FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2762 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Języki Obce
Rok na nauke ang 
[powiadom znajomego]    
Autor "Rok na nauke ang"   

L3m0n
 Wysłana - 18 grudzień 2012 22:54        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Mam rok zanim wyjade do USA, las vegas. Mozliwe ze pojade tam w ciemno I potrzebowal bym tam samemu szukac pracy, wiec ten eng musial by byc ja poziomie komunikatywnym . Jakies pomysly jak zaczac nauke? Chcial bym uniknac jakis smiesznych szkol, chyba ze jakies sa faktycznie warte polecenia.

Markkoo
 Wysłana - 18 grudzień 2012 23:31      [zgłoszenie naruszenia]

Chcial bym uniknac jakis smiesznych szkol, chyba ze jakies sa faktycznie warte polecenia.

Co masz na mysli smieszne szkoly? Kursy jezykowe? Na kursie + duzym wkladzie wlasnym opanujesz szybciej jezyk gdyz kontakt z lektorem jest niezbedny w razie pytan, jezeli nie znasz nawet podstaw angielskeigo to zapomnij, ze w rok opanujesz na przecietny poziom.

Zmieniony przez - Markkoo w dniu 2012-12-18 23:31:53

L3m0n
 Wysłana - 19 grudzień 2012 00:18      [zgłoszenie naruszenia]

A jakies konkretne kursy polecasz?

Moderat
 Wysłana - 19 grudzień 2012 00:24      [zgłoszenie naruszenia]

idź do zwykłej szkoły językowej i popytaj o grupy dla dorosłych, poziom podstawowy.

najlepszy sposób na nauke i jako takie obycie z językiem, w domu możesz nauczyć się słówek.

killahpl
 Wysłana - 19 grudzień 2012 00:46      [zgłoszenie naruszenia]

Gówno tam.

Popytaj wśród znajomych/rodziny, czy nie znają kogoś, kto daje lekcje indywidualnie. Ja tak samo zrobiłem z hiszpańskim, tylko że zorganizowałem sobie native speakera. Jestem dokładnie 5 miesięcy od rozpoczęcia nauki i mówię. Robię błędy? A pewnie, że robię, ale co z tego, jak jestem w stanie pogadać nawet o dość skomplikowanych rzeczach.

Nie idź na kurs grupowy do szkoły językowej. Pół roku będą Cię uczyć zdań typu "kot jest czarny", "książka leży na stole", itp. itd.

Odnośnie lekcji 1 na 1, ktokolwiek będzie Cię uczył, musisz nalegać na to, aby lekcje były czasem na rozmowę, a nie na robienie ćwiczeń w zeszycie + ewentualnie na poruszanie problemów/zagadnień, których nie udało Ci się zrozumieć podczas samodzielnej nauki, a tej MUSI być b. dużo!

W każdym razie da się.

Nie liczą się włosy na twojej głowie, lecz włosy w twym sercu

Markkoo
 Wysłana - 19 grudzień 2012 10:42      [zgłoszenie naruszenia]

^ ta...

Poszukaj szkoly jezykowej w Poznaniu, poszukaj dobrego lektora, ktoremu przedstawisz sytuacje i ktory bedzie mogl Ci doradzic(najlepiej wiek 30+), lektorzy maja doswiadczenie w nauczaniu i sa w stanie bardzo Ci pomoc natomiast nie licz na zloty srodek bo tak naprawde musisz sie jezykiem otaczac i oto cala filozofia. Bajki typu j/w radze Ci odstawic na bok bo to jest bujanie w oblokach, w rok natomiast jestes w stanie opanowac mocne podstawy.

Indywidualne lekcje przyspiesza nauke, ale odpusc sobie native speakera bo wieksze koszty+ nic szczegolnego z tego nie wyciagniesz.

