FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1473 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Rozmyślenia... 
[powiadom znajomego]    
Autor "Rozmyślenia..."   

Kuak
 Wysłana - 21 luty 2010 18:45        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam wszystkich.
Naszła mnie ostatnio dziwna myśl z kolei że dużo myślę
o życiu i istnieniu człowieka zacząłem się zastanawiać
czy człowiek nie jest sam dla siebie "Bogiem" a zarazem
poprzeczką w życiu, czy to wszystko istnieje w naszych mózgach
tylko musimy to odkryć ujarzmić moc która jest w umyśle
przemierzając tą drogą od początku walcząc tylko i wyłącznie
ze sobą aż do śmierci gdzie umysł zostaje ważony i przydzielany do odpowiedniej kategorii :P. Ironizując czy zbawienie nie jest zawodami na jakość bitew mózgu. Są to moje rozmyślenia z góry przepraszam jak kogokolwiek obraziłem czy też uraziłem tym co zawarłem w tym tekście. Przepraszam również za błędy ortograficznie i śladowy brak znaków interpunkcyjnych. Pozdrawiam

A gdzie ta wiara?

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 21 luty 2010 18:50      [zgłoszenie naruszenia]

Jaka moc tkwi w umyśle? Moc sprawcza?

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

szowar
 Wysłana - 21 luty 2010 19:49      [zgłoszenie naruszenia]

Jaką moc ujarzmić chcesz w mózgu ? Oglądam teraz herosów chodzi ci o takie skile ?

Zmieniony przez - szowar w dniu 2010-02-21 19:50:52

Wolę umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach

Kuak
 Wysłana - 21 luty 2010 21:04      [zgłoszenie naruszenia]

OloKK wydaje mi sie że tak moc sprawcza, świadomość że każda nasza decyzja ma wielki wpływ na wszystko. Ale chodzi mi też o to że człowiek został stworzony tylko po to aby "opracować" swój mózg dodać mu tej wagi poprzez rozumowanie i zdolność odróżniania np dobra i zła. Mniej - więcej ujął bym to tak. Szowar nie wiem co to nigdy nie oglądałem ale kojarzy mi się z grą a tutaj nie chodzi o gre

A gdzie ta wiara?

Sadomaczo
 Wysłana - 22 luty 2010 00:26      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wiem czy o to chodzi, ale masz autorze poniekąd racje.
Wyobrażasz sobie życie bez telefonu? Bez samochodu? Bez TV, czy komputera? To wszystko, a raczej przywiązanie do tego siedzi w naszych głowach i jak się głębiej zastanowić to ludzie nie mają na tyle umysłowej mocy by tok myślenia, że to wszystko jest niezbędne, przełamać.
Gdyby człowiek, panował nad myśleniem to od dawna żyli byśmy w jakiejś utopii. Człowiek jest niestety stworzeniem, które nie potrafi jasno okreslić celu do jakiego dąży. Doskonale się za to ADAPTUJE. My nie stwarzamy rzeczywistości wkoło nas, a jedynie adaptujemy się do tego co nas otacza, przy czym cały czas staramy się to ulepszać i poprawiać jakość życia w tym środowisku. Nie ma w tym jednak miejsca na nieschematyczne myślenie. Dam ci przykład. Przychodzi nowy pracowniyk do firmy, ma masę ciekawych pomysłów i niekonwencjonalnych rozwiązań, po kilku miesiącach okazuje się, że oryginalne pomysły znikły, ich miejsce zajęło myślenie określonymi kategoriami. Tak działa właśnie adaptacja do środowiska. Pomimo, że to wszystko siedzi tylko w naszej głowie, to człowiek w pojedynkę, zwykle nie ma ani odwagi ani chęci, ani motywacji by postawić pierwszy krok do zmiany.

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 22 luty 2010 00:27      [zgłoszenie naruszenia]

Człowiek nie został stworzony.

[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Sadomaczo
 Wysłana - 22 luty 2010 00:36      [zgłoszenie naruszenia]

O widzisz autorze i masz tu od razu przykład człowieka, który nie potrafi wyjść poza pewne ramy myślowe, do których sam zaadaptował swój umysł.

Człowiek jest stworzeniem, sam z siebie się nie wziął. Rozmnażanie to właśnie tworzenie nowego życia. Poza tym jeśłi chodzi o lingwistykę to słowa "tworzyć" można użyć nawet pod kątem ewolucji. "Chociażby powstawanie nowych gatunków"/"mechanizm tworzenia się nowych gatunków".

