FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemylenia seks

∑ temat zosta odczytany 7691 razy ¬

ROZRYWKA | Jzyki Obce
Rosyjski samemu - jak do tego podej? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Rosyjski samemu - jak do tego podej?"   

totylkoja9
 Wysana - 21 padziernik 2014 21:52        | zgo naruszenie regulaminu

Sprawd ile procent masz tuszczu

Witam, kilka tygodni temu zabraem si za samodzieln nauk Rosyjskiego.
Zakupiem ksik i przyznaje, e od razu polegem...na alfabecie.
Wymow szybko zaapaem, za to pisownia liter, dramat.

Kto ma jakie dowiadczenia z nauk Rosyjskiego?
Jak do tego podej? Jak najwicej czyta? Jak wida wykucie si alfabetu tak prost spraw nie jest.

zbys
Elektronika
 Wysana - 22 padziernik 2014 00:12      [zgoszenie naruszenia]

Wykuc alfabet to po prostu musisz. A pozniej to pojdzie juz latwiej, bo ostatecznie to wiekszosc wyrazow tak sie czyta, jak sie pisze.

Sam pamietam, ze jak zaczynalem, to chcialem zapisywac rosyjskie slowa polska pisownia. Ale nie zdalo to egzaminu. A jak juz zapamietalem alfabet, to z gorki.

Lepsze jest wrogiem dobrego!

Koci NIE jest po to by pomaga biednym - jest po to aby pomaga w ich zbawieniu!

Specjalista -

renika
ARTYSTKA
 Wysana - 26 grudzie 2014 11:33      [zgoszenie naruszenia]

Alfabet to kwestia jednego dnia. miesz mnie wypowiedzi ludzi, ktrzy uwaaj, e po "wykuciu alfabetu" bdzie ju z grki we sobie na pocztku par lekcji u kogo po filologii, niech wytumaczy Ci podstawy, zrobi alfabet i podstawy fonetyki. Potem czytaj, suchaj, pisz, ucz si swek.

Tumaczenia na priv.

Specjalista -

zbys
Elektronika
 Wysana - 26 grudzie 2014 18:05      [zgoszenie naruszenia]

Hej, Renika! Bardzo dawno nie bylo Cie na forum. Wracasz na stale, czy tylko tak przelotem wpadlas?

Akurat w moim przypadku, to bylo z gorki. Po prostu nie znajac alfabetu nic nie moglem przeczytac. Nawet najprostrzego zdania. Inni czlonkowie rodziny znali rosyjski i nawet jak cos mi napisali, to po prostu nie moglem tego ruszyc. Ale calkowicie zgadzam sie w Toba w w/w kwestiach.

Zmieniony przez - zbys w dniu 2014-12-26 18:10:12

Specjalista -

bapmek
 Wysana - 27 grudzie 2014 18:14      [zgoszenie naruszenia]

Wybacz, ale jako nie mog uwierzy, e trudniejsz wymow ogarne szybciej ni opatologiczne wykucie alfabetu. Mam niestety wraenie, e tylko ci si wydaje, e wymow zaapae (jak tam z mikkim szcz, akanniam, konstrukcjami intonacyjnymi itd?).

Radzibym wzi u kogo lekcje/zapisa si na kurs. Sam nauczysz si najwyej biernej znajomoci jzyka.

zbys
Elektronika
 Wysana - 28 grudzie 2014 03:27      [zgoszenie naruszenia]

Boze, "z gorki" nie znaczy szybciej, czy tez od razu. Po prostu z gorki jest latwiej niz pod gorke. I to mialem na mysli. Pozniej juz poszlo latwiej, ale i tak byly to dlugie lata. Mimo, ze moja pierwsza dziewczyna byla rodzona rosjanka. Tak, ze konwersacje mialem na najwyzszym poziomie. I w naprawde duzych ilosciach.

Specjalista -

bapmek
 Wysana - 28 grudzie 2014 10:05      [zgoszenie naruszenia]

Moj wypowied kierowaem do autora tematu. A z tob zbys zgadzam si cakowicie. Wykucie alfabetu to absolutna podstawa. Moim zdaniem wymowy rosyjskiej nie da si nauczy z ksiki/jutuba(jeli nie masz nadzwyczajnego talentu), bo musisz mie kogo kto poprawi bdy. Dlatego autorowi polecam kurs. Mona te sprbowa znale na najbliszym wydziale filologicznym pierwszorocznych studentw przyjezdnych, ktrzy czasem ogaszaj si z ofertami typu "rosyjski za polski", ale tam bywa dua konkurencja w postaci innych studentw.

Zmieniony przez - bapmek w dniu 2014-12-28 10:17:33

renika
ARTYSTKA
 Wysana - 29 grudzie 2014 08:38      [zgoszenie naruszenia]

Raczej przelotem, w wita sobie o forum przypomniaam, ale za pno na witeczn sogarni
za bardzo zaabsorbowana jestem na co dzie

Tumaczenia na priv.

Specjalista -

GB
 Wysana - 29 grudzie 2014 08:59      [zgoszenie naruszenia]

Czasami kursy rosyjskiego trafiaj nawet do unijnych programw edukacyjnych ( przykadowo [siechnice.com.pl/news_kom.php?id=977] ).

BTW samemu owszem moesz "zmczy" alfabet i (potem) podciga par innych spraw zwizanych z rozumieniem jzyka... ale ju wszystkie sprawy zwizane z mwieniem lepiej robi z kim.

zbys
Elektronika
 Wysana - 29 grudzie 2014 18:11      [zgoszenie naruszenia]

@renika. Ja takze w ogole nie bralem udzialu w sogarnii. Wcale mnie to nie rajcuje.
Tak zapytalem, bo pamietam, ze dobra jestes w tym dziale.

PS. Ciekawostka, w sogach mamy prawie identyczna liczbe, zarowno w dziale, jak i wszystkich. Ty oczywiscie jestes lepsza.

PS2. A jutro masz dziesiata rocznice pobytu na Forum - GRATULACJE!.

Zmieniony przez - zbys w dniu 2014-12-29 18:15:08

Specjalista -

kotletojad
 Wysana - 30 grudzie 2014 13:34      [zgoszenie naruszenia]

cyrylice ogarnem na pami w 2h i nigdy z gowy nie wypado.

gramatyka jest imho do uproszczona.
polecam rosyjski.ang.pl

[Powiadom mnie, jeli kto odpowie na ten artyku.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | nastpn

Wybierz stron:  
Przegld tygodnia

Rosyjski samemu - jak do tego podej?

Strony: 1 2