FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2981 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Rozmyslania - bardzo solidna rozkmina POMOZCIE! 
[powiadom znajomego]    
Autor "Rozmyslania - bardzo solidna rozkmina POMOZCIE!"   

twoj_pan
 Wysłana - 10 kwiecień 2010 21:09        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Podczas takich zdarzeń, jak dzisiaj czesto zastanawiamy sie nad sensem naszego istnienia itp. Mnie dzis naszla mocna rozkmina.

Chyba Martin Heidegger filozof wlasnie rozroznial normalnie bycie, od egzystowania, a mianem egzystowania okreslil stan, kiedy czlowiek tak na prawde sie reflektuje nad soba, nad istnieniem i jego zdaniem takiemu stanu rozmyslan sprzyjaja takie podniosle wydarzenia.

Tak sobie ogladam te wszystkie zdjecia i filmiki czarno-biale Lecha Kaczynskiego i innych, ktorzy dzis zgineli i dopada mnie marazm, przybicie.

Zaczyna sie gonitwa mysli i pytan na ktore nie potrafie odpowiedziec sam sobie i ciekaw jestem waszego zdania. Czym dluzej ogladam jego zdjecia w TV tym bardziej wczuwam sie w ponizsze pytania i probuje je przesiaknac calym swoim intelektem aby chociaż w 1 % odpowiedziec sobie samemu, ale efekt jest jeszcze gorszy niz przed podjeciem takiej proby, wiem jeszcze mniej.

Czy Waszym zdaniem caly dorobek naszego bylego prezydenta RP teraz bedzie doceniony w jego oczach z INNEJ "jego wlasnej" perspektywy?
Czy "ma" on swiadomosc samego siebie jako Lecha Kaczynskiego "teraz"?
Jesli tak, to czy ta swiadomosc potrafi powiązac mu jego wczesniejsza ziemska postac z "nim" teraz?
Czy "jest" on swiadkiem tego co sie dzieje na ziemi?
Czy "jest" on w stanie zrozumiec co przezywamy?
Czy w ogole on sie "gdzies" znajduje?
Czy kiedykolwiek bedziemy mogli od niego otrzymac jakikolwiek "komunikat" zrozumialy dla nas wiedzac ze owy komunikat jest od "niego"?
Czy w ogole istnieje teraz jaka kolwiek relacja pomiedzy nami a "nim"?
Czy "gdziekolwiek" "teraz" jest jego jakakolwiek forma kontynuuacyjna?
Czy posiada "on" wlasna posmiertna reprezentacje, czy jest to zwykly rozklad materii, brak polaczenia odpowiednich systemow, neuronow, synaps i niemozliwosc funkcjonwania mozgu, czy wszystkie jego czyny to jedynie zapisane w jego zwojach mozgowych reprezentacje myslowe, ktore nigdy nie zostana przedstawione przez jego neurony z powodu braku odpowiednich polaczen do stworzenia swiadomosci i uruchomienia procesow zyciowiych na nowo?
Czy on po prostu byl i juz nie ma nawet swiadomosci samego siebie, ze byl i to koniec, a jedyne co nam pozostalo to czuc bezradnosc, ktora sklania nas do takowych reflekcji a nastepnie czekac na uczucie ktore jest jeszcze gorsze od bezradnosci, mianowicie poczucie braku jakiego kolwiek sensu?
Czy "on" istnieje nadal w swojej innej juz reprezentacji?

Niektorzy powiedza "po co ci to" i moze maja racje - owszem mozna nie myslec o takich powaznych rzeczach, ale jakby nie patrzec to sklania do reflekcji "w takim razie po co to wszystko, jesli tam gdzie sie doszukujemy sensu omijamy jego szukanie" co prowadzi do wniosku ze NIC NIE MA SENSU, wiec paradoksalnie po co w ogole przywiazywac do czegokolwiek uwage, skoro i tak przywiazywanie uwagi do rzeczy niewaznych stanowi brak uwagi w strone rzeczy waznych, ale nieroztrzygalnych - w tym momencie cale zycie traci jakikolwiek sens.

Zapraszam do dyskusji.

L0niek
 Wysłana - 10 kwiecień 2010 21:14      [zgłoszenie naruszenia]

nie wiem co brałeś czy też piłeś, ale nie rób tego więcej bo w Twoim przypadku ma to złe konsekwencje. Takie rozkminki są uciążliwe dla mózgu

Vide Cul Fide

Zamroczony
 Wysłana - 10 kwiecień 2010 21:35      [zgłoszenie naruszenia]

nie rozumiem twojego posta, chodzi ci o to jak wygląda życie po śmierci?jeśli tak to nikt nie udzieli ci odpowiedzi, tego dowiesz sie dopiero jak umrzesz

traktuje internet smiertelnie powaznie
"człowiek stworzył boga na swój obraz i podobieństwo"

Tadeknorek
 Wysłana - 10 kwiecień 2010 21:36      [zgłoszenie naruszenia]