Zmieniony przez - Sadomaczo w dniu 2010-02-22 00:54:26

Kukułek
 Wysłana - 22 luty 2010 01:41      [zgłoszenie naruszenia]

wszystko istnieje w naszych mózgach

ostatni gość od którego to słyszałem, obudził się następnego dnia przypięty pasami

Zmieniony przez - Kukułek w dniu 2010-02-22 01:42:04

Znawca -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 22 luty 2010 02:42      [zgłoszenie naruszenia]

Jakie nie potrafi Sadomaczo?
Ty pjerdolisz swoje farmazony, ja gadam swoje rzeczy. Nie widzę różnicy, która czyni Ciebie w tym temacie otwartym a mnie zamkniętym.

Mówisz o tym, że człowiek się adaptuje a nie zmienia. Statystycznie tak. Ktoś Ci jednak wprowadza czasem te innowacyjne pomysły jak komórki, dom też sobie meblujesz jak chcesz. Człowiek zmienia świat na tyle na ile ma moc jego zmiany. Ma potrzebę układania otoczenia po swojemu i wobec innego czuje się najczęściej bardzo niekomfortowo.

A człowiek nie został stworzony w żadnym celu, jak sugerował autor w poscie do którego się odnosiłem. Człowiek się po prostu stał.

[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Sadomaczo
 Wysłana - 22 luty 2010 10:44      [zgłoszenie naruszenia]

Statystycznie tak. Ktoś Ci jednak wprowadza czasem te innowacyjne pomysły jak komórki, dom też sobie meblujesz jak chcesz.
To jest właśnie adaptowanie się do otoczenia. Wszyscy mają telefon muszę mieć i ja. Wszyscy malują w domach farbą, muszę i ja.

Człowiek zmienia świat na tyle na ile ma moc jego zmiany.
Niee. Na tyle na ile pozwala mu na to jego myślenie. Świat taki jak widzisz stwarza nie liczna grupa osób, a całe masy tylko czerpią z tego, jesteśmy uzależnieni od grupy osób których myślenie nie jest tak schematyczne jak nasze.

Ma potrzebę układania otoczenia po swojemu i wobec innego czuje się najczęściej bardzo niekomfortowo.

Otóż to. Niekomfortowo czuje się w przypadku gdy ma znacznie przełamać pewien stereotyp. Przejedź się po starych wsiach, wszystkie drewniane domy są bardzo podobne do siebie. Przejedź się po nowo powstałym osiedlu z domkami jednorodzinnymi. To samo, wszystkie domy podobne.

A człowiek nie został stworzony w żadnym celu, jak sugerował autor w poscie do którego się odnosiłem. Człowiek się po prostu stał. No wlaśnie, na przyszlość precyzuj dokładniej.

Tadeknorek
 Wysłana - 22 luty 2010 11:41      [zgłoszenie naruszenia]

Przecież w mózgu też odbywa się konkurencja- walczą ze sobą różne myśli, pomysły, idee. Dawkins nazwał to memami. Działają one na korzyść człowieka, a człowiek nosi je w sobie z korzyścią dla nich. Człowiek zmienia swoje otoczenie na tyle, na ile ma wyobraźni i wzorców, które mu odpowiadają. A odpowiadają mu nie dlatego, że są one fajne z definicji, tylko dlatego, że człowiek się tak dostosował do realiów (zaadaptował), by czerpać z nich przyjemności zmysłowe i bodźce intelektualne. Wyobraźnia z resztą też nie jest białym płótnem- czerpie z innych pomysłów, ubogaca je w inne elementy- w materialnym świecie nie ma czegoś, co powstało z niczego. Po prostu narasta ogólna złożoność, a człowiek dopasowuje się w tą układankę- jeśli zmienia otoczenie, to tak, by w nim móc przetrwać, jeżeli mówi sobie, że nikt nie jest w stanie mu zagrozić, to musi mieć asy w rękawie. Poczucie, że jest się panem swojego życia też jest dostosowaniem się do środowiska. Bo zawsze mamy punkt odniesienia, bez którego jakiekolwiek zabiegi, czysto teoretycznie, nie miałyby sensu.

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Rozmyślenia...

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Po śmierci | zdrowia szcześcia dla olokka | Problem granic poznania | Niszcze samego siebie... | Systemy religijne - dobro i zło - równiez w kontekście sztuk walki | czy zabilibyście Hitlera? | Nie umiem sie wysłowić | magia, czary, mistycyzm, smoki | zostało ci 10 miesięcy życia... | Fundamentalizm - czym i gdzie jest ? | Inteligencja Duchowa (SQ) | Krucjata w necie przeciw ateistom | Jill Bolte Taylor: My stroke of insight | ankieta do pracy mgr | Boga nie ma... | Zen, zazen | dekoder | dvb | kobiety | buty trekingowe | chłopaki do wzięcia | chlopaki do wziecia | programista | Marekletra | show up | sex z psem | andrzeja | andrzej | podrywaczek | donatan | ginomen | kazan | randk | crossfit | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.