FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 25855 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Praca
Rozmowa kwalifikacyjna na przedstawiciela handlowego. 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Rozmowa kwalifikacyjna na przedstawiciela handlowego."   

Methos
 Wysłana - 3 luty 2010 15:22      [zgłoszenie naruszenia]

HR - Human Resources - Zasoby Ludzkie

W Polsce są to inaczej mówiąc - działy personalne.

Taki spec ds. HR - to często inaczej specjalista ds. personalnych / specjalista ds. kadr.

Sam HR - jest często nastawiony na zasoby ludzkie w szerszej perspektywie niz tzw. "dział kadr i / lub płac" (który ogólnie zajmuje sie prowadzeniem spraw osobowych i / lub płacowych)-

Tzn. HR to także : Oceny pracownicze, Komunikacja, Motywowanie, Rekrutacja i Selekcja, itd.

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 3 luty 2010 15:23      [zgłoszenie naruszenia]

Najgłupsze co może Cię spotkać, to odgrywanie scenek typu "sprzedaj pan mi ten ołówek", przy czym osoba, z którą będziesz rozmawiał będzie robiła wszystko, aby go od Ciebie nie wziąć.

Dokladnie, ale to nie sa pytania na rozmowach na prawdziwego PH, tylko akwizytora i to jednorazowego, czyli wcisnac, nara i wiecej mnie nie zobaczycie. Bo wtedy to kazdy mysli "wez spjerdalaj stad". Prawdziwy PH nie wciska kitu, zwlaszcza jak ma przyjezdzac co jakis czas i miec pozytywne relacje z dana firma.

A co do Hr, tacy to sa zazwyczaj wlasnie najbardziej znosni, najgorzej jak sam wlasciciel przeprowadza rekrutacje. Czyli "oh ah, jaki to ja nie jestem, pokaz co potrafisz smieciu".

Zmieniony przez - Klejcun w dniu 2010-02-03 15:28:18

Nie piszczie do mnie nic na PW bo nie sprawdzam tego maila.

Znawca -

roberto 55
Outsider
 Wysłana - 3 luty 2010 15:30      [zgłoszenie naruszenia]

Zapytam z ciekawości.
Zdarzyło Wam się na którejś z rozmów kwalifikacyjnych zostać poproszonym o zanucenie ulubionej piosenki czy coś w tym stylu? Zrobiliście to bądź zrobilibyście, gdybyście o to zostali poproszeni?

"A teraz pytanie z dziedziny savoir vivre'u - kiedy Cię mijam,
mam się odwrócić dupą czy jajami?"

Znawca -

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 3 luty 2010 15:38      [zgłoszenie naruszenia]

Nie mialem, ale mialem to o czym wspominales wczesniej, czyli "sprzedaj mi to". Ja powiedzialem ze nie konczylem szkoly aktorskiej

a nie to nie Ty pisales

Zmieniony przez - Klejcun w dniu 2010-02-03 15:39:54

Nie piszczie do mnie nic na PW bo nie sprawdzam tego maila.

Znawca -

roberto 55
Outsider
 Wysłana - 3 luty 2010 15:52      [zgłoszenie naruszenia]

Medalik to pisał

Na temat zw. z ph mogę dodać, że w Netii zrobili mnie w chvja. Jeździłem tam kilka razy, przechodziłem szkolenia i po pierwszym dniu w pracy w terenie jako przydvpas pewnej pani dowiedziałem się, że nie będzie stałej pensji (+ prowizji), będzie natomiast sama prowizja. Ładnie w chvja przycięli.

"A teraz pytanie z dziedziny savoir vivre'u - kiedy Cię mijam,
mam się odwrócić dupą czy jajami?"

Znawca -

everr
złamane serce
 Wysłana - 3 luty 2010 16:10      [zgłoszenie naruszenia]

ja juz sprzedawalem olowek i kalkulator, to jest po***ane i niesamowicie mnie w****iaja jakies ciule z certyfikatami psychologi o zarzadzaniu ludzmi, wywieraniem wplywu itd, za*******ilbym to z miejsca jeden z drugim mysli ze jest góru i wie jak kim kierowac, dodatkowo daja takie pytania i zadania zeby sie zesrac wyjsc na glupiego swira

Fana mialem cos podobnego, to sie do kabaretu nadaje zaklad powstaly 10 lat temu nie mial brac towaru od nikogo tylko czekac laskawie na to zebys ty przyjechal i im sprzedal

[wicek-lampy.cba.pl/]

"profesjonalna" naprawa %-)

Znawca -

Skrobanka
 Wysłana - 3 luty 2010 18:59      [zgłoszenie naruszenia]

Zapytam z ciekawości.
Zdarzyło Wam się na którejś z rozmów kwalifikacyjnych zostać poproszonym o zanucenie ulubionej piosenki czy coś w tym stylu? Zrobiliście to bądź zrobilibyście, gdybyście o to zostali poproszeni?