Zmieniony przez - Markkoo w dniu 2012-12-19 10:43:21

Konio
 Wysłana - 19 grudzień 2012 13:10      [zgłoszenie naruszenia]

W pełni zgadzam się z killahpl. Problemem polskiej edukacji języków jest przywiązywanie się do gramatyki, poprawności, przez co mamy stado ludzi po kursach, którzy za granicą nie umieją się dogadać. Wyjeżdżając za granicę najważniejsze jest aby się dogadać, pomimo błędów, ale się dogadać. Język będzie dla Ciebie środkiem do osiągania celów, a nie celem. Z prywatnym korepetytorem, z którym powinieneś tylko gadać, najlepiej bez książek i zeszytów, nauczysz się posługiwać językiem , w szkole językowej będziesz się uczył języka , a to nie tego potrzebujesz.

Moderat
 Wysłana - 19 grudzień 2012 18:32      [zgłoszenie naruszenia]

tylko ze autor zaczyna od zera.

musi nauczyć się podstaw, a tych najlepiej według mnie nauczy się właśnie na kursie w szkole.

djqb4
 Wysłana - 19 grudzień 2012 19:15      [zgłoszenie naruszenia]

Pytanie do autora. W jakim charakterze jedziesz do Stanów? Przez jakiś czas uczyłem się metodą Callana i dosyć szybko udało się opanować mówienie. Dodaj do tego sporo pracy nad przynajmniej podstawami gramatyki. Pamiętaj, że Stany to kraj imigrantów, więc tam każdy prawie mówi chvjowo po angielsku.

Progressive Trance 4 Life

MrMojo
 Wysłana - 19 grudzień 2012 19:33      [zgłoszenie naruszenia]

^ kręcić fikołki na Venice Beach.

Life may be seen as a virus infecting the perfect organism of death.

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 19 grudzień 2012 21:29      [zgłoszenie naruszenia]

Gramatyki to się można w sumie nauczyć samemu, więc jeśli masz kasę to najlepsza opcja to 3 razy w tygodniu po godzinie spotkanie z korepetytorem <jak Cię stać to szukaj native'a, chociaż wg mnie on nie jest konieczny dla początkujących. Dla średniozaawansowanych jest dobry, najlepiej taki, który w ogóle nie mówi po polsku - odbiera to ewentualną, częstą wśród uczących się języka obcego jak sam zaobserwowałem dając korepetycje, chęć dopowiadania czegoś po polsku czy rozmowy po polsku> - przerabiacie głównie słownictwo i gadacie, z gramatyki on Ci tylko przedstawia sytuację, resztę ćwiczycie w rozmowach. Zakładam, że nie jedziesz tam wykładać literaturę na Harvardzie, więc z gramatyki za wiele Ci nie będzie potrzeba, zresztą przy odrobinie dyscypliny możesz się jej nauczyć z książek w stopniu średnim w rok.

Ale najefektywniejsze dla Ciebie będzie nauczanie "rozmowa, rozmowa, rozmowa + wkuwanie słówek".

Kursy oczywiście polecam, ale tu jest często loteria - może być super, a możesz np. trafić do grupy, gdzie 80% to kórwy umysłowe i będziesz przerabiał po 10 razy to samo, bo jednak prowadzący dostosowuje się do potrzeb większości w 90% przypadków.

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2012-12-19 21:36:04

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Rok na nauke ang

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Pomoże ktoś przetłumaczyć kawałek tekstu na język angielski? | [ang]Sprawdzi ktosik??? | niewolnik grzechu angielski | List po niemiecku. | [Przetłumaczenie]Prosze o pomoc w przetłumaczeniu tekstu | tekst do przetłumaczenia? | ang-<moglby ktos sprawdzic?? | Bardzo prosze o przetłumaczenie tego przepisu na polski ;) | <ang>cv do poprawy | [niem]tłumaczenie tekstu | [francuski] tekst do przetłumaczenia | prosze o pomoc! :( (niemiecki) spr... | Trzeba przetłumaczyć na język angielski kilka zdań:) | [ang] blagam o sprawdzenie!:) | [ang] 2x krotka wiadomosc | [ang]sprawdzenie tekstu | klucze | linda mertens | ewa dee | lola | namietna ewa 40 | namietna ewa 40 odloty | Jądra brak | Jądra jądra | pała przed stosunkiem | Aleksandra Szwed nago | sex mamy z synem | Walenie kuzynka | Kuzynka Sex | polki znane nago | namietna ewa 40 odloty anal | Namienta ewa 40 odloty | Namienta ewa | audi a8 42 disel | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.