FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2296 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
Rola neologizmów w tworzeniu literackiego obrazu świata... 
[powiadom znajomego]    
Autor "Rola neologizmów w tworzeniu literackiego obrazu świata..."   

Thamuz_
 Wysłana - 27 styczeń 2009 21:59        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

... Omów zagadnienie na podstawie wybranych tekstów poetyckich.

Witam,
potrzebuję informacji na tenże temat. Przeszukiwałem internet, przeglądałem podręcznik i niewiele znalazłem. Wyczytałem, że mistrzami w tym fachu byli Leśmian i Tuwim, więc czytałem streszczenie i opracowania ich najlepszych utworów, ale też dużo się nie dowiedziałem. Ma ktoś odpowiednie linki albo informacje od siebie? Będę bardzo zobowiązany. Z góry dzięki

Ambassador of the hell

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 27 styczeń 2009 22:08      [zgłoszenie naruszenia]

Jeszcze Miron Białoszewski

No a tak poza tym to nie wiem co konkretnie chcesz wiedzieć-nieologizmy to słowa tworzone na nazwanie czegoś nowego, co istnieje od niedawna, a nie ma nazwy. I te wiersze obfitują w takie słowa-musisz je analizować pod tym kątem.

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

Thamuz_
 Wysłana - 27 styczeń 2009 22:11      [zgłoszenie naruszenia]

Może uściślę - to prezentacja maturalna, więc muszę po prostu coś przedstawić Tematyka wydaje mi się ciekawa i pozostanę przy tym wyborze, ale chciałbym wskazówki, bo szczerze mówiąc na razie nieco błądzę. Nie liczę, że ktoś odwali to za mnie, lecz da po prostu przydatne informacje czy linki

Ambassador of the hell

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 27 styczeń 2009 22:14       [zgłoszenie naruszenia]

To wybierz sobie parę wierszy tych autorów i zwracaj uwagę na nietypowe słownictwo-ja bym Ci polecał jakieś książki o języku, z dużym działem poświęconemu neologizmom-od razu będziesz miał literaturę przedmiotu. Musisz mieć wiedzę na temat słownictwa i słowotwórstwa, aby to pod tym kątem zaanalizować...ja bym się starał tam pokazać, że te neologizmy tworzą taką dosyć mocno artystyczną formę<Białoszewski>, czy futurystyczny klimat<Tuwim>.

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Rola neologizmów w tworzeniu literackiego obrazu świata...

Warto przeczytać: Brzydota jako kategoria estetyczna. Analiza wybranych dzieł literackich RÓŻNYCH EPOK. | [pol]najoryginalniejsze SPOSOBY przedstawiania przyjaźni w literaturze. | Pomocy .... WOS. | Teorie komunikowania masowego-materiały | Zjawy,zwidy,wampiry.Literatura przedmiotu.Konieczne wsparcie | Tadeusz Wyrwa Krzyżański "trzepak"- POMOC (szybko) ! | Wplyw romantycznych podrozy na tworczosc Mickiewicza i Slowackiego - Porownanie | B. Leśmian " Metafizyka" | Kreacje bohatera romantycznego w literaturze XIX i XX w.Teza do konspektu pomocy!! | Wypowiedz usta 2 minutowa!!!Nie wiem jak to mam napisac??? POMOCY!!! | Sprawdzenie bibliografii :) | Gdzie szukać??? | Szczęśliwy naród, ktory ma poetę... (Mat09) | Sprzedaz bezposrednia | Bliski Wschód w starożytności - prośba o pomoc | Bliski Wschód w starożytności - prośba o pomoc | fl studio | studio | muzyka | IBS | drażli | kliczko | bula | dziwki | egonegon | osiema | pwsftvit | disturbed | podtlenek | vitoss | wizualizacje | 3ds max | Testoviron | -Testoviron | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.