Sceptyk (taki jak ja np) odpowie Ci, że najprawdopodobniej odpowiedź na każde pytanie brzmi: NIE. Choć zupełnie, na 100%, nie da się tego wykluczyć. W tym problem, że wielu ludzi chce mieć pewne odpowiedzi, a ich po prostu nie da się znaleźć. Można wierzyć, ja natomiast w takich sytuacjach chciałbym uwierzyć, ale nie umiem. Na dodatek, przekonania o wszechmocy i miłosierdziu boga, które teraz manifestują się przez wypowiedzi duchownych w mediach (nawet papieża) zniechęcają mnie jeszcze bardziej. Lepiej jest chyba dopuszczać choćby jakiś nikły procent nadziei, że coś istnieje po tym życiu, ale przede wszystkim zastanowić się nad tym, że nie powinno się kłócić za życia o błahostki. Lepsze to, niż wierzyć z wielką pewnością w wszechmocnego i miłosiernego boga, który pozwala na coś takiego i nazywa się taką tragedię potrzebną ofiarą.

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

Nurt
 Wysłana - 10 kwiecień 2010 22:27      [zgłoszenie naruszenia]

Tadek, wykluczając że odpowiedź jest pewna ze stuprocentową pewnością uzyskujemy odpowiedź niepewną co w sumie daje nam pewną odpowiedź, tak więc ażeby odpowiedź była w pełni niepewna, musimy założyć, że może być ona także pewna. Nie wiem czy wniosłem do cokolwiek nowego, ale bardzo mi się to podoba xD

1235491948...

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 10 kwiecień 2010 22:29      [zgłoszenie naruszenia]

Kaczyński nie żyje ani tu ani nigdzie indziej.

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

searme
 Wysłana - 10 kwiecień 2010 22:31      [zgłoszenie naruszenia]

Jak Tadek.
To co się stało, powinno uświadomić nam wszystkim jak kruche jest życie i skupić się na tym, żeby jak najlepiej je wykorzystać.
Co będzie potem nikt nie wie, ale każdy niezawodnie się dowie, nie ma sensu tracić czasu na rozkminy na ten temat.

Zmieniony przez - searme w dniu 2010-04-10 22:32:06

'Zamknij się! - warknęła zjawa - od patosu chce mi się rzygać'

Znawca -

Shirru

Waszka G

Wysłana - 10 kwiecień 2010 22:43      [zgłoszenie naruszenia]

To co się stało, powinno uświadomić nam wszystkim jak kruche jest życie i skupić się na tym, żeby jak najlepiej je wykorzystać.

To jest chyba zdanie klucz. Życie samo w sobie na pewno nie ma CELU. Sens mieć może, jeśli sam mu go nadasz.

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 10 kwiecień 2010 22:50      [zgłoszenie naruszenia]

To jest dobre zdanie i tak na każdą tego typu tragedię patrzeć trzeba.

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Akacjowy
 Wysłana - 10 kwiecień 2010 23:11      [zgłoszenie naruszenia]

Dla takich pytań powstały religie,wierzysz - na większość pytań odpowiesz tak.Bez dowodów przyjmujesz te twierdzenia za prawdziwe,mając nadzieję na jakieś "życie wieczne"(cokolwiek).Odrzucasz wiarę - ekmh...no to,wybacz za dosadność - jesteś workiem mięsa.

przecież nie śpię...

Tadeknorek
 Wysłana - 10 kwiecień 2010 23:55      [zgłoszenie naruszenia]

A to ciekawe, workiem mięsa... oznacza to, że ateista to ktoś taki, kto nie mając żadnych uczuć, odrzucił wiarę, gdy zauważył, że inni je mają. Sam ich nie mając, myślał, że inni tylko udają, więc są tylko workami mięsa. Najchętniej by wszystkich pozabijał, razem ze sobą, ale nie chce mu się. Bardzo bezmyślny pogląd. Ktoś, kto myśli, że bez wiary człowiek czuje się jak worek z mięsem, nie ma w sobie chyba naturalnej godności ludzkiej.

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 6 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Rozmyslania - bardzo solidna rozkmina POMOZCIE!

Strony: 1 2 3 4 5 6

Warto przeczytać: Chciałbym mieć takie problemy ... | Darmowe_przytulanie :D | wino na wigilijnym stole... | Autoregresing i Autorebirthing | Jezus Król Polski ... | polsk-kraj absurdu, czyli jak widza nas inni ;] | Szczytuj właśnie dziś ! | Poranek... | Załamanie? | "Dlaczego tak??" | Szok! | Nadwrażliwi | oobe poczatki | Źródło | rozwój duchowy | ksiazka o New Age | Anna wedzikowska nago | Grażyna Trela nago | Joanna pierzak | Virginia madsen nago | Katarzyna figura nago | lion | zdrapki | guti | bydgoszcz | peklowanie | szczecin sex bez zobowiązań | grzesiak | gracjan roztocki | sebalzk | Beata Ścibak | gdzie kupić viagrę | patelnia | Europa | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.