Jako, że w CV mam w zainteresowaniach "film", babka kazała mi opowiedzieć o filmie jaki ostatnio był przeze mnie oglądany i polecenie go jej. Przyznam szczerze, zatkało mnie.

Methos jako, że HR miałoby być moją specjalizacją, możesz przybliżyć jak wygląda kwestia zapotrzebowania na ludzi do tych działów. Kariera, rozwój i zarobki?

everr
złamane serce
 Wysłana - 3 luty 2010 19:26      [zgłoszenie naruszenia]

ja Ci tego nie przyblize ale powiem jedyne ze sie nadajesz bo kazdy z hr jest po*******ony tak jak i kazdy psycholog ma cos z deklem

[wicek-lampy.cba.pl/]

"profesjonalna" naprawa %-)

Znawca -

Skrobanka
 Wysłana - 3 luty 2010 19:33      [zgłoszenie naruszenia]

Nie Ciebie pytam, więc wypi.erdalaj

btw. wołają Cię w hp.

Methos
 Wysłana - 4 luty 2010 08:30      [zgłoszenie naruszenia]

Methos jako, że HR miałoby być moją specjalizacją, możesz przybliżyć jak wygląda kwestia zapotrzebowania na ludzi do tych działów. Kariera, rozwój i zarobki?

Zapotrzebowanie jest dośc spore ale tylko na stanowiska najniższego szczebla - i tam tez jest ogromna rotacja.

Jesli nie masz duzego doświadczenia (albo znajomosci) to na początek w HR - najczesciej potrzeba ludzi do tzw. selekcji i rekrutacji (SPecjalista ds. selekcji i rekrutacji).

A wygląda to mniej wiecej tak, ze siedzisz na telefonie i obdzwaniasz klientów z bazy firmy w której pracujesz, czy chca iśc na promocje lub roznosic ulotki (banków, aptek, itd) przewaznie na wczoraj.

Praca srednio ciekawa i kiepsko płatna, mało kto wytrzymuje dłużej niz pół roku.

Jezeli masz juz dobre kwalifikacje i doswiadczenie, to mozna sie oczywiscie dostac do działu HR w którym np. selekcja i rekrutacja to nie tylko przeglądanie CV i tel., ale takze i rozmowy kwalifikacyjne (nie wg schematu jak wczesniej omawiałem), testy wiedzy i testy psychoogiczne, lub w naprawde duzych firmach -> Assessment Center.

Poza tym w działach HR mozna sie zajmować np. oceną pracowniczą, technikami motywacyjnymi lub poprawą komunikacji w firmie. Ale to naprawde tylko w wiekszych firmach

Stanowiska wyższego HR są z reguły mocno obsadzone i rotacja jest niewielka.

Nie chce wnikać w kwalifikacje tych osób ani to jak zdobyli taką pracę, ale z tego co widze dobór osób na te stanowiska jest czesto... lekko mówiąc -> kompletnie nietrafiony

Offtop : w CV na zainteresowaniach dość czesto mozna naprawde niezle pojechać... wiec lepiej pisac to na czym sie naprawde znamy.

Zmieniony przez - Methos w dniu 2010-02-04 08:31:57

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 8 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Rozmowa kwalifikacyjna na przedstawiciela handlowego.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

Warto przeczytać: Nieuczciwy pracodawca | Progam Vulcan-zarządzanie oświatą | Problem z CV.... | PH ds. detalu | Formularz Urzędu Pracy | Wniosek do PUP | PH-netia | Program do prowadzenia ewidencji faktur | Co najlepiej się sprzedaje na allegro? | Kontroler Jakośći | handel | Doradca finansowy | Pracownik produkcji - wyrabianie gwoździ! | Ukierunkowanie zawodowe | Płatne praktyki | praca przy produkcji na hali | styl alternatywny meski fotki | styl-alternatywny-meski-fotki | kiedy wybuchnie iii wojna swiatowa | SGH | fazi | Verrier89 | verrier | hipster | Vierrier89 | trójkąt | Whisper | problemy z podrywaniem kobiet | podrywanie kobiet | Varrier | strzegomskie | lisolek | piA mak | verr | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.