, reklamacja - rozpatrywanie? | research chemicals a ustawy je zakazujace | Potrącenie i "ucieczka" | Reklamacja w biurze podróży grecos. | Znikające środki z konta. | Karta kierowcy | 1/2 samochodu przekazać ojcu. Jak? | Półmetek | 178a KK + 263 par 2 KK ( nielegalne posiadanie broni ) | Działalność gospodarcza - chorobowe | Prawo jazdy - dokumenty - problem | Próba kradzieży- sprawa w sądzie | Umowa podnajmu | Mieszkanie - czemu takie tanie? | Problem z wypłatą | PKO S.A. | kukurydza solona | zikuzaku | analny | wagner | flaga | łazarsk | darowizna | co sie dziej z penisem po pierwszym razie | matura | korwis | corvis | chubini3 | Adam burneika | amfetamina | koniec związku | hebrajski | hsf siłownia | maffefka- | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.